Како да се заљубат во вас?

Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
:nesvest: Жена бара заштитник, љубовник, некој кој ќе може да ја плени.. такви тешко се наоѓаат, а како твојот пример ги има на секој чекор.. :smir:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Па најдобра комбинација е рамнотежа помеѓу бонтонот и доминантноста како што и прочитав претходно.Кога напишав за алфа мажјакот не мислев со тоа за некој насилник или нешто слично.При тоа мислев на мажиште,човек кој што можи да се снајди во било каква ситуација,да ги решава проблемите со леснотија во негова корист,да не се лигуши на секое те сакам,те сакам,многу те сакам:pos2:,при тоа тој можи да биди фин со нејзе ама да не папучари,едноставно тестостерон на сите страни:pos2:.Така разбрав јас и така пишувам овде на форумов,ако некој мисли дека сум во грешка можи слободно да ме поправи.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
:nesvest: Жена бара заштитник, љубовник, некој кој ќе може да ја плени.. такви тешко се наоѓаат, а како твојот пример ги има на секој чекор.. :smir:
А да си кршите глава? :)

Во истиот момент кога ќе почнеме да се стремиме само кон вашите “женски“ потреби, ја губиме улогата на.. доминантни.

:back:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
сакаш некој што кога ќе му речеш, дој порано дома, тој да дреме по кладилници и да иде да пие со другари и да доаѓа пијан дома и да те брка за да гледа фудбал на раат и телевизорот стално да биде укључен на телетекс и цело време да виси таму и да чека резултати?
Алек прам муабет за дечко јас не за маж.Едноставо несакам дечко 'лигле'.Во овој период не ни викам дечко дома,а камоли пијан да ми дојт.Под ова нефин не се подразбират само некоја пијаница,некој што ќе ме тепат и сл само сакам да кажам дека не сакам да се однесуват со мене ко со принцеза.Некако злато шо сакаш,срце кај ќе ојме вечерва,уфффф шеќерче колку ми те сакам ...Некако мразам вакви работи и мразам романтика...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Gabieterin напиша:
:nesvest: Жена бара заштитник, љубовник, некој кој ќе може да ја плени.. такви тешко се наоѓаат, а како твојот пример ги има на секој чекор.. :smir:
Работава е, сакам да се ебам, ама нејќам да ми влезит. Страшна работа е психологијава женска.:toe:

--BON--JOVI-- напиша:
само сакам да кажам дека не сакам да се однесуват со мене ко со принцеза.Некако злато шо сакаш,срце кај ќе ојме вечерва,уфффф шеќерче колку ми те сакам ...Некако мразам вакви работи и мразам романтика...
Wonder why, скоро пола од вас на мсн имате никови како: Принецези4ка, феритејл принцес и слично...?:uvo:
 
Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
:pos2: Никој не ве тера да се стремите кон женските потреби нели... Ама сигурно ако планираш да тераш како дегенерик.. со примерот на другар Трн:pipi: нема ни шанса да стигнеш до доминација.. :smir: (со ретки исклучоци)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
:nesvest: Жена бара заштитник, љубовник, некој кој ќе може да ја плени.. такви тешко се наоѓаат, а како твојот пример ги има на секој чекор.. :smir:
Е*иш малку, не чиниш.:smir:

:pos2: Никој не ве тера да се стремите кон женските потреби нели... Ама сигурно ако планираш да тераш како дегенерик.. со примерот на другар Трн:pipi: нема ни шанса да стигнеш до доминација.. :smir: (со ретки исклучоци)
Е*иш многу, пак не чиниш.:smir:
 
Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
Ееее многу сте лоши ја напраивте работава као да сум против мажите, воопшно не сум :nenene: само бев против еден е*ан пример кој повеќето се свесни дека не чини.. :smir:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Алек прам муабет за дечко јас не за маж.Едноставо несакам дечко 'лигле'.Во овој период не ни викам дечко дома,а камоли пијан да ми дојт.Под ова нефин не се подразбират само некоја пијаница,некој што ќе ме тепат и сл само сакам да кажам дека не сакам да се однесуват со мене ко со принцеза.Некако злато шо сакаш,срце кај ќе ојме вечерва,уфффф шеќерче колку ми те сакам ...Некако мразам вакви работи и мразам романтика...
Абе те разбрав ама некој од тие дечковци ти е потенциален маж!
Тепањето е краен стадиум! полошо од тоа здравје!
Ако ти му речеш:Ај вечер во тоа диско...многу сакам, а тој ти рече: не, ќе идеме у кафиќ..среќна ќе бидеш зашто не отишол таму кај што сакаш?
Или среќна ќе бидеш во нестабилен период на пример втор месец од идење ако уште ти нема речено...Те сакам!? не ти значи тоа ништо на тебе?
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Ееее многу сте лоши ја напраивте работава као да сум против мажите, воопшно не сум :nenene: само бев против еден е*ан пример кој повеќето се свесни дека не чини.. :smir:
види, богати, абе и ја сум заникаде мажјак на форумов...ццццццццц

као си ме утнала жити сфееее...:tv:

@џимеј

уфффффффф...господ ке ги знае, зашо рекле...ако била добра и бог ке имал една таква
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ех, јас и Шмекерот кога ја читавме Трејси Кокс, другарите од основно ни се смееа. :)

Советите се реални и корисни. Можеби не палат кај секоја, а може и не знае секој да ги примени.
Во секој случај, применувајќи ги може да имате повеќе корист отколку штета.
...
Се сеќавам Ацид се сеќавам...на секој голем одмор читкавме нешо од Трејси Кокс....прекрасни времиња...ние бевме 6то а ги шмекавме и ќарувавме девојките од 8те... :)
 
Член од
30 април 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Искрено нешто што е доста покажано и докажано во мноооогу случаи е да и го кажеш тоа што го сака да ја натераш да се чувствува посебно,сигурно и во тоа ке се покажеш со тоа што ке ја слушаш ке си тука за неа....и одиш после со прв чекор не си достапен... и ке и недостигаат тие времемиња кога сте ја "разбирале" и одеднаш ке е свртена и после чао пријатно.... :helou::helou::helou::helou::helou: барем еднаш запали ова за други не гарантирам :D:D:D:D

помош за тоа да се чувстува убаво со вас на прва страна... копирам :

Најчестите машки одговори се оние кратките "да", "не" и "незнам". Понекогаш, на женските прашања знаат да одговорат и со неколку реченици. Чест на исклучоците кои со својата партнерка сепак малку повеќе комуницираат.



Жените полесно ги вербализираат своите емоции и чувства, а за проблемите можат да разговараат непрекинато. Мажите зборуваат помалку, а научниците се согласуваат дека половината од мозокот која им е задолжена за комуникација им е помалку развиена отколку кај жените.

Според научниците емотивно вознемирениот маж попрво физички ќе се пресмета, додека жените сакаат да разговараат за проблемите.

Доколку сакате вашата драга да биде задоволна кога ќе има желба за разговор, имајте на ум што за жените значи комуникација.

Жените низ разговор создават чувство на блискост
Иако ова мажите не можат да го разберат, жените сакаат да разговараат и кога за тоа немаат посебна причина. Жените мразат тишина и низ разговор сакаат да се поврзуваат со својот партнер, па затоа ги ценат мажите кои знаам да ги сослушаат и со нив да поразговараат.



Своите чувства јасно ги вербализираат
Жените уживаат во самиот процес на комуникација. затоа, не им е тешко да разговараат за своите чувства, а низ разговор и самите полесно сфаќаат што ги мачи и како да се справат со проблемите. За разлика од нив, мажите своите внатрешни битки ги водат сами. Но, на жените им треба добар слушач пред кого ќе си ги кажат маките.

Жените ги интересираат детали
Ги нервира кога мажите им одговараат со "добро" или "незнам". Кога ќе ве прашаат како сте поминале на разговор за работа, на забава или со пријателот на кафе, очекуваат да им дадете малку повеќе информации.

Со разговор се ослободуваат од напнатоста
Разговарајќи со пријателките, со мајката, со партнерот, жените ги исфрлаат фрустрациите, па сакаат кога не се омаловажува нивната потреба за разговор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom