Како друштвото влијае на бракот?

Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
Здраво луѓенца :) Штотуку се приклучив во форумов, пред се бидејќи сакам да чујам мисења и да си помогнам себе си. Дали мислите дека доколку еден од сопружниците е со сингл друштво, може да промени нешто во неговото однрсување што ќе влијае на бракот?
Имам 8 месечно бебе и помалку од година во брак, и наместо сега да го осетам медот, мене ми виси на конец се.
Ќе објаснам подетално подолу.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.339
Поени од реакции
1.215
Здраво луѓенца :) Штотуку се приклучив во форумов, пред се бидејќи сакам да чујам мисења и да си помогнам себе си. Дали мислите дека доколку еден од сопружниците е со сингл друштво, може да промени нешто во неговото однрсување што ќе влијае на бракот?
Имам 8 месечно бебе и помалку од година во брак, и наместо сега да го осетам медот, мене ми виси на конец се.
Ќе објаснам подетално подолу.
Ај објасни.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.488
Поени од реакции
19.983
Ти си жената во бракот, а „друштвото“ е сингл маж?
Многу ми е чудно и тоа што родители со осум месечно бебе немаат живот, а не друштво, ама ај.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.050
Поени од реакции
3.891
Ај објасни ја ситуацијата подетално, оти вака не разбирам баш што е проблемот и како ти виси се на конец. Сакаш да кажеш маж ти имал другарка која е сингл и прашуваш дали е проблем некој кој е во брак да се дружи со некој кој не е во врска?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.129
Поени од реакции
5.820
Ako nemas drugi drugari/ki za druzenje osven mazo ti samo ke utonete u monotonija. Medo se osetuva ako imate vistinska harmonija megju vas dvajca, a toa e veke naucna fantastika u voa vreme...
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.339
Поени од реакции
1.215
Мажот и се дружи со ергени, и сега девојкава поради бебето неможе да испаѓа и да се дружи и заради тоа и е криво.
А може мажот и да шврља натаму-наваму, ништо не е исклучено.
После свадба тапани не бива, тоа навреме требало да си го решиш, не од кога ти направил едно дете.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.484
Мажот и се дружи со ергени, и сега девојкава поради бебето неможе да испаѓа и да се дружи и заради тоа и е криво.
А може мажот и да шврља натаму-наваму, ништо не е исклучено.
После свадба тапани не бива, тоа навреме требало да си го решиш, не од кога ти направил едно дете.
Па додека се во врска денес сите пикаат под тепих, замижуваат, тоа си тлее и кога ќе стигне бракот и децата, проблем.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.339
Поени од реакции
1.215
Па додека се во врска денес сите пикаат под тепих, замижуваат, тоа си тлее и кога ќе стигне бракот и децата, проблем.
Незрела младина.
Мислат се што лета се се јаде.
Ама се лажат.
Ќе го научат тоа, ама по потешкиот пат за жал.
Нема полошо школо, освен на свој грб да го научиш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.474
Поени од реакции
41.732
Сите сакате и очекувате да ви биде мед, е нема. Ги игнорирате сите проблеми во врската и мислите дека во брак со дете се само ќе реши.
Затоа во денешно време и се повеќе бракови не успеваат, проблеми за глупи и небитни работи и не можат да бидат заедно ни една година.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.782
Поени од реакции
1.834
Зависи од карактерот на партнерот исто многу битен фактор е зошто си скокнала во тавче поради љубов или некретнини.
Доколку е од љубов а си била во врска повеќе од една година би требало да си го запознала подобро каква личност е и дали неговите постапки ти сметале тогаш и дали сте ги решиле или сте молчеле.
Ако сте ги решиле сега нема да имаш проблем, ако си молчела ќе молчиш и сега.
Доколку е поради некретнини тогаш ќе си свртиш грбот, ќе се правиш глупа и ќе си уживаш во станчето и брзото БМВ.

Среќно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
Еве да објаснам. Значи се беше супер. И додека сме биле во врска не излегувал толку. Одеднашка се е подобро од дома. Живееме во заедница, си викам можеби затоа несака да е дома мн да не го замараат. Ама зошто мене да ме исклучува од се? Незнае да разговара, а нешто почнам да се расправам или чисто сакам да разговарам најлесно му е ако ти чини седи ако не кај мајка ти. Јас неколку пати си одам и пак доаѓа по нас. Цело време сум со бебето и бидејки сум невработена, кога ќе му речам дај ми пари да искочам ми вика немам снајди се па искочи. А од друга страна јас ли сум ти крив што не искачаш. Има другар што е сингл и му е како жена. Постојано или на тел или заедно дури и неколку пати во денот. Разбирам се и не му бранам ниту да искача ниту другари ништо ама нема граница неговото. Се дешава да треба да барам нешто за детето од татко му ама битно господинот мој ќе е у кафана. Многу ми е смачено од се и криво зошто знам дека не било така. Сме се земале од љубов и сега седам во една соба, пробувам се со добро, злато срце душо, му се јавувам на тел да прашам каде е пошто искача и не кажува и одма следи дрско кажи шо сакаш за тоа ли ми се јави ај ме ме замарај и сл.Као ми роди дете и сеа не си ми потребна, сеа сакам да шетам тебе кој те е*е.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.339
Поени од реакции
1.215
Еве да објаснам. Значи се беше супер. И додека сме биле во врска не излегувал толку. Одеднашка се е подобро од дома. Живееме во заедница, си викам можеби затоа несака да е дома мн да не го замараат. Ама зошто мене да ме исклучува од се? Незнае да разговара, а нешто почнам да се расправам или чисто сакам да разговарам најлесно му е ако ти чини седи ако не кај мајка ти. Јас неколку пати си одам и пак доаѓа по нас. Цело време сум со бебето и бидејки сум невработена, кога ќе му речам дај ми пари да искочам ми вика немам снајди се па искочи. А од друга страна јас ли сум ти крив што не искачаш. Има другар што е сингл и му е како жена. Постојано или на тел или заедно дури и неколку пати во денот. Разбирам се и не му бранам ниту да искача ниту другари ништо ама нема граница неговото. Се дешава да треба да барам нешто за детето од татко му ама битно господинот мој ќе е у кафана. Многу ми е смачено од се и криво зошто знам дека не било така. Сме се земале од љубов и сега седам во една соба, пробувам се со добро, злато срце душо, му се јавувам на тел да прашам каде е пошто искача и не кажува и одма следи дрско кажи шо сакаш за тоа ли ми се јави ај ме ме замарај и сл.Као ми роди дете и сеа не си ми потребна, сеа сакам да шетам тебе кој те е*е.
Klasika.
Tvoja greska so ne si go procenila na vreme.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
Знам, и се обвинувам себе за тоа нормално. Многу пати за било што грешката ја барам во себе ајде може јас претерувам може јас ова може јас она. И самата сум дете на разведени родители и знам колку е тешко, т.е барем мене ми било, и пробувам да не дојде до развод и покрај тоа што голтам мн. Само незнам самата до каде да трпам. Може некој ќе рече смешки се развела зашто искача па секој маж искача. Мн сум се понижила самата сакајки детето да ми расне со двајцата родители покрај себе а од друга страна се уништувам јас што секој ден ми е со нервози. Немам ум што да правам.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.326
Поени од реакции
4.646
Еве да објаснам. Значи се беше супер. И додека сме биле во врска не излегувал толку. Одеднашка се е подобро од дома. Живееме во заедница, си викам можеби затоа несака да е дома мн да не го замараат. Ама зошто мене да ме исклучува од се? Незнае да разговара, а нешто почнам да се расправам или чисто сакам да разговарам најлесно му е ако ти чини седи ако не кај мајка ти. Јас неколку пати си одам и пак доаѓа по нас. Цело време сум со бебето и бидејки сум невработена, кога ќе му речам дај ми пари да искочам ми вика немам снајди се па искочи. А од друга страна јас ли сум ти крив што не искачаш. Има другар што е сингл и му е како жена. Постојано или на тел или заедно дури и неколку пати во денот. Разбирам се и не му бранам ниту да искача ниту другари ништо ама нема граница неговото. Се дешава да треба да барам нешто за детето од татко му ама битно господинот мој ќе е у кафана. Многу ми е смачено од се и криво зошто знам дека не било така. Сме се земале од љубов и сега седам во една соба, пробувам се со добро, злато срце душо, му се јавувам на тел да прашам каде е пошто искача и не кажува и одма следи дрско кажи шо сакаш за тоа ли ми се јави ај ме ме замарај и сл.Као ми роди дете и сеа не си ми потребна, сеа сакам да шетам тебе кој те е*е.
Што знам се менуваат луѓе...досадно му е дома. Најверојатно и јас слично би правел...не поднесувам мали бебиња па затоа и не се женам. Неможам да замислам да чувам мало дете што сере и моча во пелени би збеснал. Па да ме буди ноќно време. За среќа немора да одам на работа живеам од собрани пари. Уште да ме буди ноќно време...хорор.
Инаку јас би си ја водел секаде жена ми или девојка ми ако ми е добра додуше спротивно прво би раскинал ако неможе да одеме секаде заедно.
Може е проблемот што имаш очекувања...очекувања значат и разочарувања. Нема замисли и планови...како биде така.
Незнам збори со него ваљда ќе каже што му смета...мене лично бебе ми смета. И пари кошта многу а мислам дека ќе ми биде и голем стрес и ќе ми го наруши конфорот. Барем сега за сега иако немам малку години дури може и ми е пројдено „просечното“ време за женење за една декада.
Не се нервирај прашај го како е, што сака, како си го замислува животот итн...би требало да знае...дури и да ви се различни ставовите незначи дека не треба да си со него. Сум бил со жени кои имале многу различни погледни на животот од мене па ми било супер. Иако е според научни студии послични повеќе си одговараат и имаат постабилни врски. Тоа различностите се привлекуваат важи само за секс а не за меѓучовечки однос.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom