Како до најјаките девојки?

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
divine напиша:
Муабетот ништо не ти беше (не дека е лош и дека нема такви луѓе), туку мене мубаетот ми е дека милион посто позгодни и попаметни девојки ќе се најдат на многу други места освен каде што пеат и зборуваат парите. Третокласни пи*ки ... хмммм ... општа глобална навреда. Затоа морам пак да си кажам за крај ... не се движам каде што е најголема концентрацијата на кеш и моќ и далеку сум од третокласна пи*ка.
п.с. Извини на искреност и нарцисоидност, ама ако си ги мериме во фраерлук, те тепав:wink: :icon_lol:
Мора да се здобиете со репутација пред повторно да ја дадете на divine .:(

Никола, друг е проблемот кај тебе, не е до кешот, веруј...
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Уххххххх. Како до најаките девојки? Ќе станеш од сабајле, одма у купатило, ќе измиеш раце лице, заби, ќе се истушираш, ќе доручкуваш... И ќе направиш стратегија како да фатиш некоја јака. Е сеа се е релативно.

Прашањето е - ШТО Е ЈАКА ДЕВОЈКА?!?!?!?

За девојката да е јака, пред е треба да биде многу убава. Не може да не се врти се по неа, а она да биде јака! После тоа мора да има изградено сопствени ставови и цврсто да има свое Јас!

И на крај, ако не ми е предизвик, не е јака. Значи ако јас не морам да го уклучам мозокот 500 на саат, и да ја заведувам подолго време, и да знам дека ретко кој може да ја заведе - не е јака.

Јака е ако мора длабоко да си погледнам во срцето и душата, и да ги искористам максималните капацитети на мојата интелигенција за да ја фатам!

Е сеа, никогаш не ни помислував дека на нет ќе ми се случи тоа, ама верувајте не беше лесно! :wub: :je: :wub:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Dolphin напиша:
Јака е ако мора длабоко да си погледнам во срцето и душата, и да ги искористам максималните капацитети на мојата интелигенција за да ја фатам!

Е сеа, никогаш не ни помислував дека на нет ќе ми се случи тоа, ама верувајте не беше лесно! :wub: :je: :wub:
Делфин сите иаме свои дефиниции, критериуми и вкусови за јака цура, него тема на муабетот е "Како до најјаките девојки"?

Значи не што е за тебе јака цура, туку како да најјаките.
Пошо ти се пофали во "Нова рубрика фалење" дека ја имаш најјаката цура на форумов, ај откри ни ја тајната на ловење, па и ја да си фатам некоја не толку јака:icon_lol: :se_ molam
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Абе имењакот ми си има мука, вие така му прајте :)
Се сложувам со Делфино, за мене јака риба е вери прити, средена, некад и паметна(тоа е веќе многу јака риба).
Кај сите е на цена и тоа е главниот проблем :)
Од толку удварачи, ти да се издвоиш како најпожелен. А тоа више е наука, талент и искуство, не се објаснува во сложени реченици.

А да не се лажеме, сите жени мање или више се палат на пари и моќ. Ретки се оние, посебно добрите, на кои материјалната сигурност не им е важна. Сите рачунаат по малце. Многу и се заебуваат у рачунот(читај: тече мандат).
Али ја углавном не сум дејтал дигитрони(една, две), а сепак биле „јаки” цури. У ретките е и финтата :)

А за скопската „елита” кажав у некој друг пост. Повише пати сум заоѓал у тоа легло на квазиелитизам. Ако се они аристократија, одма го продавам моето педигре.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
NikolaP, абе нели си ти геј? или ја така прочитав во некој твој пост?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
До најјаките девојки со нозе добро прицврстени на тло, како впрочем и со сите девојки. :wink:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Чекај да проверам...
Не не сум :)
Не знам кај си прочитал, бате, ама стрејт сум ко пушка. Ако си читал некој пост кај сум ги бранел другачие определените, не си прочитал убао. Е што не можам стрејт да бидам и да ги бранам? Таман посо.

П.С. Маце случајно се убаци пред мене, не е ова местено :pos:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
NikolaP напиша:
Кај сите е на цена и тоа е главниот проблем :)

Од толку удварачи, ти да се издвоиш како најпожелен. А тоа више е наука, талент и искуство, не се објаснува во сложени реченици.
Exactly my point!!!!!

Тоа сакав јас да го кажам со мојот пост!

Ке си го земам НиколП за портпарол!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
za fakjanje jaka cura mora be bate da si imas harizma i odnos so devojka plus pravilno da gi raspredelis parite kon osvojuvanje na celta
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ја анализираш и и праиш соушл инженеринг.

Се разбира, доколку ти е само "колку да ја опнеш". Ако е за на долги патеки, инженерингот ќе биде разоткриен затоа што тоа не си вистинскиот ти.
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Ај да се кладиме дека можам Цеца да ја фатам за женска. Како? Шо ве ебам па вие да ја фатите после.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
divine напиша:
Никола, Никола ... ајде еднаш да ти вратам како што ми лежи на срце:icon_lol:


Јас сум јака девојка и не се движам на места каде што има најголема концентрација на кеш и моќ. Одам кај што ми се оди, без да промислам што народ има таму и што е најмногу концентрирано.



Такво машко би си нашло тоа што му одговара. Значи, доколку е зрел, млад, дипломиран, симпатичен и све ... сигурно не би му паднало на памет да бара нешто само колку да ебе дека би бил опкружен со добри девојки од кои ќе може да бира со која ќе е. Да не зборам колку па ич не би ни размислил за курви.




Лесно или тешко, пак и тука ќе кажам дека ниеден паметен не би одлепил толку ... јасно е како што кажа и сам, таквите девојки на што се палат, па за да ти се уврти таква мисла во глава ... :pop:



И на ова одговараат моите претходни одговори.



Муабетот ништо не ти беше (не дека е лош и дека нема такви луѓе), туку мене мубаетот ми е дека милион посто позгодни и попаметни девојки ќе се најдат на многу други места освен каде што пеат и зборуваат парите. Третокласни пи*ки ... хмммм ... општа глобална навреда. Затоа морам пак да си кажам за крај ... не се движам каде што е најголема концентрацијата на кеш и моќ и далеку сум од третокласна пи*ка.
п.с. Извини на искреност и нарцисоидност, ама ако си ги мериме во фраерлук, те тепав:wink: :icon_lol:
НЕМОЈ СЛУЧАЈНО ДА СТЕ МЕ ИЗБРИШАЛЕ!ДИВАЈН РИСПЕКТ ЗА ПОСТОВ ДА НЕ ПИШУВАМ ПАК ИСТОТО БИ ГО НАПИШАЛА! штета што ми снема зелено затоа морам тука да ти напишам...браво!:je:

И да додадам-зошто најјаките цури ги двоиш од оние другите?Демек само најјаките цури би те одбиле а ние како што ти ги навреди третокласните одма би сакале со тебе?! Онаа девојка што од прва ќе ти даде не е третокласна не е ни првокласна туку е нешто друго(ај да не пишувам што). И оние девојки кои што не се толку надворешно убави и популарни може да имаат свое јас и да биде потешко една таква да падне на тебе отколку некоја "јака" ... и не секогаш надворешната убавина е мерило за квалитет... значи наместо да правиш дискриминирачки и навредувачки поделби заукај ги ракавите,исбистри го умот од тие поделби и барај нешто што ќе те задоволи а не нешто што другите околу тебе на око би ги задоволило-тогаш ќе бидеш вистински среќен..
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
divine напиша:
Никола, Никола ... ајде еднаш да ти вратам како што ми лежи на срце:icon_lol:

Јас сум јака девојка и не се движам на места каде што има најголема концентрација на кеш и моќ. Одам кај што ми се оди, без да промислам што народ има таму и што е најмногу концентрирано.
Не мислиш дека со ова го правиш се подолу напишано непотребно?:)

Такво машко би си нашло тоа што му одговара. Значи, доколку е зрел, млад, дипломиран, симпатичен и све ... сигурно не би му паднало на памет да бара нешто само колку да ебе дека би бил опкружен со добри девојки од кои ќе може да бира со која ќе е. Да не зборам колку па ич не би ни размислил за курви.
абе ајде..
зошто не би му паднало на памет да бара нешто само за да ебе?
зошто не би размислувал за курви?

Лесно или тешко, пак и тука ќе кажам дека ниеден паметен не би одлепил толку ... јасно е како што кажа и сам, таквите девојки на што се палат, па за да ти се уврти таква мисла во глава ... :pop:
како не им паѓа на памет. тоа може да биде само резултат на општествената препрограмираност, како што спомна Ацева, која го кажа она што го напишав и јас

Не може секој до квалитетна мома. Тоа ти е. Секој треба да си го знае своето место.
што е една добра дефиниција.
Си постои општествена, социјална, и секаква хиерархија.
мене прашањето ми беше што правите за да успеете да влезете таму каде реално гледано не ви е место.

Една од варијантите е игнорирањето на постоењето на хиерархијата и настап, јас сум еднакво добар, па и подобар од нив.
Другата е играње според правилата, успевање да се интегрираш и да успееш во системот или евентуално да добиеш некоја трошка.
Третата е манипулација со системот, што би било преставување на нешто што не си.
Четвртата е баталување на целата концепција како премногу сложна, неинтересна или слично.

Муабетот ништо не ти беше (не дека е лош и дека нема такви луѓе), туку мене мубаетот ми е дека милион посто позгодни и попаметни девојки ќе се најдат на многу други места освен каде што пеат и зборуваат парите.
можеби со позгоден и подобар карактер, да. Мада и тоа е дискутабилно.

Третокласни пи*ки ... хмммм ... општа глобална навреда.
Па да...вистината боли понекогаш.

п.с. Извини на искреност и нарцисоидност, ама ако си ги мериме во фраерлук, те тепав:wink: :icon_lol:
се во свое време и на свое место;)

Секако ... само муабетот ми беше ако веќе ти треба тоа за одредена девојка ... што уствари би ти ти требала таа воопшто
е видиш секој со своето. Ако ова не ти е јасно, запрашај се колку знаеш за машките.
Тебе зошто ти е потребен баш тој маж кој го имаш?

Misticen напиша:
Ја анализираш и и праиш соушл инженеринг.

Се разбира, доколку ти е само "колку да ја опнеш". Ако е за на долги патеки, инженерингот ќе биде разоткриен затоа што тоа не си вистинскиот ти.
нормално дека е само за да ја опнеш. Долгите патеки не ме интересираат.

итн..

Само да одвојам неколку плус мислења, од кои може да се има некаква полза, кога ќе правиме завршен документ

За девојката да е јака, пред е треба да биде многу убава. Не може да не се врти се по неа, а она да биде јака! После тоа мора да има изградено сопствени ставови и цврсто да има свое Јас!

И на крај, ако не ми е предизвик, не е јака. Значи ако јас не морам да го уклучам мозокот 500 на саат, и да ја заведувам подолго време, и да знам дека ретко кој може да ја заведе - не е јака.

Јака е ако мора длабоко да си погледнам во срцето и душата, и да ги искористам максималните капацитети на мојата интелигенција за да ја фатам!

.......................

Кај сите е на цена и тоа е главниот проблем
Од толку удварачи, ти да се издвоиш како најпожелен. А тоа више е наука, талент и искуство, не се објаснува во сложени реченици.

А да не се лажеме, сите жени мање или више се палат на пари и моќ. Ретки се оние, посебно добрите, на кои материјалната сигурност не им е важна. Сите рачунаат по малце. Многу и се заебуваат у рачунот(читај: тече мандат).
Али ја углавном не сум дејтал дигитрони(една, две), а сепак биле „јаки” цури. У ретките е и финтата

..............................


До најјаките девојки со нозе добро прицврстени на тло, како впрочем и со сите девојки.
Се знае дека она што е квалитетно е скапо или барем тешко достапно.
Беспари или на реверс, тешко. Дали ќе треба да инвестираш време, пари, емоции, здравје, горе долу сеедно е.
Убавите нешта се ретки. И убавите девојки се ретки. Секоја девојка си става цена на својата пи*ка. Која е поуспешна, ќе успее поскапо да ја продаде или да добие повеќе во замена. Дали е тоа љубов, пари, брак, врска, сигурност, итн. Инстинктивно и намерно, оди кај оној кој може да обезбеди подобра иднина како за неа така и за нејзините деца.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Најјака девојак е релативна работа.За некој е една,а за друг е друга девојка најјаката.Во секој случај секпое машко ќе си се обиде ама би требало тоа да биде настап онака пророден.Јас сум таков каков што сум,нема да се сменам,тој што ме сака ќе ме сака ваков и нема да се менувам скроз за да фатам некоја девојка.Не е ниту прва ниту последна.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Dani^^^ напиша:
НЕМОЈ СЛУЧАЈНО ДА СТЕ МЕ ИЗБРИШАЛЕ!ДИВАЈН РИСПЕКТ ЗА ПОСТОВ ДА НЕ ПИШУВАМ ПАК ИСТОТО БИ ГО НАПИШАЛА! штета што ми снема зелено затоа морам тука да ти напишам...браво!:je:

И да додадам-зошто најјаките цури ги двоиш од оние другите?Демек само најјаките цури би те одбиле а ние како што ти ги навреди третокласните одма би сакале со тебе?! Онаа девојка што од прва ќе ти даде не е третокласна не е ни првокласна туку е нешто друго(ај да не пишувам што). И оние девојки кои што не се толку надворешно убави и популарни може да имаат свое јас и да биде потешко една таква да падне на тебе отколку некоја "јака" ... и не секогаш надворешната убавина е мерило за квалитет... значи наместо да правиш дискриминирачки и навредувачки поделби заукај ги ракавите,исбистри го умот од тие поделби и барај нешто што ќе те задоволи а не нешто што другите околу тебе на око би ги задоволило-тогаш ќе бидеш вистински среќен..
Нема смисла да се расправаме зошто, како има и други убави, кое е мерило за убавина и слично. Не е тоа темата за муабет.
Си има убави девојки универзално прифатени како такви, девојки убави според некого, прифатливи за друг, ружни за трет и ружни девојки за сите. Ќе бидеме коректни и нема да ги делиме?
Делби секогаш постојат, делбите се неминовност. Дали е тоа добро или не, во друга тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom