Како да си фатам девојка?

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
Кај би барал според тебе?
Па општо ќе ти текнува на секое девојче што го знаеш од најрана возраст па досега. Многу лесно може д најдеш, лесно се препознааваат, немаат дечко, имаат мал круг на другарки, не излегуваат често, немаат слики каде што се натртени по инста. Се зависи што бараш, тоа и ќе најдеш, пак ќе кажам ние машките сме проблемот во оваа ситуација.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.563
Не сум ги слушал, не сум толку музички образован како тебе канје вест да ми е ролмодел.
Нервозни поштар и рокери с мораве им се идолите на Бркови , само што Бркови се голем апгрејд на првоспоменативе.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Па општо ќе ти текнува на секое девојче што го знаеш од најрана возраст па досега. Многу лесно може д најдеш, лесно се препознааваат, немаат дечко, имаат мал круг на другарки, не излегуваат често, немаат слики каде што се натртени по инста. Се зависи што бараш, тоа и ќе најдеш, пак ќе кажам ние машките сме проблемот во оваа ситуација.
Тие се дебели и мирисаат на кромид. Неможеш да ги залапаш па камоли да удараш.
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Ја не ги разбирам оние женски кои ти покажуваат интерес и ти си разговараш со нив нормално, ти бара инста или друга социјална мрежа и ти после кога ќе и покажеш интерес ја снемува. Мислам...зошто покажуваш интерес и даваш внимание на тоа што зборуваме и после како ништо да не било и како да не се познаваме.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Не ги разбирал кутриот. Има време, ќе ги разбереш :D
ти бара инста или друга социјална мрежа и ти после кога ќе и покажеш интерес ја снемува.
Немаш 5 цифрен број на followers.
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Не ги разбирал кутриот. Има време, ќе ги разбереш :D

Немаш 5 цифрен број на followers.
Fuck mb, ако глеаме така ни таа нема, 3 цифрена е као кај мене XD
Само што работата е што си разговаравме наредниот ден убаво и ја прашав ако сака да искочиме. Треба да ја видам уште еднаш во друштво да видам што е баш работата.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Fuck mb, ако глеаме така ни таа нема, 3 цифрена е као кај мене XD
Само што работата е што си разговаравме наредниот ден убаво и ја прашав ако сака да искочиме. Треба да ја видам уште еднаш во друштво да видам што е баш работата.
Абе нејзината е 3 цифрена ама твојата треба да е 5. Убаво ти кажаа, оваа е од тие што циља на некој 2 лиги над неа. Прво се запалила, па после си рекла, бегај бе овој клошар, ќе барам друг. Јебига, се дешава, ќе си најдеш некоја што е за тебе. Оваа очигледно не е, тури и пепел.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Fuck mb, ако глеаме така ни таа нема, 3 цифрена е као кај мене XD
Само што работата е што си разговаравме наредниот ден убаво и ја прашав ако сака да искочиме. Треба да ја видам уште еднаш во друштво да видам што е баш работата.
Ако сакаш да дојдеш до неа, треба да дојдеш до нејзиното друштво, мислам на нејзините неколку најблиски другарки. Купи им по едно кафе, ако излезете нареден пат. Пласирај им го она што тие сакаат да го слушнат и дај им по некој комплимент.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
А овие што немаат инстаграм? За нив нема иднина? :D
Не, не, тоа е многу боље отколку да имаш 300 followers. Така нема да можат да дознаат инфо за тебе и си у предност, ќе ги копка.
Ама ако си soy boy estrogen driven beta cuck, џабе.
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Не, не, тоа е многу боље отколку да имаш 300 followers. Така нема да можат да дознаат инфо за тебе и си у предност, ќе ги копка.
Ама ако си soy boy estrogen driven beta cuck, џабе.
Се согласувам со тоа да немаш инста, јас го избришав на едно 6 месеци ама после го реактивирав онака. Јас искрено не постирам работи по инста имам као 5 слики само.
Дојдовме до ера каде социјалните мрежи се фактор за врски. Top kek.

Ако сакаш да дојдеш до неа, треба да дојдеш до нејзиното друштво, мислам на нејзините неколку најблиски другарки. Купи им по едно кафе, ако излезете нареден пат. Пласирај им го она што тие сакаат да го слушнат и дај им по некој комплимент.
Држи вода и ова до негде. Ќе видиме има време, ни прва ни последна, само треба да се поодлучни не сеа вика ајде па после абе не почекај. Тоа може на некои клошари, ја не се замарам многу многу за тоа искрено. Само онака го најдов thread-ов на форумов и пишав да видам баш што ќе кажат други луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom