Како да направам?

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
мислам дека сум во вистинската тема. На мапата die_hard_tn имаше едно место за да влезеш во кутија ( контејнер) , некој да ми објасни од каде се влегува ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Како мислиш резулуцијата е слаба ?!
"cl_righthand 1" ти е шифрата за пушката во десна рака . Инаку на виндоус 7 да играш игри некако хмм не ми оди баш :) XP си стај господ да те виде :)
Isto e i kaj mene na windows 7ca.. ne mozam da igram Age grafikata e nikakva ..a na cs imam samo 1 rezolucija.. ne mozam da stavam xp deka imam uste garancija ... ako smenam windows mi prekinuva garancijata :S
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Тоа ти е многу многу работа и дедицирање, зошто не купиш сервер за едноставни 400 денари и потоа секој месец да си купиш хост од по 200-300 денари со група од 5-7 админи парите нема да бидат проблем а и раководењето на тој сервер :)
 

rcs

One and Only
Член од
25 ноември 2012
Мислења
43
Поени од реакции
13
Тоа ти е многу многу работа и дедицирање, зошто не купиш сервер за едноставни 400 денари и потоа секој месец да си купиш хост од по 200-300 денари со група од 5-7 админи парите нема да бидат проблем а и раководењето на тој сервер :)
Во право си брат, јас си имав dedicated server, искрено се мрднав тражејќи на интернет како се прави уште пред 4 год знам како се прави, ама искрено нема да губим време за глупости, dedicated server според мене е само колку за 1vs1 колку да изиграш со другарот да не тражиш сервер на гаметракер и после ти влагаат други...
на тие што незнаат им е интересно ете и тие да имаат сервер јас. абе тоа има работа бе треба се да местиш плагини конфигурации и најмн проблеми имав со лагот ама го напраив и пред 7 месеци да ти е*ам *** се договорим со тројца другари да си плаќаме сервер и си завршивме работа, 24/7 нема лаг и готов сервер.
кога ќе ми текне што се напраив за да го напраам тој туп сервер и све тоа за џабе било.... -.-
ок да не замарам со ова...
сигурно тие што веќе имале dedicated server ќе се сложат со мене. позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom