Како до плочки на стомакот :)

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Како до плочки?Лесно,дои кај татко ми,он има бизнис продава италијански плочки.Малце скупички,али ептен добри се.:)


Шала на страна,имам али тапацирани се хахах.Не ми се познаваат плочките(додуше едвај,многу малку можат да се оцртаат кога сум стегнат),али немам ни некој стомак.Онака прилично рамно,со малце салце. :)
Џабе вежбам,можам да направам куп стомачни нема резултат.Слабеење и доста трчање,пливање,точак.......Али мрза сум...
 
Член од
8 април 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
И јас сакав тоа да те посоветувам од лично искуство. Ги имам за извоз ама не се познаваат скроз, ваљда е до исхраната чим не се познаваат.
Е ај баш ме интересира што треба да јадам да балансирам?
Ја не марам на исхраната јадам што ми се јаде.Мускулите си ги имам уште од мал,а воедно сум се занимавал со велосипедизам 2 години па кошарка комбинирано со одбојка и сега останав само на трчање и правам дневно по пола саат стомачни и то.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Не верувам во ова искрено. Како прво стимул за вежбање е целта да доминираш на некого, нешто, и да се определиш за некаква работа/спорт/занимање, во примеров бодибилдинг. Ти невежбаш за да правиш пари, невежбаш за да станеш славен, вежбаш за да бидеш добро граден, и некој да те потапка по рамото, Дечко ти си во ред! ... Во лична сатисфакција за бодибилнинг не верувам!

А сомачни ко стомачни имаат сите само мрснотилакот над нив ги покрива, единствена цел да дојдеш до нив е топење и намалување на мрностилаците во телото...
Донекаде е вистина ова што го пишиш, дава поттик кога некој ќе го признае твојот труд, посебно во бодибилдингот тенок е мразот на кој се стое(мислам на психата), затоа многу се откажуваат ако немаат добра мотивација.
Задоволството во бодибилдингот го наоѓам бидејќи тоа за мене претставува издувен вентил, додека вежбам се релаксирам и инспирирам, се градам психички и физички...
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Мислам дека го имам решението за твоите плочки:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ако си дебел, трчај. Ако си слаб, вежбај.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Сакате плочки на вашиот стомак ???????
Теракота е вистинското решение за вас !!!!!:icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Седете по цел ден на пц и ќе имате плочки :)
Плочки само со вежбање... :)
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Дефинитивно со вежбање.Физичка активност..Ефикасно и здраво.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Само со кардио вежби(трчање, точак, пливање) и правилна исхрана.Стомачни вежби не се потребни.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Трчање,вежбање,правилна исхрана,друго не ти треба
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
најубава комбинација е трчање + стомачни + правилна исхрана, меѓутоа не секој има конституција на телото за да му се познаваат плочки, но ако се применува комбинацијата што ја напишав ако не до плочки сигурно ке добие рамен и стегнат стомак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom