Како навиваат нашите ракометни навивачи?

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од MaKeDoNcHeEe, 17 јануари 2018.

 1. MaKeDoNcHeEe

  MaKeDoNcHeEe

  Член од:
  16 јануари 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Дечки, знаете некои фрази што најчесто ги повторуваат нашите во публика?
  Никако да разберам што всушност кажуваат.. Значи, кои песни и кои фрази најчесто ги употребуваат?? Фала однапред..
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.879
  Допаѓања:
  7.197
  МаКеДоНиЈа ЛЕ, ОЛЕ!

  Напред наши_______ се плаши!
   
 3. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.159
  Допаѓања:
  4.287
  Најчесто се применуваат фрази од тука. Многу е тешко да го разбереш авторот, многумина не го разбираат.
   
  На The Wild Boy, Џони Вајсмилер, Ultracasual и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.454
  Допаѓања:
  1.872
  Da ne te nosat u Varazdin pa da naucis nekoja pesna da izrecitiras tamu :D :D :D
   
 5. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  688
  в-в-вмро, маке-македонија
   
  На The Wild Boy, Џони Вајсмилер и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 6. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.835
  Допаѓања:
  41.676
  Жена ти се ебе името на играчот+(О)ВЕ x3

  пр. Жена ти се ебе Генсхајмеровееее, Генсхајмеровеее, Генсхајмеровеееее :icon_mrgr:


  Или нешто вакво:
  За Македонија, за Македонците (со акцент на ците)
  пичка му матер на Германците
  на Германците, педерите
  го пушат курот на Македонците.
   
  На Near, Хефест, Fantantonio и уште 13 други им се допаѓа ова.
 7. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.333
  Допаѓања:
  2.809

  И овде имало позери но не како сега.
  И јас не признавам македонски навивачи кој не ја пеат "Абре Македонче"
  --- Споено дупло мислење, 17 јануари 2018 ---

  Е ова некој да го направи денеска ќе го сметаат за сељак.
  Што се случи со народот стварно не знам.Нека не ме разбере некој дека со ова сакам да ширам национализам но оваа песна е заштитен знак на навивачите во Македонија.
   
  Последно уредено: 17 јануари 2018
  На Krstev, Fantantonio, Џони Вајсмилер и уште 8 други им се допаѓа ова.
 8. Македонец

  Македонец мразам патетика во натпис

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  3.884
  Допаѓања:
  3.723
  Секако може да навиваш, само предуслов е што помалку да спомнуваш:
  • име на држава(Македонија)
  • симболи(сонце)
  • револуционери(Гоце,Питу,Даме)
  • територии и топоними(солунско поле)
  Најпожелно е :
  • Напред наши
  • Але Але
  Инаку во знак на добрососедство пожелно е да понесете со вас и знаме од соседните држави.

  *шаловите на кое стои 16 кракото сонце пожелно е да ги избегнувате за да не ги повредите чувствата на јужниот сосед(секако тоа не е наш симбол како што велат одредени експерти).
   
  Последно уредено: 17 јануари 2018
  На Krstev, Ska Maniac, ruller и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. |gor

  |gor Шмрчем амфетамин

  Член од:
  12 јануари 2010
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  2.433
  Никој ништо не ти може Николааааааа
   
  На The Wild Boy, Krstev, Fantantonio и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.641
  Допаѓања:
  151.215
  Се почесто можеш да чуеш и „Ај седни не можам да гледам“ од дибидуси што се дојдени таму за дремење на клупа во парк доживљај.
   
  На Ska Maniac, Македонија 1932, Mich0MKD и уште 7 други им се допаѓа ова.
 11. ultras1988

  ultras1988 Anti-Antifa

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.205
  Допаѓања:
  3.652
  :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
   
 12. almost_an_angel

  almost_an_angel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  18
  Може ли некој да ми помогне, како и каде да ја гледам утакмицава на интернет во HD? На официјалниот сајт - ТВ на првенството, секогаш кога игра Македонија го блокираат стримингот ......
   
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.128
  Допаѓања:
  66.689
  Дојчланд Дојчланд Ауфидерзен ептен сакав да слушнам...ама не беше нокаут утакмица..здравје у финале :D :D
   
 14. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  402
  Навиваат со срце и душа, а за викендов ќе шибаат у Солун јер сме патриоти.
  А за "песми" ваљда : излези момче право на тАраса ? шо знам.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eden_decko

  eden_decko

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  136
  Мислам дека треба да бидеме малце покреативни и да направиме нови песни. Не е интересно баш кога цело време се вртат три песни. Одма да кажам јас не сум креативен за такви работи, но верувам дека некоја навивачка група може да направи такво нешто.
   

Сподели преку: