Како навиваат нашите ракометни навивачи?

Член од
16 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Дечки, знаете некои фрази што најчесто ги повторуваат нашите во публика?
Никако да разберам што всушност кажуваат.. Значи, кои песни и кои фрази најчесто ги употребуваат?? Фала однапред..
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.953
Поени од реакции
9.813
МаКеДоНиЈа ЛЕ, ОЛЕ!

Напред наши_______ се плаши!
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.184
Поени од реакции
2.879
Da ne te nosat u Varazdin pa da naucis nekoja pesna da izrecitiras tamu :D :D :D
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.990
Поени од реакции
47.286
Дечки, знаете некои фрази што најчесто ги повторуваат нашите во публика?
Никако да разберам што всушност кажуваат.. Значи, кои песни и кои фрази најчесто ги употребуваат?? Фала однапред..
Жена ти се ебе името на играчот+(О)ВЕ x3

пр. Жена ти се ебе Генсхајмеровееее, Генсхајмеровеее, Генсхајмеровеееее :icon_mrgr:

Или нешто вакво:
За Македонија, за Македонците (со акцент на ците)
пичка му матер на Германците
на Германците, педерите
го пушат курот на Македонците.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.172
Поени од реакции
8.339
И овде имало позери но не како сега.
И јас не признавам македонски навивачи кој не ја пеат "Абре Македонче"[DOUBLEPOST=1516156604][/DOUBLEPOST]Е ова некој да го направи денеска ќе го сметаат за сељак.
Што се случи со народот стварно не знам.Нека не ме разбере некој дека со ова сакам да ширам национализам но оваа песна е заштитен знак на навивачите во Македонија.
 
Последно уредено:

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.926
Поени од реакции
3.801
Секако може да навиваш, само предуслов е што помалку да спомнуваш:
  • име на држава(Македонија)
  • симболи(сонце)
  • револуционери(Гоце,Питу,Даме)
  • територии и топоними(солунско поле)
Најпожелно е :
  • Напред наши
  • Але Але
Инаку во знак на добрососедство пожелно е да понесете со вас и знаме од соседните држави.

*шаловите на кое стои 16 кракото сонце пожелно е да ги избегнувате за да не ги повредите чувствата на јужниот сосед(секако тоа не е наш симбол како што велат одредени експерти).
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.425
Поени од реакции
182.267
Се почесто можеш да чуеш и „Ај седни не можам да гледам“ од дибидуси што се дојдени таму за дремење на клупа во парк доживљај.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.301
Поени од реакции
3.966
Жена ти се ебе името на играчот+(О)ВЕ x3

пр. Жена ти се ебе Генсхајмеровееее, Генсхајмеровеее, Генсхајмеровеееее :icon_mrgr:

Или нешто вакво:
За Македонија, за Македонците (со акцент на ците)
пичка му матер на Германците
на Германците, педерите
го пушат курот на Македонците
.
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
56
Поени од реакции
19
Може ли некој да ми помогне, како и каде да ја гледам утакмицава на интернет во HD? На официјалниот сајт - ТВ на првенството, секогаш кога игра Македонија го блокираат стримингот ......
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Дојчланд Дојчланд Ауфидерзен ептен сакав да слушнам...ама не беше нокаут утакмица..здравје у финале :D :D
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
824
Поени од реакции
2.640
Навиваат со срце и душа, а за викендов ќе шибаат у Солун јер сме патриоти.
А за "песми" ваљда : излези момче право на тАраса ? шо знам.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
224
Поени од реакции
152
Мислам дека треба да бидеме малце покреативни и да направиме нови песни. Не е интересно баш кога цело време се вртат три песни. Одма да кажам јас не сум креативен за такви работи, но верувам дека некоја навивачка група може да направи такво нешто.
 
На врв Bottom