Како да си фатам девојка?

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.020
Ја не ги разбирам оние женски кои ти покажуваат интерес и ти си разговараш со нив нормално, ти бара инста или друга социјална мрежа и ти после кога ќе и покажеш интерес ја снемува. Мислам...зошто покажуваш интерес и даваш внимание на тоа што зборуваме и после како ништо да не било и како да не се познаваме.
Тоа го прават за да си ја дигнат самодовербата и да знаат кои "типци" во дадено време можат лесно да ги добијат и секоја го прави тоа што бара потенцијален партнер. Кога ќе го добијат последниот hint нивната самодоверба е на топ ниво и нивната игра со тебе завршува, понатаму продолжуваат да бараат партнер со едно ниво повисоко на нивната скала. За да не завршуваш на нивната тактика која што е болна за тебе, треба ти да го направиш чекорот порано од нив.
Повикај ја да испаднете многу порано (запамти - после првиот разговор она знае како да продолжи со тебе), во ова има 2 сценарија.
1. Да
2. Не ти кажува не, има изговор - нема да можам - папагалот ми умре, немам време, ќе врне, многу сум зафатена итн.
Ако е 1 си ја исполнил целта.
Ако е 2 - ставаш блок, unfollow и продолжуваш со животот.
Изи-пизи.
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Има надеж за сите вас :icon_mrgr: Кога можев јас што до 20 години бев тотално теле за женски, да научам што како, тогаш можат сите.. не е некоја квантна физика, позаебано е! :ROFLMAO:

Ептен си навалил, затоа не е ни чудно што те одбила оr whatever. Никогаш не прашувај „ако сака да искочите“. Само пиши и нека каже, кога има време да се видите и готово. Тука одма ќе видиш колку е заинтересирана. Ако почне нешто као не знам, ќе ти јавам бла бла само терај, знаеш дека не е заинтересирана за тебе.
Јас без 'ако' и пишав, некако тоа ако прави онака прави послаб пристап, директно пишав, само лошо осмислив реченицава тука, дека нејќам експлицитно да кажувам што точно сум пишал, пробав онака во кратки црти да пишам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.954
Mnogu filozofiranje padna na temata. Mnogu go tupite i mnogu gi glorificirate.
I tie mocat, serat, prdat, zdrigat i sto e najbitno od se i niv mu se ebi isto kako i vas. Isto ima i pametni i glupi, i posteni i spoznorusi i itn itn. Ne mora da gi kacuvate na piedestal, zeni se, ne se bozici.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Mnogu filozofiranje padna na temata. Mnogu go tupite i mnogu gi glorificirate.
I tie mocat, serat, prdat, zdrigat i sto e najbitno od se i niv mu se ebi isto kako i vas. Isto ima i pametni i glupi, i posteni i spoznorusi i itn itn. Ne mora da gi kacuvate na piedestal, zeni se, ne se bozici.
Има и божици меѓу нив....ама претежно се мочли.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
56
Mnogu filozofiranje padna na temata. Mnogu go tupite i mnogu gi glorificirate.
I tie mocat, serat, prdat, zdrigat i sto e najbitno od se i niv mu se ebi isto kako i vas. Isto ima i pametni i glupi, i posteni i spoznorusi i itn itn. Ne mora da gi kacuvate na piedestal, zeni se, ne se bozici.
Така си е. Само ти Грујо што го дигаше на пиедестал и они такви грешки прават
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.954
Така си е. Само ти Грујо што го дигаше на пиедестал и они такви грешки прават
Saren aj ne mi jadi kurot, odi tamu tinkajgo na Apaisev.
Автоматски споено мислење:

Има и божици меѓу нив....ама претежно се мочли.
I bozicite se druzat, izleguvaat nekade , se ebat so nekoj, mu go pusat , samo ne so tebe ( ova opsto, nisto licno).
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Има лек и за такви како тебе, хлороформ, ГХБ, рохипнол...само внимателно, да не биднеш после и ти нечија девојка во Идризово :)
Каде можам да купам хлороформ, ГХБ, рохипнол?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom