Како ги замислувате пеколот и рајот (ако воопшто постојат)?

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Погрешно гледате кон пеколот.

Замислете си четири ѕида 2x2,вие затворени у нив и бесмртни.
И така цела вечност.
Ја мислев дека апартман ќе ми дадат :D
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Веројатно е „шеф сале„...или така нешто...

Абе ти тука си бил , а ја се питам , кај си овие два дена ...на мислење ме стави ..

да не ти го земаа комјутерот или нешто ..:vozbud: :helou:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.398
Тука сум бе, ами како...компјутерот секако дека не ми го земаа, оти тоа ми е алатка, туку ја претеравме со инетрнетов овој месец па сега „итнернетот слабо ни врвит„ (охридска хаику позезија)...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Covekot kolku i da geleda i da si pretpostavuva, sekogas ke bide vo zabluda zaradi pomracenosta na umot. Pekokot ili rajot ne se mesta tuku dosevni sostojbi. Rajot e mesto na vecno "blazenstvo" a pekolot na vecna smrt, bolka i stradanje. koga covekovata dusa se neoga vo takva vecna sostojba nema potreba od nisto, bidejki toa e samo cuvstvo nema starost vremeto prestanuva ui se e vecno i dobroto i smrta.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Pekol nema. A Rajot e cista okolina, zelenilo, suma, ptici, papagalcinja, bilbilcinja, macinja, kucinja ( nasite domasni milenici), lugeto mladi i ubavi site.Nema bolest, nema starost, nema zlo stradanje, smrt. I sekoj so sekogo sex na ex.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Pekol nema. A Rajot e cista okolina, zelenilo, suma, ptici, papagalcinja, bilbilcinja, macinja, kucinja ( nasite domasni milenici), lugeto mladi i ubavi site.Nema bolest, nema starost, nema zlo stradanje, smrt. I sekoj so sekogo sex na ex.
Ako nema pekol kade odat tie sto cinat zlo? I kako moze da ima sex na ex, koga toa e grev, a vo rajot nema gresni.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
И двете се дел од Земјата и можат да бидат светот во кој живее човекот; зависи само кој како си ја наредил.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
De objasni, ne te sfakam sto sakas da kazes, zosto ne sum razmisluval na ovaa tema skoro nikogas dosega.

„Леле, што морав да станам на работа... Кој ли ќе го трпи пак оној мој катастрофа шеф. Уф, па што мора да е ваква ситуацијава во државава, за да морам да работам вошлива работа за мала пара, од која ништо не ми стига! Да даде господ на шефот да му се скрати! Ама тој е ѓубре, само мене ме има на пик и само мене сака да ми го загорчи животот. Ај ај, ќе види тој убаво...“ = пекол

„Ок, време е за на работа. Шефот пак може ќе збори, како и секогаш. Ама еве, со оглед на ситуацијава во државава, јас барем имам работа и не сум на социјално. Штета што нема да стасам да одам на одмор годинава, ама со малку штедење, ќе можам догодина. Ќе се обидам со шефот да се договорам... Нема многу шанси да успее, знаејќи го каков е, ама барем да се обидам...“ = рај
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
tie so se losi ke gi spalat i pepelot ke go frlat u veter, a seksot nema da e grev tamu vo rajot posto site ke bidat bozji deca i ke se sakaat megu sebe.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Абе као што секој човек си има своја претстава и своја фантазија така и јас само што незнам откако ја читав пеколот од Данте Алигиери тогаш се онака ми се смени сликата за Пеколот и РАјот и таква и ми остана каква сто е во книгата:wink:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Пеколот е место каде се сместени сарцените и останатите со слична вероисповед:wink:и каде “има плач и крцкање со заби“
 
O

Omer el Faruk

Гостин
:tv: Тебе гарант, дечкото тие биден муслиман, и те има откачено,затоа и оволкава омраза во твоите постови кон муслиманите.

П.С. Сакаш да ти бидам дечко ...:back:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
VLEGUVAM VO AVTOBUSOT POLN SO DECA I NEVINI LICA .DETETO ME GLEDA SO MILNI NEVINI OCI .ODENAS GO PRITISNUVAM KOPCETO ZA DETONIRANJE. UBIV 50 NEVINI ,SEGA SUM VO RAJOT RAJSKA PTICA.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom