Како се гледате себеси во иднина?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Какви и каде се гледате после 10 години, дали мислите дека ќе го постигнете тоа со сигурност или едноставно тоа ви е желба, иако не верувате дека може да се оствари?:icon_lol:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
После 10 години?.... ххмммм.... најубавиот човек до мене.... детенца (минимум две) едното прво одделение или второ.... другото в`градинка.... бизнисот цвета.... имам плус 2-3 работници.... машини дупло повеќе од сега.... куќата солидно средена.... една кола од 2008/2009.... бензинот поевтинал..... официално не примаат во ЕУ (баш таа година).... свадба кај внуката (ако дочека до 25 да се мажи)... ако не тогаш свадба кај малата внука :icon_lol: .... отприлика тоа...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Па се гледам вработен во солидна фирма, голема плата, со деца (2), жена по дома. Децата во градинка. Жената исто вработена.
Убава кола (моја, а и жената своја кола). И така животот да цвета. :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
На врвот на успешна кариера која знам дека со сигурност ќе ја имам, еден чопор дечиња и мирен живот со човек покрај мене кој неизмерно ќе го сакам :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.798
Утопија е графит што го гледаф секој ден за време на моите 21 ден работен стаж во СЈ Компани (Mc Donalds) - Рекорд.
За 10 години поим немам кај ќе бидам, не можам ни да фантазирам, премногу сум down. Но не се предавам, давам се од себе за да успеам во барем нешто во животот.

Ај малку да пофантазирам... фотограф на Maxim, и фотографирам млада старлета, после идеме на вечера во фенси ресторанче, и потоа со мојот кабриолет ја носам кај мене дома на масажа во џакузи и на жежок секс во свилени чаршафи.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
toas kje imam 26godini taka da ne se gleam bas so maz i deca :)
kje bidam ili vo skopje,belgrad ili praga...kje ziveam so majka mi vo edniot,a drugiot stan kje go idavam i kje bezdelnicam :) :) kje si imam mala kola i kje se vozakam niz grad so muzice pusteno i kje si uzivkam :) a posto planiram da idam na filoloski moze i da predavam negde i da maltertiram deca :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
За 10 години,најверојатно ке имам 2 деца(засега 1 имам),се надевам оти ке се преселам у куќата,веке ке сум успешен адвокат...ке си купам некој голем СААБ,на жената некоја минијатура за до пазар и назад.....
Се гледам розово,а што ке биде...само Господ знае...
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
За 10 години.. хмм.. се гледам како среќна и задоволна домаќинка, жена, мајка, снаа па и ќерка:icon_lol:. Ако стремам кон остварување на моите сонови ваљда ќе имам едно синче и две помалечки ќеркички - близначки секако. Убава куќа покрај море надвор од Македонија шо е најнормално. Добар семеен бизнис.. и среќен живот покрај саканиот.:pipi:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Hm 10god,ne e mnogu vreme,se gledam sebesi so sopstvena ordinacija za plasticna hirurgija,sreken brak,1dete i uste 2 vo plan za ponataka,drugo se ke si dojde samo po sebe:)se nadevam deka barem 99% od ova ke uspee i ke sum preskrekna:)kolku sum skoromna a:)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Pa...golemi planovi imam za sebe i nameravam za 10 godini i da si gi ostvaram :)
Se gledam kako uspeshna delovna zena vo nekoja ogromna kompanija,so golemi prihodi.Omazena,a mozebi i bremena za prvoto dete :raz: :icon_lol:
So ogromen stan vo nekoj golem grad i vikendica pokraj more,so sopstven Mercedez Benz CL-55 (srebren ili crn!)
I kako tetka normalno! Edvaj cekam da sum tetka!:se_ molam :se_ molam :se_ molam
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
За 10 год. се гледам како и сега како успешна мајка,жена и насмеана која гледа како децата и растат и полна со гордост затоа што сум створила од своите деца прекрасни личности.Тоа е мојата предпоставена иднина и се надевам дека ќе ја остварам.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
hm...После десет години ..Сигурно ке бидам постар за 10 години..
сепак
Учам од минатото Живеам за сегашноста Никогаш не ја планирам иднината...Живеј за моментот
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
posle deset godini,ke se gledam.....40:ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija:


aj poarno,da ne mislam........:cug:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
sagaqua напиша:
На врвот на успешна кариера која знам дека со сигурност ќе ја имам, еден чопор дечиња и мирен живот со човек покрај мене кој неизмерно ќе го сакам :pipi:
Ми ја зема реченицата од уста.Овие 3 работи- човек кој го сакам неизмерно ,две дечиња(доста ми се:) ) и многу успешна кариера скоро сигурно за 10 години ќе ги имам.А се друго е небитно во споредба со овие 3 работи.

П.С.Ќе заборавев-сето ова сакам да ми се случи тука-во Македонија.Не би сакала за 10 години да ми фали се она што највише го сакам и да неможам да уживам во она што го имам..
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
За 10 години(ќе имам 27) и ќе патувам низ земјиве во Европа,да видам што е живот.За семејство и обврзување,малце покасно ќе му ја мислам :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom