Како се запознаа моите родители...

Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Татко ми кога бил млад си бил познат фраер во маало,ништо не го интересирало,си уживал во животот,вртел девојки како што сака,си играл со нив.
Мајка ми била лепотицата од другото маало,така тој кажува.Се запознале сосема случајно [имале заеднички другарки],во диско после неколку месеци тајни погледи и смешкања.Се заљубиле многу брзо,потоа следела врска со милиони прекини поради сосема други лица кои што сакале да ги одвојат,ама нацки не успеале.:pipi:
После 1 ипол година мислам,прават свадба и после неколку месеци им се раѓа ќерка,т.е. јас.
И тоа.Ништо спектакуларно,за жал.:(
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Дедо мој ги запознал мама и тато... мама пред тоа имала дечко со кој оделе 5 години ама он ја заебал и била во депресија и тато се нашол во вистински момент и после врска од 3 месеци стапиле во брак :) и до ден денес не може да си поверува како ја ''излажал'' али закон се двајцата освен кога се караат :( :( :( инаку до ден денес другарите го зафркаваат тато зошто бил папучар пошто тој е од Битола а се преселиле цело семејство во Прилеп заради мама :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
хахахха.. татко ми со друштво обично тезги коа свирел наоѓал некоја рандом трафика да си купи цигари и така еднаш налетал на мајка ми ( она работела у трафика ) си зел цигари арно али некоја хемија нешо им се десило поточно него му се десило па така имало и 2 пат (истата трафика сеа) па и 3 4 5... се зпаознале едно друго и ја викал татко ми заедно да искачаат а мајка ми па шмизла од борис демек не не не а сакала и она и незнам како успеал да ја набеди еднаш па ваљда биднала работава па ја запознал со цело друштво а пошо биле така посилни на пиење мајка ми си рекла леле кај го запознав овој пијаничиште (така изглеало фала богу ни он ни никој од друштво не му се пијаници) по извесно време видела мајка ми дека не било така ко шо изглеа она и се глеале така некое време па се зеле.. а забораив да кажам.. татко ми ОД БУТЕЛ ДО ЦЕНТАР СЕКОЈ ДЕН ИДЕЛ ПЕШКИ за да стигне до трафиката кај шо работела мајка ми за да купи цигари (татко ми е инвалид) така да ептен голема љубов било тоа :)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Најинтересното во приказниве е што на сите татковците биле фраери/шмекери, а мајките мирни и убави :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
На фејсбук./татко ми ја адна мајка ми за френд....и то.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Па во некоја дискотека се запознале и од таму натака се знае... и после толку години мајка ми родила магаре ко мене :pos2:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.821
Majka ми студирала економски овде а стариот и праел филмови дека е некаков инженер:nesvest:... често ја потсеќам за грешката што ја направила...:tapp:
Тоа ти е, ќе ги пуштиш во друг град да учат...а тие збеснуваат аахахахах:pos2:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Татко ми бил студент на правен, прва година, живеел со цимери во Скопје под кирија,а мајка ми втора година во Корчагин(родена скопјанка). Ке си помислиш
mission impossible ситуација, али не било така. Еден ден татко ми на студентски прашања ја наоѓа изгубената лична карта на некоја негова колешка, од истиот град од кај што е и татко ми и со другарите одат да и ја носат. Али таа негова колешка да ти живеела под кирија кај мајка ми. И сега овие идат на гости и таа колешката се качува кај мајка ми и ја вика да се симне да запознае некој си фраери од нејзиниот град.:pos2: Смешки. Мајка ми вика ја се спремам, се дотерувам, мислиш принцит дошол, али вика кога се симанв има што да видам. На прв поглед не и се допаднал татко ми(татко ми вика дека лаже и дека го бркала од старт), али не е битно .... Е така се упознале :toe: и после знам само дека татко ми киснел пред Корчагин и во 45 ка:pos2:
http://www.google.com/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt0117060%2F&rct=j&q=mission+imposible&ei=mFutS7_zDZ-InQOBgoGvDw&usg=AFQjCNGu5STZLQLhyzjUkXJh1nslU_y_6w


http://www.google.com/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt0117060%2F&rct=j&q=mission+imposible&ei=mFutS7_zDZ-InQOBgoGvDw&usg=AFQjCNGu5STZLQLhyzjUkXJh1nslU_y_6w
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Татко ми и мајка ми на крајот на 80-те заминале да работат сезонска работа во Грција. Пред тоа се немале запознаето иако и двајцата биле од Прилеп. Случајно се нашле во истиот град, се запознале и биднало. По некое време, елементарна непогода-ме направиле мене :)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
еееј не ја знам случката што било како било
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
:cds: У ќебапџилница... најозбилно :devil1:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Во Котор...татко ми бил управник на хотел а мајка ми била со гооолема група деца (како мед. сестра)
Овој и носел некакви смокви( мајка ми постојано барала смокви :pos2::pos2::pos2:) и такаааааа:pos2:
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
34
Поени од реакции
62
Преку братучетка на татко ми која истовремено се дружела со мајка ми и одма вечерта требало да одат на концерт на Лепа Брена.Татко ми не ги тргнал очите од мајка ми цело време додека траел концертот :) И иако не биле од ист град татко ми секогаш патувал имал време за мајка ми иако работел до касно.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Каде би се запознале,ако не концерт на Цеца ?
Да,било тоа 1992 на концертот на Цеца во Скопје
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Каде би се запознале,ако не концерт на Цеца ?
Да,било тоа 1992 на концертот на Цеца во Скопје
На крај ќе испадне и дека те праеле на концерт на Цеца :pos::pos: Цел живот ти е Цеца пеер :D
без навреда:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom