Како навиваат нашите ракометни навивачи?

Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Zimajki predvid deka sds e u vlast, moze i da se slusne i famoznata
Gruevski x2
P***a ti mater
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
И овде имало позери но не како сега.
И јас не признавам македонски навивачи кој не ја пеат "Абре Македонче"[DOUBLEPOST=1516156604][/DOUBLEPOST]Е ова некој да го направи денеска ќе го сметаат за сељак.
Што се случи со народот стварно не знам.Нека не ме разбере некој дека со ова сакам да ширам национализам но оваа песна е заштитен знак на навивачите во Македонија.
Порано се пееше Абре македонче бидејќи на вакви настани одеа организирано навивачки групи. Сеа одат само селфи фалангата кои не ни верувам да знаат дека воопшто постои оваа песна. Или ако ја знаат некои од нив, крајот сигурно го знаат со "нека разберат, клетите фашисти". :D
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Абрееее маќедооонац, кафеее да спремаш
Аљи те чека, знаме да ти мееења.
Аљи те чека, знаме да ти мееења.

Неееека разберат, клетите србишта
Косово е наше, гољема Албанија.
Косово е наше, гољема Албанија.

Али, Али Али ле алеее
Али, Али, Али ле алеееее
Али ле але, Али ке але
Пецедњик наш да е, але алеее.

Али, Али, Али ле алеее...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.770
Поени од реакции
35.373
Ај ракометни, но во фудбал овие од Кавадарци се тешки будали :)
Ни две ни три, семафор на стадион си зел :pos:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.985
Секако може да навиваш, само предуслов е што помалку да спомнуваш:
  • име на држава(Македонија)
  • симболи(сонце)
  • револуционери(Гоце,Питу,Даме)
  • територии и топоними(солунско поле)
Најпожелно е :
  • Напред наши
  • Але Але
Инаку во знак на добрососедство пожелно е да понесете со вас и знаме од соседните држави.

*шаловите на кое стои 16 кракото сонце пожелно е да ги избегнувате за да не ги повредите чувствата на јужниот сосед(секако тоа не е наш симбол како што велат одредени експерти).
Место Але Але може Али Али да викаме во името на братството и единството ?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Никој ништо не ти може Николааааааа
Покреативно е она старото :

В-М-Р-О дпмне дпмне дпмне(3x)

Цело (името на градот) Македонски град (3x)
_______ е Македонски град (3x)
Јунајтед Маседонија (3x)


Или по сдсмовски :

Пораз не ти бега (името на рандом играч што ќе завршува со "а" или "е"(3X))

Или ако заеби некој наш играч нешто :

Шутка не ти бега Манасковееее(3X)

И ако се погоди некој од нашите мили сограѓани да купва таму некоја голф 4-рка или мерцедес S класа од 2003 година со затемнети стакла :

Македоњије етнике(3x)
ОВК(10X)
Излези бре момак да го видиш Скендеровска раса ,крени го каљљаш угоре и наше ќе го биде и Тетовско поле
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.778
Поени од реакции
13.062
Те дуа и беса беса не ги заборавајте. Пројдоа седум дена откоа се изгласа законот.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
абре македонче престана да се пее кога албанци се бунеа и по медиумите се створи атмосфера дека се шири омраза со таа песна.
а уствари се би било океј кога Албанци би се заменило со душмани и би било без она хитлерашките поздрави со скандирање чиста чиста чиста македонија[DOUBLEPOST=1519609246][/DOUBLEPOST]абре македонче престана да се пее кога албанци се бунеа и по медиумите се створи атмосфера дека се шири омраза со таа песна.
а уствари се би било океј кога Албанци би се заменило со душмани и би било без она хитлерашките поздрави со скандирање чиста чиста чиста македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom