Како друштвото влијае на бракот?

Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
... како што гледам дека на ниеден мој коментар ( а ги напишав повеќе) не си ставила лајк (а јас поради твоја ситуација дури и мониторот ми дојде да го треснам), а на дотичниот што без ниеден коментар на твојата тема за твојата незавидна сосотјба, освен единствениот „совет“ кон мојата маленкост ти најде простор за оправдување да го одобриш тоа негово однесување како велиме „му го лајкна“ коментарот! :facepalm: ...искрено можеби ТИ си единстената причина што твојот маж така се однесува, ни другар, ни друштво ниту околина не се криви, штета што не можеме да ја слушнеме и неговата приказна!(y)
Па и бољи совет немаше.. затоа сум го лајкнала :D сеа треба да очекувам бомбардирање од сите шо не сум ги лакнала? Хахаха , Еве јас стварно не разбирам што треба да ми се допаѓа во твоите совети :)
А еве и капа доле шо заклучи дека јас сум причината за однесувањето на маж ми, по тоа чив коментар сум лајкнала :LOL:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
Па и бољи совет немаше.. затоа сум го лајкнала :D сеа треба да очекувам бомбардирање од сите шо не сум ги лакнала? Хахаха , Еве јас стварно не разбирам што треба да ми се допаѓа во твоите совети :)
А еве и капа доле шо заклучи дека јас сум причината за однесувањето на маж ми, по тоа чив коментар сум лајкнала :LOL:
...но затоа ти се допадна од брадастиот што немаше врска со твојата ситуација, кокетираш? :D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
...но затоа ти се допадна од брадастиот што немаше врска со твојата ситуација, кокетираш? :D
Izvini ti za da bildash lajkovi "sovetuvashe" ili za da "pomognish" ?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
...но затоа ти се допадна од брадастиот што немаше врска со твојата ситуација, кокетираш? :D
Да срц, дојдов на форумов за шваљер да си најдам :pos::pos:
Од кога станал лајкот кокетирање?:facepalm: :facepalm::facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
Izvini ti za da bildash lajkovi "sovetuvashe" ili za da "pomognish" ?
... не бе нема врска, на клинец ќе ги закачам лајковите? ама да го лајкне брадастиот што дојде само да каже нешто против мене во негов стил „не го слушај кричеров, тоа е најдобар совет“ и тоа да биде допаднато од личноста која ја отвори темата и се соживувам со нејзина ситуација? ццц цццц но комент :smirce:[DOUBLEPOST=1520547444][/DOUBLEPOST]
Да срц, дојдов на форумов за шваљер да си најдам :pos::pos:
Од кога станал лајкот кокетирање?:facepalm: :facepalm::facepalm:
...симболиката, драга моја...симболиката ! и не гледам ништо смешно овде, напротив уште си безобразна! ајде ...терај си овде со советите и твојот цинизам!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
Ќути, мене сите другари ми се ергени и ме тераат на лошо. Жена ми ич не ги сака.
Незнам дали е ова саркастичен одговор или така е, амаа .. неможе некој да те натера на нешто што не го сакаш, јас ќе зборувам за мојот маж, доколку сам си свесен дека имаш жена и дете од кој треба да поведеш ред прво па после се останато. А тоа дека има влијание, ваљда е она "с'ким си такав си" па човек почнува да прави работи што можеби сам не ги гледа како погрешни :)[DOUBLEPOST=1520547861][/DOUBLEPOST]
... не бе нема врска, на клинец ќе ги закачам лајковите? ама да го лајкне брадастиот што дојде само да каже нешто против мене во негов стил „не го слушај кричеров, тоа е најдобар совет“ и тоа да биде допаднато од личноста која ја отвори темата и се соживувам со нејзина ситуација? ццц цццц но комент :smirce:[DOUBLEPOST=1520547444][/DOUBLEPOST]
...симболиката, драга моја...симболиката ! и не гледам ништо смешно овде, напротив уште си безобразна! ајде ...терај си овде со советите и твојот цинизам!
:love:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Типувам две работи, прво дека не ја знаеме цела прича и ситуација што - како и си ја кажуваш само твојата страна, што е очекувано но не е корисно, и второ јас мислам дека сопругот е уживател на психоактивни супстанции, па малце откачил периодов зашто, јбг, криза му се дешава у умот, зашто нели брак, обврски ово - оно. Али повеќе од јасно е дека секој совет у најмала рака е донесен единствено врз основа на твоето согледување на ситуацијата, што е крајно субјективно.

И глупо е што бегаш кај твоите со детето. Така мислиш секој проблем да го решаваш?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Типувам две работи, прво дека не ја знаеме цела прича и ситуација што - како и си ја кажуваш само твојата страна, што е нормално но не е корисно, и второ јас мислам дека сопругот е уживател на психоактивни супстанции, па малце откачил периодов зашто, јбг, криза му се дешава у умот, зашто нели брак, обврски ово - оно. Али повеќе од јасно е дека секој совет у најмала рака е донесен единствено врз основа на твоето согледување на ситуацијата, што е крајно субјективно.

И глупо е што бегаш кај твоите со детето. Така мислиш секој проблем да го решаваш?
Зошто би лажела девојката?
Девојката бара помош, мажот и дома не се прибирал, не и обрнувал внимание, и сега поради неговите постапки она ли е крива?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Зошто би лажела девојката?
Девојката бара помош, мажот и дома не се прибирал, не и обрнувал внимание, и сега поради неговите постапки она ли е крива?
Не пишав дека лаже, туку дека не напишала се, и дека има и друга страна во ситуацијава. Сигурен си дека дечкото еден ден се разбудил и почнал така да се понаша, од нигде никаде ? И да, двајцата се виновни за нивниот меѓусебен однос, таков каков што е.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Не пишав дека лаже, туку дека не напишала се, и дека има и друга страна во ситуацијава. Сигурен си дека дечкото еден ден се разбудил и почнал така да се понаша, од нигде никаде ? И да, двајцата се виновни за нивниот меѓусебен однос, таков каков што е.
Зошто двајцата?
Девојката може е домаќинка жена, со дете, и си го бара она основното од мажот.
Грижа за бебето, грижа за неа, внимание, разбирање и секс нормално.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
JustDe, слажам се со претпоставката на Solaie дека муж ти има големи шнаси да е дрогираш. Не е ништо страшно освен ако е на хорс.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
JustDe, слажам се со претпоставката на Solaie дека муж ти има големи шнаси да е дрогираш. Не е ништо страшно освен ако е на хорс.
НЕ И ЈА ПОЛНЕТЕ ГЛАВАТА НА ДЕВОЈКАТА СО СЕКАКВИ КОМЕНТАРИ. ДЕ БИЛ ПЕДЕР ДЕ НАРКОС ДЕ ОВА ДЕ ОНА.
НЕМА СМИСЛА.

НЕ БИЛО СТРАШНО АКО БИЛ ДРОГИРАШ???
БАТЕ ТИ ШТО ПИШУВАШ БЕ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
akose drogira so marihuana gotof e zaboravigo
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
НЕ И ЈА ПОЛНЕТЕ ГЛАВАТА НА ДЕВОЈКАТА СО СЕКАКВИ КОМЕНТАРИ. ДЕ БИЛ ПЕДЕР ДЕ НАРКОС ДЕ ОВА ДЕ ОНА.
НЕМА СМИСЛА.

НЕ БИЛО СТРАШНО АКО БИЛ ДРОГИРАШ???
БАТЕ ТИ ШТО ПИШУВАШ БЕ?
У право си. Да и пишуваме дека можда муж и е суперхерој како од стрип иде спашава луѓе по целиот све а дома несмее да каже зашто сака да биде сакан искрено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom