Како до најјаките девојки?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne si go prodavaj koljo ciflikot :)
Da prasam so e jaka devojka za vas ?
Grdi muabeti , baska do koga ke se muabeti deka do zenska so e zgodna samo so kesh se stignuva ? Ne poznavam jas takvi devojki , imam kup drugarki , zgodni , aktivni , uspeshni vo karieri koji nikogas ne pagale na kesh . Se spomnuva eliten izlez , koli obleka , dozvoli mi da se nasmeam pa ne sum za prodozba , ova lici na niansa povisoko od prostitucija . Mnogu grdo !
Masko koe imponira so kesh , so klosarsko ponasanje , so rasfrluvanje odpaga uste na prvite 3 min muabet , tie maski nema nikogas da zavrsat so po moe "jaka" devojka .
Sarm , intelekt , svoj stav se raboti koj obostrano se cenat .
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
ragazza напиша:
Ne si go prodavaj koljo ciflikot :)
Da prasam so e jaka devojka za vas ?
Grdi muabeti , baska do koga ke se muabeti deka do zenska so e zgodna samo so kesh se stignuva ? Ne poznavam jas takvi devojki , imam kup drugarki , zgodni , aktivni , uspeshni vo karieri koji nikogas ne pagale na kesh . Se spomnuva eliten izlez , koli obleka , dozvoli mi da se nasmeam pa ne sum za prodozba , ova lici na niansa povisoko od prostitucija . Mnogu grdo !
Masko koe imponira so kesh , so klosarsko ponasanje , so rasfrluvanje odpaga uste na prvite 3 min muabet , tie maski nema nikogas da zavrsat so po moe "jaka" devojka .
Sarm , intelekt , svoj stav se raboti koj obostrano se cenat .
епа баш ради тоа,всушност тие девојки што се палат на кеш се искомплексирани спонзоруши,коишто немаат што да понудат од себе па се кријат позади својот богат дечко,и ете некој од тука ги протолкувал како јаааки п*чки:icon_eek:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Никола напиша:
Се знае дека она што е квалитетно е скапо или барем тешко достапно.
Беспари или на реверс, тешко. Дали ќе треба да инвестираш време, пари, емоции, здравје, горе долу сеедно е.
Убавите нешта се ретки. И убавите девојки се ретки. Секоја девојка си става цена на својата пи*ка. Која е поуспешна, ќе успее поскапо да ја продаде или да добие повеќе во замена. Дали е тоа љубов, пари, брак, врска, сигурност, итн. Инстинктивно и намерно, оди кај оној кој може да обезбеди подобра иднина како за неа така и за нејзините деца.
негде стаса со анализа на проблемот...еве мала помош:

Kако што заклучивме, секоја пи*ка си има своја цена. Јас ќе додадам: и валута.
Од овде следи дека сите пи*ки не можеш да ги купиш само со пари(евра, долари, коли, мотори и сл.), туку треба да инвестираш и нешто друго.
Прибидејќи ти оди математиката, да се изразам математички.

Аксиома: Секоја жена е посебна и различна од другите исто како што и секој маж е посебен и различен од другите.

Според оваа аксиома, сите гетоизирања, глобализирања и категоризации за најјака женска според еден критерум е неисправна и води кон грешни резултати во есапот.
Од овде произлегува следната дефиниција аналогна и за обата пола.

Дефиниција: Секој маж има определени критериуми според кој симпатизира некоја жена;
и обратно: Секоја жена има определени критериуми според кој симпатизира некој маж.

Критериуми има многу, но клучни се неколку, според кој партнерите го прават својот избор.

Математичкиот модел на равенката за избор според критериумите изгледа вака:

(K1 X убавина) + (K2 X интелегенција) + (K3 X карактер) + (K4 X образование) + (K5 X способност) + (K6 X имотна состојба) (K7 X останати фактори) = Kако твојата симпатија те гледа тебе

каде убавина, интелегенција, карактер, образование, способност, имотна состојба и останати фактори се променливи од множеството на квалитети кои ги поседуваме и поединечно се разликуваат.

K1, K2, K3, K4, K5, K6 и К7 се одделни и различни коефициенти на критериум кои меѓусебно се разликуваат, но и се различни кај секој од нас.

Значи за да биде успешен еден обид со отстапки во граници на нормалата треба да е изедначат равенките:

равенка за како твојата симпатија те гледа тебе =(приближно еднакво) равенка за како ти ја гледаш твојата симпатија.

Часот е завршен....ЗДРАВО
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мислам дека темава треба да ја преформулираме во "Како до најку*опровокателните девојки"! :)
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Чудно, ја па отсекогаш мислев дека сум првокласна пи*ка, а ја сметав Исаеива и таквите ко неа за третокласни пи*ки. Ама тоа изглеа обратно било:raz: :pos:
Али ако е муабетот само за опињање првокласни пи*ки, онда се слагам, таквите за кои збори Никола се првокласни а ја третокласна, пошо нема шанси да ме опне некој ружен глуп шупак со јака кола и пари. Ако таквиот "фраер" е "првокласен" фраер, онда и му одговара таква "првокласна" пи*ка.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
абе првокласна второкласна третокласна абе коа ми текне дека и сите серат како и јас .....митекнуа шо гомно е нема везе бе сите сме исти инаку со секоја може човек да биди само да го погоди моментот
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја мислам кај Никола има една грешка.

Не првокласни, туку најебозовичести се викаат тие.

Ама не значи дека најдобро се ебат.

А иначе, верујте, и те како си имаат СИТЕ цена..
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Нај куропровокателни де. Шо вртите одоколу ко киша око Крагујевца.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
(K1 X убавина) + (K2 X интелегенција) + (K3 X карактер) + (K4 X образование) + (K5 X способност) + (K6 X имотна состојба) (K7 X останати фактори) = Kако твојата симпатија те гледа тебе
Од горепишаните постови произлегува дека во формулата коефициентот K6 кој фигурира кај параметарот имотна состојба мора да е поголем од 0.
шо е и статистички докажано по експериментален пат....дури овој парамтеар кај некои женки е екстремно висок
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ako treba da idam da zajmam kola, da se blamiram so skapa ruba, so nakit i so jaki puri, za da posle tolku napor utredenta kazam deka sum opnal "brend" ili "elita" i so toa sum ja zavrsil misijata ke idam ke go udram na radijator bolje.
Odesekogas najubavite kruski prasinja gi jadele, ali najdobrata marmalada se pravela od onie drugite, pa sega videte site sto imate namera da se oblakate u skapa obleka samo da kresnete nesto sto se vika Karolina(iako mislam deka i da me zamoli bi ja odbil nikad ne mi bila ubava). A da i uste nesto...ako treba da idam kaj drugar mi u Kocani da mu go zajmam kupeto(posto skoskive veke gi znaat site)....pa koga veke sum tamu ke im go roknam najdoborto prvoklasno pi*ule...barem za nea sum ista liga da mu se snevidi ili da ja cekam da me premoli pa posle da i ucinam?.....
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
gOJDO напиша:
(K1 X убавина) + (K2 X интелегенција) + (K3 X карактер) + (K4 X образование) + (K5 X способност) + (K6 X имотна состојба) (K7 X останати фактори) = Kако твојата симпатија те гледа тебе
Од горепишаните постови произлегува дека во формулата коефициентот K6 кој фигурира кај параметарот имотна состојба мора да е поголем од 0.
шо е и статистички докажано по експериментален пат....дури овој парамтеар кај некои женки е екстремно висок
Жалам што би те разочарал ама женска психологија и математика не идат скупа. Осим онаа наједноставната, се друго е виша, многу виша математика. Има и многу други операции осим + - * /. Ненадено мењаат знак, и не ги бива за у ниту една равенка.
Затоа и ми се свиѓаат :)

@Јаков
Батка, има еден „мал” проблем со мастер планот за позајмување ствари.
Прво секој кој има возило со кое по дифолт ебе, никад нема да ти го позајми, исто и за пљачките негови, посебно ако се од Boss, Armani итд.
Друго, и да имаш среќа да ти ги позајмат, веројатно ја немаш таа среќа да ти стојат тие работи. Треба да знаеш да ги носиш, иначе колку и да се трудиш, изгледаш како швабски туриста со бермуди на трегери до пупак, карирана кошула и сандали со бела чарапа.
Значи и да се средиш, џабе ти е. Ако не те бива. А тие што ги „бива” можат да искочат и у скејтерско па па да смуваат цура.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
VMRO напиша:
Temava ke da e malku glupai...zivo,mrtvo,sakato....vazno dupka da ima...toa e naseto masko razmisluvanje. taka da...nie samo moze da se palime na Isaieva i na Karolina, ama drugi gi e*bat....i toa ako primetis, site tie licnosti imaat grozni maski za deckovci....kako Grozdan na Karloina primer :)
Гроздан на Каролина е супер личност, се прашувам зашо би му требала маска? Мислам но сенс! Типот е фраер, фаца е у Ск и тоа е тоа. Едноставно има шмек. Која моја маска јас на лице да ја ставам јас кажи ако можеш, ако можеш кажи дааааа....
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
VMRO напиша:
Temava ke da e malku glupai...zivo,mrtvo,sakato....vazno dupka da ima...toa e naseto masko razmisluvanje. taka da...nie samo moze da se palime na Isaieva i na Karolina, ama drugi gi e*bat....i toa ako primetis, site tie licnosti imaat grozni maski za deckovci....kako Grozdan na Karloina primer :)

Гроздан на Каролина е супер личност, се прашувам зашо би му требала маска? Мислам но сенс! Типот е фраер, фаца е у Ск и тоа е тоа. Едноставно има шмек. Која моја маска јас на лице да ја ставам јас кажи ако можеш, ако можеш кажи дааааа....
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
АуРоРа напиша:
Гроздан на Каролина е супер личност, се прашувам зашо би му требала маска? Мислам но сенс! Типот е фраер, фаца е у Ск и тоа е тоа. Едноставно има шмек. Која моја маска јас на лице да ја ставам јас кажи ако можеш, ако можеш кажи дааааа....
site znaat deka karolina si se pleska i so drugi usput-ali samo "fraerot'' ne znae za toa:pos: :pos:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ako veke zborame za Grozdan deckoto si e super , nema sekoj negov sarm i hrabrost ( bilboard) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom