Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Martin$ напиша:
ЈЕУУ :)
Сакам да ја земам Виста (незнам од каде:)). И ако ја земам и инсталирам дали податоците шо си ги имав на ХР ќе си останат истите и во Виста?
Pa spustija od na internet ako ne znaes kade pisimi PP,a podatocite(ne programite) ke ti ostanat ne se sekiraj samo treba da si gi trgnis na druga particija pred da formatiras
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Martin$ напиша:
Абе ти за 14 не ми личиш :) А еј од Струга си или? :) Ако си од тамо дај кажи од кај ја зеде ВИСТА? :)
За колку годишен ти личам? :toe: Да, од Струга сум. Vista ја зедов од еден наставник по информатика кој предава во моето училиште.
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Ova crackov so go iam po PP ako mu trebit ke pustam go stopirat TRIAL nonstop e stopirano na 30 dena!!!Inace jas vista spustiv od net:):salut:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Преместив неколку ОПШТИ прашања за Vista-та во друга тема.
Значи, во оваа тема нека одат мислењата исклучиво околу процесот на инсталирање на оперативниот систем. А, прашањата за тоа колку рам ви треба, каков е фонтот, како да направите ова-или-она - слободно упатете ги тука.
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Tanes напиша:
Ova crackov so go iam po PP ako mu trebit ke pustam go stopirat TRIAL nonstop e stopirano na 30 dena!!!Inace jas vista spustiv od net:):salut:
Пола сат се мачам да разберам што сакаш да кажиш со постов, ама изгледа џабе се трудам. Може објаснение?
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Сака да каже дека има крак (не е крак сепак) кој го стопира тајмерот за активација (кој е инаку 30 дена).
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Кој сака крак нека ми прати пп.:helou:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Еј луге јас Ја инсталирав Виндовс Виста ама темата .. и сега по ова инсталирање нешто само ми се Далнодираше и вака ми пишува

You May be a victim of softver countfering ! така нешто .. шо е работата некој знае

поздрав
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
MeToNo1[MkD] напиша:
Еј луге јас Ја инсталирав Виндовс Виста ама темата .. и сега по ова инсталирање нешто само ми се Далнодираше и вака ми пишува

You May be a victim of softver countfering ! така нешто .. шо е работата некој знае

поздрав
Тоа ти е апдејт од мајкрософт, со кој ти проверуваат дали твојата лиценца на XP е легална. Можеш да го средиш, имам еден начин, мислам дека ке ти помогне. Ке ти пуштам пп.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ако инсталирате Vista врз XP, Vista-та го става XP-то во ново фолдерче тако-звано Old.Windows или Windows.Old така нешо беше и сите податоци од XP си стојат во тој фолдер, а вие фурате на Vista.
Инаку од Microsoft викаат дека за инсталација на Vista потребни се 15 гига минимум на хард дискот, инаку откога ќе се инсталира Vista зафаќа 7-8 гига.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Мене ми се јави мал проблем.
Имав прво ХР па ставив Виста и ги имав двата.
Направив формат и снимив ново ХР и ја нема Вистата т.е. го нема boot менито.
АЈ хелп
 
Член од
15 март 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Slucajno nekoj da ne znae od kaj da najdam Vista product key
 
Член од
17 февруари 2005
Мислења
190
Поени од реакции
4
vistata

Acid напиша:
Благодарам, се фаќам на инсталирање. :)



e instalira :) samo pazi zs ne rabotat site programi so vistata .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom