Како знаете дали сте преболеле некого?

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Сеедно... истото можеш да го направиш и додека си во врска со некого кој го "сакаш" :D
Па темава е за некој што ГО САКАШ без наводници, за тој со наводниците лесно е нема потреба ни да го преболуваш :)
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Па темава е за некој што ГО САКАШ без наводници, за тој со наводниците лесно е нема потреба ни да го преболуваш :)

Истово не важи и за онаа личност која вистински ја сакаш ? Не можеш да ги направиш истите работи, во случајов со наведениот пример ? Се' се прави, се'. Што од очај, што од инат, што од некој вид на желба за одмазда... Секој различно гледа на работите. Секој ќе продолжи понатаму, ама таму некаде длабоко... :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Спенс
Има и примери како твојот, ама ќе избегаме од темата, тука баш беше муабетот како знаеш дека си преболел некој, а не што правиш за да преболиш некој :)
 
Член од
9 јули 2013
Мислења
53
Поени од реакции
93
Речиси секогаш е потребно време за преболување, макар за одминување на она што до вчера било ваше секојдневие.
Знам дека сум преболела кога во секоја љубовна балада не ја барам нашата приказна, кога при секое споменување на неговото име не ме пецка лево во градите ниту очите ми се полнат со солзи.
Знам дека е крај кога нема болка и тежина која ме гуши секогаш кога маидувам на некој спомен, место или нешто наше...
Крај е тогаш кога веќе не боли и минатото е само минато, не е крај денот кога физички ќе се раазделите.
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
Кога ќе го избришам нашиот и ќе се префрлам на redtube
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
за жал јас немам никаков начин да го преболам, не знам зоштооо :( поминаа три ипол години и јас уште мислам на него иако ЗНАМ дека е кретен и иде колку да иде со некоја. не ми се верува дека ова го кажувам, ама изгледа ме маѓепсал :place:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
за жал јас немам никаков начин да го преболам, не знам зоштооо :( поминаа три ипол години и јас уште мислам на него иако ЗНАМ дека е кретен и иде колку да иде со некоја. не ми се верува дека ова го кажувам, ама изгледа ме маѓепсал :place:
Ти си опседната.

Ако за три ипол години не моеш да преболиш некој што е "кретен" тоаш не знам...зашо уопште се измачувате вака?

Ако некој не се умара за тебе и си го вози животот понатака зашо тогаш ти би се умарал?
Ама ај..секој со своето размислување.
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
Ти си опседната.

Ако за три ипол години не моеш да преболиш некој што е "кретен" тоаш не знам...зашо уопште се измачувате вака?

Ако некој не се умара за тебе и си го вози животот понатака зашо тогаш ти би се умарал?
Ама ај..секој со своето размислување.
Клипче, ми го кажа веќе она што го знам. лани бевме на роденден кај една другарка и ме ме молеше пак да бидеме заедно, ми се правдаше, цел роденден со него го поминав, ама дрво пијан беше.. а пред тоа бевме истото лето бевме заедно на одмор со друштво, и цело време заедно. сега веќе не го гледам, ама пак во мислите ми е. :( :mad:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Клипче, ми го кажа веќе она што го знам. лани бевме на роденден кај една другарка и ме ме молеше пак да бидеме заедно, ми се правдаше, цел роденден со него го поминав, ама дрво пијан беше.. а пред тоа бевме истото лето бевме заедно на одмор со друштво, и цело време заедно. сега веќе не го гледам, ама пак во мислите ми е. :( :mad:
Говориш за минато свршено време пеер а и година и нешо поминало од тогаш.

Земи таму прај нешо поинтересно, еве читај книги па земи готви за натпревариве тука шо се на КГН и ќе се занимааш некако
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
Говориш за минато свршено време пеер а и година и нешо поминало од тогаш.

Земи таму прај нешо поинтересно, еве читај книги па земи готви за натпревариве тука шо се на КГН и ќе се занимааш некако
Фала ти на советите, ако сакаш можам на тебе нешо да ти зготвам :cool:
 
S

StormRage

Гостин
за жал јас немам никаков начин да го преболам, не знам зоштооо :( поминаа три ипол години и јас уште мислам на него иако ЗНАМ дека е кретен и иде колку да иде со некоја. не ми се верува дека ова го кажувам, ама изгледа ме маѓепсал :place:
i had a way... U kafani lomim case dok mi dusa ne iskrvari... така едно месец дена палење џигер па ќе сфатиш дека ништо освен тебе не вреди наоколу... и после некое време се затвораш во свој свет па ќе се избаци некој/а нов/а :)
 
O

Orion.

Гостин
за жал јас немам никаков начин да го преболам, не знам зоштооо :( поминаа три ипол години и јас уште мислам на него иако ЗНАМ дека е кретен и иде колку да иде со некоја. не ми се верува дека ова го кажувам, ама изгледа ме маѓепсал :place:
Аммм, заљуби се во друг?
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
брат искачам шо ти е, на 20 години дома ли да седам? :cautious: а шо демек ти не си имал некоја што не си можел да ја преболиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom