Како да направам?

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Знае ли некој как се прави C.S Server? Или ако го мрзе да објаснува, нека даде линк па јас ќе видам дали можам да се снајдам.

Благодарен однапред :D
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
199
абе што ти е на тебе? има цела тема за тоа насловена: Како се инсталира Counter Strike 1.5 server Windows и Linux? дај бе луѓе читајте не отварајте нови теми за глупости! еве ти директ линк за одговорот на твојата тема!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
kpbKENGUR напиша:
абе што ти е на тебе? има цела тема за тоа насловена: Како се инсталира Counter Strike 1.5 server Windows и Linux? дај бе луѓе читајте не отварајте нови теми за глупости! еве ти директ линк за одговорот на твојата тема!
Абе за C.S 1.6 не за 1.5
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
199
ПА ШТО НЕ ПОТЕНЦИРАШ:lud: а и мислам дека ова го кажа само за да се извадиш малце:pos2: but we'll never find out the truth! иди барај на гугл или сл... ама еве најдоф нешто сега... CS 1.6 NoSteam (Windows) Server Installation Tutorial
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.670
Ej fala Kengur i mene ova mi trebase.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
kpbKENGUR напиша:
ПА ШТО НЕ ПОТЕНЦИРАШ:lud: а и мислам дека ова го кажа само за да се извадиш малце:pos2: but we'll never find out the truth! иди барај на гугл или сл... ама еве најдоф нешто сега... CS 1.6 NoSteam (Windows) Server Installation Tutorial
Kengur napraviv se kako sto pisuva na linkot i sea na Lan mreza raboti a koga sakam so drugari na internet neke,te molam pomagaj.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Ako napravite se sto treba i drugarite vasi ne moze da se konektiraat probajte da forwardirate ports . Samo ne znam koi portovi treba .
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Абе јас напраив сервер ама зошто на другите што им давам ип адреса не им се појавува серверот у Фејворитс???Ај плс некој нека ми помогне
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
некој дане знае како да направам оружјето да ми се појавува само со еден клик.
како на пример по 2 имам пиштол(нормално) и стегам два и се појавува пиштолот а не 2 па клик за фда се појави.Знете како се прави тоа?
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
брао фала со ме потсети!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.095
Поени од реакции
6.451
Да имам нишан на АВП без да зумирам(како кај другите оружја) ако може воопшто да се направи тоа, зашто имам видено на некои клипчиња.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Што ќе ти е нишан за AWP коа и така не пука таму каде што е насочен, освен со зум! Тоа го имаше на постарите верзии, у поновите е тргнато, а дали може...... на кантер СВЕ МОЖЕ!!! Само треба да се чепка по тоа фајловите!
 
На врв Bottom