Како да си фатам девојка?

Silcevic

Super Сasual Dating - Verified Females
Член од
5 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
Секогаш се соочувуаме барем ние машките кога треба да пријдеме и да се запознаеме со некоја девојка па бидеме одбиени или ке се запознаеме некое време и после се изгубува таа личност што сме ја запознале не враќање на социјалните мрежи и пред тоа не сме згрешиле ништо односно која е причината дали е материјалното или незз.... едноставно лично ја имам пробано многу пати али немам успеано секогаш почнуваме како пријатели додека да дознаеме кој каков карактер носи па многу пати сум сретнал исти карактер како и ја али не сум груба личност интересен ги смеам лугето али не помага во таа цел то е тоа доколку имате искуство би ми помогнално да пробам на таков начин кој би ми го предложиле ..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
У Македонија девојка за озбилно се фаќа само со врски, исто како и се што функционира у државава. Ако имаш некоја другарка да те упознава со женски од пичка дерман нема да имаш, ако немаш пријатели ќе си седиш сув или ќе го прифатиш тоа и ќе си најдеш некоја понеубава, постара, разведена со деца итн.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Најпрво почни да ставаш точки и запирки кога пишуваш и големи букви обавезно ;)
Ако вака на еден здив им муабетиш, тешко у скоро време!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Секогаш се соочувуаме барем ние машките кога треба да пријдеме и да се запознаеме со некоја девојка па бидеме одбиени или ке се запознаеме некое време и после се изгубува таа личност што сме ја запознале не враќање на социјалните мрежи и пред тоа не сме згрешиле ништо односно која е причината дали е материјалното или незз.... едноставно лично ја имам пробано многу пати али немам успеано секогаш почнуваме како пријатели додека да дознаеме кој каков карактер носи па многу пати сум сретнал исти карактер како и ја али не сум груба личност интересен ги смеам лугето али не помага во таа цел то е тоа доколку имате искуство би ми помогнално да пробам на таков начин кој би ми го предложиле ..
Генерално треба да имаш самодоверба, да глумиш дека си зафатен цело време, дека нешто ти се дешава у животот, да јадеш гомна цело време (под ова мислам да праиш филмови и да зборуваш глупости и што треба и што не треба) и да правиш се обратно од она што мислиш дека е правилно. Затоа што повеќето жени така функционираат. Што помалку делуваш заинтересиран за некоја девојка, се повеќе ќе ја привлекуваш.
Кога мислиш дека треба да и посветиш внимание, не и посветувај.
Кога мислиш дека треба да и се извиниш нешто, не и се извинувај.
Кога мислиш дека е во право, не и признавај.
Кога мислиш дека треба да и ги искажеш чувствата, не и ги искажувај.
Кога мислиш дека треба да и кажеш повеќе работи од твојот приватен живот, не и кажувај.
Никако не биди нејзин другар и не потпаѓај на разноразни манипулации. Особено на почетокот, девојката може да ти изгледа многу интересна, дека она е вистинската, дека ептен си одговарате... најчесто тоа на крај испаѓа обратно.
Ама се е џабе ако не ја привлекуваш. За жал во најголем случај жените бираат, не мажите.
Внимавај, на форумов може да се појават некои и да ти кажат дека ова не е вистина меѓутоа размисли, ако женска е на форум по аутоматизам е некоја максимум 6/10, скромна, дури и за нив овие совети некогаш функционираат, но некогаш не, ама ти 6/10 не сакаш.

Физичкиот изглед е исто така многу важен. Храни се здраво, оди во теретана, биди насмеан цело време, шири позитивна енергија.
 
J

joli1

Гостин
Од мое искуство, најбитен е физичкиот изглед, па социјалниот статус и на крај парите. Колку и да делува сурово, нажалост мнозинството жени ги бираат своите партнери (не)свесно на овој начин.

Сега не знам како било за постарите генерации, но за нас помладите нажалост многу е битно да си активен на социјалните мрежи, поготово на инстаграм. Texting game мора да ти е on point, т.е да знаеш да и го задржиш вниманието додека се допишуваш.

Ко што рече Anon, исто така многу битна е самодовербата. Веруј ми дека жените можат да намирисаат нарушена самодоверба од многу далеку.

Ама се е џабе ако не ја привлекуваш. За жал во најголем случај жените бираат, не мажите.
(y)
 
Последно уредено:

Silcevic

Super Сasual Dating - Verified Females
Член од
5 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
Генерално треба да имаш самодоверба, да глумиш дека си зафатен цело време, дека нешто ти се дешава у животот, да јадеш гомна цело време (под ова мислам да праиш филмови и да зборуваш глупости и што треба и што не треба) и да правиш се обратно од она што мислиш дека е правилно. Затоа што повеќето жени така функционираат. Што помалку делуваш заинтересиран за некоја девојка, се повеќе ќе ја привлекуваш.
Кога мислиш дека треба да и посветиш внимание, не и посветувај.
Кога мислиш дека треба да и се извиниш нешто, не и се извинувај.
Кога мислиш дека е во право, не и признавај.
Кога мислиш дека треба да и ги искажеш чувствата, не и ги искажувај.
Кога мислиш дека треба да и кажеш повеќе работи од твојот приватен живот, не и кажувај.
Никако не биди нејзин другар и не потпаѓај на разноразни манипулации. Особено на почетокот, девојката може да ти изгледа многу интересна, дека она е вистинската, дека ептен си одговарате... најчесто тоа на крај испаѓа обратно.
Ама се е џабе ако не ја привлекуваш. За жал во најголем случај жените бираат, не мажите.
Внимавај, на форумов може да се појават некои и да ти кажат дека ова не е вистина меѓутоа размисли, ако женска е на форум по аутоматизам е некоја максимум 6/10, скромна, дури и за нив овие совети некогаш функционираат, но некогаш не, ама ти 6/10 не сакаш.

Физичкиот изглед е исто така многу важен. Храни се здраво, оди во теретана, биди насмеан цело време, шири позитивна енергија.
Благодарам на твоето мислење.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
А јас кога ви пишав во темана дека сте сами зашто ниедна не ве одбрала не бев во право. Сега жените бирале, ахам.

Ако погледнете меѓу вас ќе видите дека и отепани сиромашни, и глупи, и грди, и дебели, и психички нестабилни, и ултра досадни, имаат девојки. Значи нема потреба од губење надеж, какви и да сте, пробувајте си, ќе упали кај некоја.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.657
А јас кога ви пишав во темана дека сте сами зашто ниедна не ве одбрала не бев во право. Сега жените бирале, ахам.

Ако погледнете меѓу вас ќе видите дека и отепани сиромашни, и глупи, и грди, и дебели, и психички нестабилни, и ултра досадни, имаат девојки. Значи нема потреба од губење надеж, какви и да сте, пробувајте си, ќе упали кај некоја.
во денешно време не клецкаат мажите, ами жените
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.104
А јас кога ви пишав во темана дека сте сами зашто ниедна не ве одбрала не бев во право. Сега жените бирале, ахам.
Всушност во право беше. Да се палеа жените на кафе, курсевите за бариста ќе беа повеќе од казината и спортските кладилници. Каков профил на машки ќе имаат успех, зависи од женскиот пол. Затоа кривата на распространетост не е иста до кај рани 30-ти. Тек после полово се изедначува.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Уште нешто.
Знаеме дека жените се палат на кеш ама веруј повеќе се палат и на социјален статус или она што јас го викам public recognition. Значи, кога ќе договориш дејт со некоја обавезно треба да биде тоа некаде каде што ќе ги знаеш луѓето. Ако ти се шеташ со некоја женска, и се поздравиш со неколкумина, веднаш ќе и се крене мислењето за тебе. По потреба, вакви ситуации можеш и сам да наместиш. Кога ќе се сретнеш со познаниците мора да се осети дека они имаат почит кон тебе, а ти си горе-долу лабав. Треба да свртиш некој бош муабет од типот на „ееееј кај си бе баце, мора да се видиме брат еј, мора да праиме кафана нешто и да се договориме за онаа работа“ а во суштина ќе локате го говеда.
После кога ќе ја однесеш во кафич ако таму се поздравиш со уште некој, а и келнерот ако те знае, ти 90% ќе ја ебеш девојката.

Мора да ја најдеш златната средина помеѓу сељачиште и фраер.
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
...темата ми сличи како оглас за курс по лов и риболов
...само што уживањето после успешно завршениот курс е поголемо од играта на заведување :)
...кога човек ќе научи дека само кога е свој и природен може да биде среќен,тогаш и ќе биде приметен од вистинската личност
 

Kajgana Shop

На врв Bottom