Како да се победи депресијата?

Дискусија во форумот 'Философија и психологија' започната од schtranga, 1 март 2006.

 1. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.787
  Допаѓања:
  8.897
   
  На Vespertine и Anon им се допаѓа ова.
 2. argenthessis

  argenthessis Highflyer

  Член од:
  9 јуни 2011
  Мислења:
  401
  Допаѓања:
  333
  Тотално се слагам со ова погоре. Најлесно нешто што може да го направат тие околу личноста е да ја вклучат во социјални активности и сл.

  Една покана за на кафе да се појде може многу да значи а реално не кошта ништо за другите, ни финански ни пак од аспект на изгубено време.

  Џабе е се и психијатри, и психолози и се, ако се остави личноста да се изолира во четири зида дома, во стилот абе остај тој/таа е депресивен/на што ќе ми е.. Ова е рецепт за неуспех на секоја терапија и рецепт за долготрајно “лекување“ со фармакологија.

  Да се има вистински, искрени пријатели кој сакаат да помогнат е ЕКСТРЕМНО ВАЖНО.
  Секоја душевна болка полесно се поднесува ако не си сам/а во четири зида.
   
  Последно уредено: 27 ноември 2018
  На Utopia123, gODHEAD и anya.13 им се допаѓа ова.
 3. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.049
  Допаѓања:
  14.895
  Генијално видео :D

  Уште едно од кое што веројатно е земена идејата:
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.959
  Допаѓања:
  1.419
  У образ да се целуваме.
   
  На argenthessis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl

  SunnyGirl

  Член од:
  4 јуни 2014
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  12
  Здраво. Препорака за психијатар приватен во Скопје? Цената не е важна навистина, битно ми е да е стварно добар.
   
 6. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.918
  Допаѓања:
  1.264
  Д-р. Зора Митиќ кај Технолошки Факултет е. Многу Добра е.

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   

Сподели преку: