Како да започнеш разговор со девојка која не ја познаваш?

Статус
Затворена за нови мислења.

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
бу ми беше за тест, некако осеќав дека ќе и стигне во other пораката и нема да ја види...
иначе може ме забележала и она и ќе и текнеше и ќе пишеше... ако не и текнуе, и стави прашалник, ондак ќе и објаснев што како

во секој случај, да ми помине настинкава и и пишувам.. I'll keep you posted.
Лош изговор за разговор преку FB. Tи додека се мислиш како да започнеш разговор на фб т.е додека чекаш да ти пројде настинката :pos: некој друг ќе си го товари магарето.
Додај ја на ФБ пиши и:
Здраво! Не знаев дека имам толку симпатична комшика :D И после разговорот сам ќе си тече. Вака ние да ти пишеме цели реферати џабе е. Ти си тој кој треба да разговара со неа и да гледа во која насока се движи муабетот.

п.с. Чекаш да ти пројде настинката за да разговараш на ФБ, а тек да треба да сврзеш две реченици у живо со неа :eek: Што ли ќе чекаш тогаш да пројде?
 
P

parvati

Гостин
Здрао
Ја тебе не те знам, а ти мене ? : ) Ѕирни ми у некоју фотку,шмекни ме : P ма нееее, не ѕикај ич. Еве ке си штракнемо некој муабет, мој изглед не е битан, а тфој ?
Тфој изглед е фантастичан, ја еве лебду док пишују сс тебе, овј момент е магичан. туј ли си? игнор ? бан ? што те нема

hahaha лееееј
4 године неам фејсбук, забравија сам како се чатуе тамо : )
Брат сфе зависи до момент у момент : ) на пишување.
Инспирација сама ке си дојде, џабе што ми овакој ке ти дадемо предлози кд можда у момент ке ти снема интернет
: ))) поздраф нездраф
И не се срамуј, штракај ву како луд, докажи ву дека умеш и у живо да праиш убаф муабет, не гу напињај одма да искочите да се видите, остаи тој на њума, она тој прва да га посака !!!
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
a kako da zapocnes razgovor so masko kamo ?? :D
Ке му се тупиш у фаца и ќе му речеш
Од прегеска те посматрам, ми стоиш како интересен лик. Би сакала да те запознаам, па за тоа и дојдов да ти се претставам. Јас сум...
И си тераш муабет со него.

Или прати му пијачка на масата каде што седи по келнерот. Нека му каже келнерот од кој му е пијачката, да покаже на кај тебе, ти крени му ја твојата чаша во знак на поздрав. Е ако не дојде типот на кај тебе, со пијачката во рака од тебе, тогаш не го бива, не знае како да се снајде во такви, да речем, малку незгодни ситуации.
 
Член од
2 јуни 2013
Мислења
83
Поени од реакции
42
Ке му се тупиш у фаца и ќе му речеш
Од прегеска те посматрам, ми стоиш како интересен лик. Би сакала да те запознаам, па за тоа и дојдов да ти се претставам. Јас сум...
И си тераш муабет со него.

Или прати му пијачка на масата каде што седи по келнерот. Нека му каже келнерот од кој му е пијачката, да покаже на кај тебе, ти крени му ја твојата чаша во знак на поздрав. Е ако не дојде типот на кај тебе, со пијачката во рака од тебе, тогаш не го бива, не знае како да се снајде во такви, да речем, малку незгодни ситуации.
sram mi e mene barem da mu dam doznaenje deka i jas si go sakam :D :love: :vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.307
Поени од реакции
45.993
Abe se gleda deteto me saka a nemozam da recam deka ne go sakam :oops: :love: nz ni kako se vika :D samo ja pusta rakata vo avtobus za da me dopri onaka :D ama ete de nz ni toj kako da pocni ni jas :tapp:

епа ете ти кажав кажав. писни му јако со лајкови ќе ти пише гарант, освен ако не е клисар некој тежок.


ако ебе питачов ради мене мора на карма да се одрази добро ова. :icon_lol:
 
Член од
2 јуни 2013
Мислења
83
Поени од реакции
42
епа ете ти кажав кажав. писни му јако со лајкови ќе ти пише гарант, освен ако не е клисар некој тежок.


ако ебе питачов ради мене мора на карма да се одрази добро ова. :icon_lol:
abe nz kako se vikaaaa nis ne znajme eden za drug :confused:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
a kako da zapocnes razgovor so masko kamo ?? :D
Здраво, може да се запознаеме?
sram mi e mene barem da mu dam doznaenje deka i jas si go sakam :D :love: :vozbud:
Епа глејте си се така двајцата срамежливи и берете јаготки по различни ниви.
Небаре ќе те изеде ако му пријдеш и се запознаеш со него :tapp:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
sram mi e mene barem da mu dam doznaenje deka i jas si go sakam :D :love: :vozbud:
Не мора да му кажеш дека го сакаш де. Доволно е да знае дека го свиѓаш по малку. Ризикувај, без ризик нема добивка. Ако си глумите лудило и двајцата, ништо нема да биде. За тоа што го сакаш вреди да се трудиш, да се бориш, за да го добиеш твое да биде. Без борба, само шипки ќе имаш!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
a kako da zapocnes razgovor so masko kamo ?? :D
Eх со машко е многу полесно,со нас попросто се почнува конверзација..не сме комплексни створења ко жените..доста е само здраво ништо друго..а за жена треба цел речник да го преокренеш 2 пати за да тргне разговорот.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Eх со машко е многу полесно,со нас попросто се почнува конверзација..не сме комплексни створења ко жените..доста е само здраво ништо друго..а за жена треба цел речник да го преокренеш 2 пати за да тргне разговорот.
Oсвен коа ти како пи*е постапуеш и со leandra треба да те молиме за доаѓање у Ск :pos:
Лесно е на форум да се праиш маж, ама у реалноста ситуацијата е очајна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom