Како друштвото влијае на бракот?

Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
и за само не цела година желбата се загуби ? и кон бебето и кон тебе? свекорот се буни за 2 цм лево десно паркирана кола, а тебе ти е важно само да знаеш само каде оди мажот инаку слободно ќе го пуштиш секоја вечер? а сексот ви е како месечна сметка за струја? .... а ти коментираш толку ладнокрвно со „смешки“ луѓенца како велиш ти? ама ма... ќе го искршам мониторов!:sakasuste:
Ама многу слатко се изнасмеав.. како ја примети мојата ладнокрвност? По смајлиња? Ваљда на секое пишано треба да го ставам :'( ова , па за да се види демек колку ми е тешко? Далеку од тоа дека јас сум падната у депресија или нз што, при свест сум шо се дешава, а дали јас ќе плачам или ќе се смејам не би променило ништо во ситуацијата.
А за мажот да, доколку изградам доверба, не би му бранела да излегува (со усул) .. Го знаеш она.. "кучето што треба да го врзеш за да не ти избега, не е твое" .. па исто и со луѓето.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Ретко читам вакви теми и одговарам али ме заинтригира искрено.
Мислам дека самата го знаеше одговорот, дури и пред да дојдеш на форумов. Пошо реално логично е .. типот не те е*ава 2%, не го интересира детето (WTF). Мажот ти е класична нељудина.. искрено не ради тоа што најверојатно е*ава други жени пошо реално не дека е за оправдување али нажалост се дешава. Али тоа шо не му чуе за детето, незнам како е могуче.. Мислам повторување е сето ова и јас што го пишувам истите муабети вртат али факт е одлуката ја носиш ти. А и убаво ти пишале погоре да не е геј типот да се заинтересираш и на таа тема. Среќно!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Во овие љубовните проблеми знаете што е најлошо?
Тоа што се сфесни дека треба да прекинат врска/брак,ама се надеваат дека случајно со некој совет ќе се оправи работата.Иако длабоко во себе знаат дека нема да се случи тоа.Сме биле повеќето во вакви слични ситуации.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па има ситуации и каде што се решаваат работите. Не е фората разведи се .. најлесно е тоа .
Има последици, поготово кога и дете е во прашање. Така да боље е да се бара совет од стручно лице или што и да е пошто најлесно е развод да бидеме реални.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Како би се решило со пријателов од погоре?За да решиш нешто треба да имаш ЖЕЛБА да го решиш и со помош на разговор д го решиш.Сопругот ниту еден од условиве не исполнува.Ептен далеку е и од двата.
И горе долу можеме да направме претпоставка за каков човек стнува збор.Уште повеќе ме упатува на тоа дека никогаш нема да го реши нештово со мирно и љубезно.Такви мажи пред што се силат пред други се најтешки да ги смениш.Тие до последниот ден од животот би го праеле истото.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Све, све...ама бијонси - „другар му е крив“ :facepalm:


„Дај да се најдам у муабет и да напишам пост“....пилињана у фрижидер у кам маркет имаат поголем потенцијал за интелигенција...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Излегувај и ти со твоето бебе,прави што ти е убаво и кажи му на маж ти да искочите,да излезете заедно,прави нешто што ќе ве спои
Не читаш или само да се пише нешто? Не е вработена, нема пари за шетање, зависна е од него, а тој и вика дека нема и снајде сама.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
А за мажот да, доколку изградам доверба, не би му бранела да излегува (со усул) ..
Имаше претходно доверба во него, или тек сега планираш да ја ствараш?
Си го гледаш проблемот во реченицава?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
Имаше претходно доверба во него, или тек сега планираш да ја ствараш?
Си го гледаш проблемот во реченицава?
Секако дека сум имала, може постојат некој работи во кој сум ја изгубила .. далеку од тоа дека тек сеа ќе ја стварам
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Не читаш или само да се пише нешто? Не е вработена, нема пари за шетање, зависна е од него, а тој и вика дека нема и снајде сама.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Нека излегува со бебето или нека излегува кај пријателка дома,не е само кафиќ
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Ама многу слатко се изнасмеав.. како ја примети мојата ладнокрвност? По смајлиња? Ваљда на секое пишано треба да го ставам :'( ова , па за да се види демек колку ми е тешко? Далеку од тоа дека јас сум падната у депресија или нз што, при свест сум шо се дешава, а дали јас ќе плачам или ќе се смејам не би променило ништо во ситуацијата.
А за мажот да, доколку изградам доверба, не би му бранела да излегува (со усул) .. Го знаеш она.. "кучето што треба да го врзеш за да не ти избега, не е твое" .. па исто и со луѓето.
Oва ти е најбољи совет, кој денес овде ќе го добиеш: - Игнорирај го суштеството на кое му реплицираше!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Ќути, мене сите другари ми се ергени и ме тераат на лошо. Жена ми ич не ги сака.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... како што гледам дека на ниеден мој коментар ( а ги напишав повеќе) не си ставила лајк (а јас поради твоја ситуација дури и мониторот ми дојде да го треснам), а на дотичниот што без ниеден коментар на твојата тема за твојата незавидна сосотјба, освен единствениот „совет“ кон мојата маленкост ти најде простор за оправдување да го одобриш тоа негово однесување како велиме „му го лајкна“ коментарот! :facepalm: ...искрено можеби ТИ си единстената причина што твојот маж така се однесува, ни другар, ни друштво ниту околина не се криви, штета што не можеме да ја слушнеме и неговата приказна!(y)
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
... како што гледам дека на ниеден мој коментар ( а ги напишав повеќе)не си ставила лајк
Vnimanie: Citajte do tuka ...za ponamosniot del ke vi treba prevod ili povisok koficient na intelegencija!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom