Како до најјаките девојки?

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Жалосно е ова што го мислиш... И ја сум бил у таква ситуација да мислам дека ако имаш пари можеш да ќариш 10ка... Арно ама го сменив мислењето. Сега сум свесен дека секој дечко со просечен изглед без разлика на финансиите може да биде со најјаката цура у градов. Тоа што ти го изјавуваш е мислење кое доведува да капитулираш на помислата на јака цура. Едноставно ова е оправдување за секој дечко: "Џабе брат види ја... Мора да имам мечка за неа". Си пробал некогаш да бидеш, да и се пуштиш на толку убава девојка. Се е до храброста и умешноста.
Уште нешто... ако мислиш дека подобро е просечна повлечена девојка за жена наместо некоја од насловна на Playboy - секоја чест. Никогаш и нема да имаш мерцедес со просечна девојка.
па не ми изгледа како да си од СК :uvo:
можеби незнаеш како функционираат работите тука... сигурно таа јака риба нема да се залепи за тебе кој да претпоставиме дека си голтар во замена за типац кој има сепаре и флаша во Хардрок...
не викам дека не можат да се освојат али потребни ти се многу изгубени месеци па и години за да стигнеш до пленот... барем на овие простори тие работи не функционираат така да знаеш... може и да си просечен во врска со економската состојба но треба да си докажан јебо во градот :wink:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
101
Поени од реакции
31
па не ми изгледа како да си од СК :uvo:
можеби незнаеш како функционираат работите тука... сигурно таа јака риба нема да се залепи за тебе кој да претпоставиме дека си голтар во замена за типац кој има сепаре и флаша во Хардрок...
не викам дека не можат да се освојат али потребни ти се многу изгубени месеци па и години за да стигнеш до пленот... барем на овие простори тие работи не функционираат така да знаеш... може и да си просечен во врска со економската состојба но треба да си докажан јебо во градот :wink:
Точно. Не сум од СК, ама 4 години на факултет тамо ги поминав. Сигурно дека некои работи знаеш повеќе од мене околу "метрополата", али некои работи се исти како во скопје така и во Сан Франциско :helou: . Со сигурност ти тврдам дека таа што седи со тој "типац" може кој било голтар да ја ќари и тоа пред неговиот нос само ако знае како да се понаша и што да прави. Ако сакаш да ми кажеш дека скопската риба е најтешка за фаќање можам само да ти се изнасмеам у фацата што ќе ја направиш кога би знаел колку провинцијалците у скопје прават фешта со скопјанките кои на вас ви се прават невини. Се лажеш дека живееш у тој филм дека скопската шмизла е запалена за пари.
За сепаре у кој и да било локал не би ти било проблем ни на тебе али јебига не си го избрал тој стил на живот.
Еве ти една фора... Идеш у локалот со друштво некоја вечер и бараш да ти дадат сепаре... нормално нема да ти дадат. Кога ќе седиш у среде локал на нозе порачајте шише виски и чаши... (и онака ќе потрошите толку пари сите заедно од друштвото) и сигурно конобарот нема да ти го даде шишето во раце да го држиш. Ако размислиш подобро секој може да биде "фраерот" од сепарето.
Ако не се согласуваш со моето мислење, нема ни да те убедувам. Само пробај го ова една вечер и кажи овде како испаднало. ОК?
Поздрав

П.С. Пробајте да не изгледате као деца на нова година...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Точно. Не сум од СК, ама 4 години на факултет тамо ги поминав. Сигурно дека некои работи знаеш повеќе од мене околу "метрополата", али некои работи се исти како во скопје така и во Сан Франциско :helou: . Со сигурност ти тврдам дека таа што седи со тој "типац" може кој било голтар да ја ќари и тоа пред неговиот нос само ако знае како да се понаша и што да прави. Ако сакаш да ми кажеш дека скопската риба е најтешка за фаќање можам само да ти се изнасмеам у фацата што ќе ја направиш кога би знаел колку провинцијалците у скопје прават фешта со скопјанките кои на вас ви се прават невини. Се лажеш дека живееш у тој филм дека скопската шмизла е запалена за пари.
За сепаре у кој и да било локал не би ти било проблем ни на тебе али јебига не си го избрал тој стил на живот.
Еве ти една фора... Идеш у локалот со друштво некоја вечер и бараш да ти дадат сепаре... нормално нема да ти дадат. Кога ќе седиш у среде локал на нозе порачајте шише виски и чаши... (и онака ќе потрошите толку пари сите заедно од друштвото) и сигурно конобарот нема да ти го даде шишето во раце да го држиш. Ако размислиш подобро секој може да биде "фраерот" од сепарето.
Ако не се согласуваш со моето мислење, нема ни да те убедувам. Само пробај го ова една вечер и кажи овде како испаднало. ОК?
Поздрав

П.С. Пробајте да не изгледате као деца на нова година...
може на постдипломски си заминал за Америките али овде така како кај тебе не функционира биди сигурен... можеби таа твоја генерација имала други сваќања... разбери дека на таа потенцијалната скапаница егото не и дава да биде ќарена од голтар или наречи го тип кој не е влезен во шемата... провинцијални муабети не важат кога се работи за спротивен пол... и јас кога некад за викенди идам за Велес,Струмица,Битола секогаш има слободна маса, за разлика од овде кај што треба 2 недели уназад да закажам, а дури некогаш и аванс да дадам... него не е тоа муабетот, ја ти викам дека за да евентуално почнеш да правиш нешто потребно ти е барем да ги знаеш онака на здраво, бидејќи како анонимец у ниеден филм нема да влезеш во комбинација, значи претходно треба бар ликот да ти го имаат запамтено... мора со некаков твој потег да оставиш длабог ефект, е сеа тоа е финтата дали со мечката шо ќе ја нагазиш или со нешто друго.... немој да мислиш дека сум дизелаш-кремче, и не сум у шемата Гранд-Арена... иам пријатели кој го фураат тој стил на живеење и знам точно како изгледа... доволно е еднаш да излезеш на "Ленинова" за време на викенд и да го турираш својто ауто од 300 kw, така едно добри 5-6 сек. за да ги навлажниш спектаторките, и веќе 2/3 од работата си завршил :wink:
сепак не заборавај дека ова е балканот.

веќе ми се ептен досадни, неможам суратот да им го поднесам... затоа брате ене ја Бугарска, трк до таму истури им се на Татарите и назад дома :helou:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
сигурно таа јака риба нема да се залепи за тебе кој да претпоставиме дека си голтар во замена за типац кој има сепаре и флаша во Хардрок...
И кредит во банка, спие кај роднини затоа што е дужен на пола Скопје...
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
naj-jakite pi4inja se lepat na uspeshni mazi, ina4e...jaki se stvarno ...plenat so pojava i predizvikuvaat vozdishki, a borbata so naj-jakite se vodi u krevet...pa sea koj pobedi-cest negova, nekad gubish nekad pobeduesh, i nikad neznaesh ustvari na kakov borec ke naletash zatoa ne gi podcenujte naj-jakite pi4inja, moz da se desi da ve frapiraat so tehnika i znaenje a bogami i kondicija.:pos2:
ахахахах добро кажано,сепак јас си останувам на моето мислење дека парите ке придонесат да ги добиеме овие јаки пи4иња само што среќа е голема веројатноста дека ке нема со тие само повеќе проблеми од претходно.:toe:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Добар body language,
Барем некоја основна смисла за стил на облекување(да соодвестува со местото на излегување),
Да не им симнувате ѕвезди како што сите тоа го прават само затоа што се “најјаки“,бидете реални па дури ако треба и дрски со нив(затоа што колку и да им годат таквите патетични коментари-смачено им е и сакаат да слушнат нешто поразлично и ново,па и критика),
Да,треба да имате добра репутација,па макар таа се однесувала и само на вашите набилдани мускули или многубројните сексуални искуства-да се знае дека ве бива :wink: ,но да не се знае дека сте говедо кое безосетно ги повредува и остава девојките,туку дека сепак до некој степен сте чувствителен и знаете што значи поимот “емоција“.
Да бидете во друштво на згодни момци секогаш(да не се сфатиме погрешно-ова е за оние кои не се толку физички привлечни,а сакаат да бидат забележани).
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Да бидете во друштво на згодни момци секогаш(да не се сфатиме погрешно-ова е за оние кои не се толку физички привлечни,а сакаат да бидат забележани).
Грешка!
Бидете во друштво со помалку привлечни момци од вас и ќе видите како трга работата, барем ќе тргне за да се најде една, просечно убава девојка.
Доколку одиш со згодните, ќе го добиеш она што останува на крај, а тоа не е баш најубаво. :)
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Грешка!
Бидете во друштво со помалку привлечни момци од вас и ќе видите како трга работата, барем ќе тргне за да се најде една, просечно убава девојка.
Доколку одиш со згодните, ќе го добиеш она што останува на крај, а тоа не е баш најубаво. :)
Ако си ти најубав во друштво ок :wink: .Што ако сите се грди?

Со убави момци за да те приметат,а за да ја имаш најубавата прочитај некој ред погоре од мојот пост.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Грешка!
Бидете во друштво со помалку привлечни момци од вас и ќе видите како трга работата, барем ќе тргне за да се најде една, просечно убава девојка.
Доколку одиш со згодните, ќе го добиеш она што останува на крај, а тоа не е баш најубаво. :)
Ако сте сите грди ко песој, само ќе седите на страна и ќе викате "Ауф, каква е онаа". :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ма каква најјака девојка бе !? На никоја "најака" не се трудам да и оставам впечаток со сила. И да се фурам нешо шо не сум. Па да фрлам пијачки и да бирам зборови шо да и кажам??? пфф јок бре! Ако се забележиме и се шмекнеме ќе пријдам да и напраам муабет...доколку не - ШМЕК ОФФ! А ако ја проценам дека сака да биде частена ќе бидам суптилно дрзок и ќе речам...девојко пиеш нешто?? Она: ДА...виски:kesa: Јас: Па кај ти е?!
Виски човече....па ја виски не сум се напил за себе се отрув од коњак за поефтино да поминам.
А за мерџото најјаките нека почекаат. Еден ден може ќе го имам. Сега може да ја шверцам ако сака у задња 57ца или покултурно со такси до кај мене :)
Не импресионирајте со сила. Баталете такви најјаки фуфи аууу! има и други поубави и по девојки у права смисла на зборот! Ценете природност...заебете мохито фуфис!
абе забегав ја а?...:)
Ај отидов на дипломска...шмек!:wink:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
За поконкретни информации прашајте ги моите бивши :pipi:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
а што е со оние девојки студентки,па нели се паметна,убава,прекрасна обликувано тело и тн тн тн, и забележав понекогаш некоја од нив се дружи
со оние типови па дури и постари типци со јаки бесни коли и подлабок џеб(ПОДВИЖЕН БАНКОМАТ) дали се тие се девојки како јака пи*ка или нешто друго???:nesvest:
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Подобро врапче во рака отколку гулаб на гранка.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
33
Поени од реакции
5
Пффф а зошто воопшто сакаш да дојдеш до тие "најјаки" девојки.

- Затоа што се чувствуваш празен одвнатре и сакаш општеството да ти сипе статус во твојата празна чаша затоа што имаш "јака" женска според стандардите на општеството. Млада и атрактивна девојка е врвот на достигнувањето според општествените стандарди.

Меѓутоа наместо ова треба да имаш мерка за својата сопствена вредност и да ја цениш убавината според твојата душа а не општествениот амбиент.
Ако интерактирам со некоја девојка која што е за мене убава, едноставно ќе бидам особата која што сум 24/7 и нема да направам "шоу" да ја импресионирам.
Ни пари, ни изглед, ни статус - се е тоа небитно.
Се што ти треба е да бидеш искрен и по малку доминантен.
Be your self.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
Абе што има врска која класа е?
Прва, втора, трета, нека има нешто, само да не е суво.
Знаеш како викаат, од бирач, не станува ебач.
Жениве денеска се многу чудни. Како компјутерска игра се. Мораш да поминеш неколку ниво за да стигнеш до главниот. Исто ти е.Мораш да почнеш со оние од „трета класа“ за да стигнеш до тие „јаките“. Тие од третата класа ќе им се пофалат на другарките (ако се докажеш се разбира), овие на некои други другарки и ете ти јака реклама. После тоа не ти треба ни кола, ни кеш ни репутација. Се што ти треба во таа ситуација си го носиш во гаќите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom