Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

R

reactive89

Гостин
Чисто информативно за ВИСТА треба да се има min: 1 GB Ram, 256 VGA, 2.0 GHz CPU и min 80 GB HardDisk... за да работи најнормално...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не ти требаат драјвери ако имаш СП2. Уствари не ти требаат уопште ако во БИОС хардот ти е во ИДЕ мод.....
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Јас имам СП 2 и ми бараше да иснталирам некои драјвери... така да... сри :salut:
Епа друже ако ти бара драјвери, ондак у БИОС е наместен во RAID/AHCI мод. Смени го у IDE и ке видиш дали ке ти бара.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Абе кои програми работат со Виста освен Мајкрософт офис и месенџер .. . планирам да исталирам .. а игрици? инче ја имам потребната конфигурација за виста ама нејкам да имам само месенџер на неа..а колкава е минималната конфигурација за виста и хр да се има..?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Некој ако знае нека ми пише клуч за Vista. Имам DVD но на него нема никаков клуч!
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Tose ne ti treba kluc za vista koga ce ja instaliras ne vnesuvaj kluc samo izaberi opcija pokasno da go vpises i ce ja dobies za 30 dena kako probna verzija .
Pobaraj me na msn ako nesto ne ti e jasno .
A uste nesto koga ce ja instaliras ti treba krek za vista ce go dobies preku emule
Windows Vista All Versions x86 & x64 Final Crack
 

A.O

Член од
19 мај 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
kako da go izbrisam stariot windows za da instaliram nov? Treba prvo da se izbrisi ili po instalacijata se brisi. Windowsot mi e vo particijata c:/
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
епа вака за да инсталираш нов виндовс тој ќе те праша дали сакаш да го форматираш хардискот и ти одиш yes (зборам за инсталаЦИЈА) ама не сум сигурен дали беше така...
 
Член од
29 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
6
Jas mislam deka Vistata e premnogu komplicirana evoja kaj mene e insstalirana dzabe ti e samo ti go pravi kom mn pobaven
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
daj i mene vista i kaj da ja najdam

абе луѓе дајте проклета виста.Ја барам секаде ама ја нема шо да се праи кажувајте вемолам ми треба многу

поздрав бубалото :coffee:
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Јас ја имам најјакта Vista дома.:baeh: Мислам дека беше Enterprise но не сум сигурен. Најбитно е тоа што ја јавува како Dell OEM со кључ и самата прави update од серверите на Microsoft. Но јас не ја користам оти не ми се свиѓа:tapp:. А ако некој сака да ја има нека пише ќе се договараме како ќе ви ја предадам срежана на некое CD.:toe:
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Тоа ти е апдејт од мајкрософт, со кој ти проверуваат дали твојата лиценца на XP е легална. Можеш да го средиш, имам еден начин, мислам дека ке ти помогне. Ке ти пуштам пп.
Aj i mene na pp nachinot! go imav, ama formatirav i zaboraiv da go prefrlam:( a me nervira ova so mi iskaca celo vreme!
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
абе луѓе дајте проклета виста.Ја барам секаде ама ја нема шо да се праи кажувајте вемолам ми треба многу

поздрав бубалото :coffee:

изгледа не си побарала убаво за да најдеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom