Како се запознаа моите родители...

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Од иста населба биле (сегашната). :D Знам дека татко ми ја свиѓал мајка ми, воа - ноа и се земале деците. :D Татко ми бил поотракан (таков и си остана), додека мајка ми била примерно учениче. До пред некое време мајка ми ги чуваше листовите што играле карти уште кога биле дечко и девојка. Во глобала мајка ми го кантала татко ми, ама онака ептен го кантала. :pos: Легенди се. :icon_mrgr: Претходно оделе 3 ипол години, а за некој месец 25 години брак ќе слават. :rolleyes:
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Татко ми му рекол на другарот да го запознае со цурата со белите чизмички (овековечени се на црно-бела слика). Се запознале, се бендисале, другиот ден договориле веридба и еве, речиси пола век, си живеат среќно и весело, да ми се живи и здрави. :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom