Како заврши вашата последна врска?

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Pa vaka mi se javi po telefon,filmovi ovo-ono,vaka-onaka i na kraj mi prizna deka e the end megju nas bidejki nemal doverba nitu ni u edno zensko.Pomina seto toa i sea go gledam iskaca so edna prosti mi boze prvoklasno kurvice.
хаха....веруј ми и најдобрата,најфината и најпаметната да ја фатил...ти секако ќе неможеш да ја смислиш.

Е сеа добро има и такви исклучоци(а ги има бааги)....кај што дечкото/девојката...одат долго време со фин,паметен партнер...и водени од желбата за по бурен живот...раскинуваат и се лепат по некој ниско морални личности.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
9
Поени од реакции
2
Тешко и многу болно,знам дека е веке крај,за кој крај не бев ни свесен ама никако не можев да предвидам дека толку ке боли,не функционирам никако сакам да го извадам тоа од мене со нешто и да го фрлам некаде ама не ми успева...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
"Заврши" пред некоја недела.... (Ако може да се каже заврши)....Зошто уште се гледаме,ги правиме сите работи што ги правевме во врска али сепак не сме во врска....Идевме 1 година...... Мн се сакавме и се сакаме сеуште.... Значи многу.... Но јас сум премногу строг према неа.... и најмала ситница ме вади од памет.... Јбг таков сум......:confused:
Мораш тоа да го промениш, ако сакаш да ја задржиш.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Тешко и многу болно,знам дека е веке крај,за кој крај не бев ни свесен ама никако не можев да предвидам дека толку ке боли,не функционирам никако сакам да го извадам тоа од мене со нешто и да го фрлам некаде ама не ми успева...
Ќе го извадиш доколку се соочиш со тоа,прифати ја реалноста и терај даље.Ако пробуваш да го потиснеш само ќе те гризе одвнатре.Гледај често да бидеш во контакт со луѓе,запознавај нови пријателства,разговарај со некој што ти е од доверба, ,што ќе те разбере...И да,најди си друга некоја што ќе ти го одврати вниманието,така полесно ќе ја заборавиш...немој да се затвориш дома и да живееш од спомени за некоја личност која веќе забраела и дека постоиш
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ќе го извадиш доколку се соочиш со тоа,прифати ја реалноста и терај даље.Ако пробуваш да го потиснеш само ќе те гризе одвнатре.Гледај често да бидеш во контакт со луѓе,запознавај нови пријателства,разговарај со некој што ти е од доверба, ,што ќе те разбере...И да,најди си друга некоја што ќе ти го одврати вниманието,така полесно ќе ја заборавиш...
Ама зависи пред колку време раскинале, колега. Ако е пред неколку дена, ќе му треба малце страдање по дома.
Не е во ред да ја негираме болката. Мора да се соочиме со неа, за да продолжиме понатаму.
Но ако ова му трае повеќе од 1 месец..... веќе нема смисла. Тогаш настапува на сила твојов совет :)
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ама зависи пред колку време раскинале, колега. Ако е пред неколку дена, ќе му треба малце страдање по дома.
Не е во ред да ја негираме болката. Мора да се соочиме со неа, за да продолжиме понатаму.
Но ако ова му трае повеќе од 1 месец..... веќе нема смисла. Тогаш настапува на сила твојов совет :)
Обично насабајле е најкритично време кога мозокот е празен и во него е само саканата личност.Тогаш е зезнато,но во текот на денот нека не гледа да биде сам и да праи филмови како е и како би можело да биде доколку било така бла бла.Не велам да се негира болката,треба да се прифати,да се прифати таа енергија која поминува низ телото,но да не се дозволи емоциите и мислите да се надополнуваат зошто така само личноста страда повеќе.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
problemot e vo toa sto idevme 7-8 meseci vo tajnost i koga sednavme da se dogovorime deka veke treba da ja oficijalizirame nasata vrska taa me obvinuvase deka ne i posvetuvam dovolno vnimanie i deka ona go razbira toa i deka nema da mozam da i go dadam vnimanieto vo idnina so go saka ona,iskreno mnogu barase da bidam pokraj nea ignorirajki gi site moi drugi obvrski,i vo toj moment se soglasiv i jas deka ne mozam da i go dadam sega za sega toa vnimanie so go bara i nekako nesvesno prifativ deka treba da se razdelime,arno am taa za nedela vreme fati drug decko, e ottogas ima veke 3 nedeli pominuvam niz strasen pekol sekoj den slabeam po edno kilo...
Значи само барала причина за да раскине со тебе. Прифати го тоа - некој што љуби спремен е да се жртвува. Таа не сакала да се жртвува за тебе и тоа е тоа.
Бидејќи поминале 3 недели, што поскоро најди се некакви активности, како што рече Crusader поминувај време со луѓе, надвор од дома, прави нешто што ќе ти одвлече внимание. Времето лекува се, во тоа биди сигурен.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
e ottogas ima veke 3 nedeli pominuvam niz strasen pekol sekoj den slabeam po edno kilo...
Ако продолжиш на ваков начин да живееш ќе си го зезнеш здравјето другарче.Сигурно имаш некое хоби практикувај го,излегувај од дома,дружи се повеќе со луѓе,спортувај нешто,читај некој книги што те интересираат,најди си некој близок пријател/ка довери и се извади го од тебе тоа и со тек на време ќе бидеш како нов.
П.С чекам да ми се пофалиш дека си нашол некое девојче и дека ти е супер ;)
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Druze so toa slabeenje i jas se iam zaebano ama spotot e lekot ako sportuvas naljesno se prebroduva teraj malce i night life ama bez mn alkohol druzba so vistinski lugje aktivnosti tesko e ama se mine i tocno kazano najdi si nekoe devojce sekoas ako si sjeban ima nesto podobro za tebe ;) ........
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
se vidovme zavcera vecer vo eden klub,taa dojde so noviot decko(daleku e ispod mene vo sekoj pogled) pagavme i dvajcata se gledavme mnogu bolno i tesko cela vecer se gledavme imase i problemi so toj noviot bidejki taa mnogu cesto se vrtese nakaj mene,posle dva dena denes mi zvoni a jas dodeka razmisluvav so da pravam pominaa dve minuti i mi prati sms deka podobro da ne se slusneme i....jas ne se ni javiv i ne pisav...vase mislenje ?
Мое мислење, јави и се да видиш што сакала да ти каже.
А после тоа, почни да создаваш нов живот. Се вртела, нормално, и таа има свое его.
Немој да се мачиш со минатото, нема да добиеш ништо тука.
Како што ти рековме, излегувај, гледај се со луѓе, најди си ново хоби. Со тек на време се ќе се среди, ќе најдеш нова девојка која ќе ја сакаш и ќе те сака таа тебе. И нема да се криете (каква е таа врска?)
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
Pa vaka sea, prvo, neam mk font.

Vtoro, zadnjata bivsa mi bese musliman, i raskinavme poso ona kao glupa muslimanka ne svakjase deka mene ne mi smeta toa, ali me napinjase deka nemoze da me saka poso ne sum bil musliman.

Abe ajdeeeee, a inace mn bese hot, steta, ima potencijal da bide pametna i sredena, ali valjda od loso drustvo stanala retardirana...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom