Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.860
Поени од реакции
6.136
Не да мавa :D
Пушам во 11, си легнувам у 1, не можам да заспијам од глад. Се вртам по 2 саати во кревет, не бива. И не е као ајде една банана, чаша јогурт и слично па ќе си заспијам, не, си бара нешто појако :D

Сепак субјективно е. Но јас сфатив дека е најдобро да не се конзумира после 22, ако веќе сакаш да пазиш на килажа.
Од 17-22 е идеално време за мене, доколку не сакам да качам килажа и да функционирам оптимално во тек на ден.

Детокс од месец дена знае да биде океј исто.
Во последно време наместо секој ден по малку, почнав само за викенди FULL ON, од понеделник до четврток не. И тоа е топ cycle за мене.
All day every day искрено не е cool.
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
201
Поени од реакции
135
Нашиот вожд, нобеловец и драг зајко ќе ја декриминализира ганџата за да го зголеми пазарот за својот производ од нивите во Муртино. Ако, нека прави пари човекот, ако тоа е цената за луѓето да бидат легално насмеани, треба да ја платиме и тоа со насмевка.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.944
Поени од реакции
10.948
Влијае така што доаѓаш дома и ти се појавува црната дупка у стомак, јадеш 2 ќеси чипс, 1 чоколада, сфаќаш дека уствари не си ни јадел, стааш цела ќеса макарони да се варат, у меѓувреме газиш со едната нога на усисивачот кој се опрчил у дневна и ти доаѓа некој рефлекс заштитен за да не го скршиш усисивачот пошто си свиња и скокаш со другата нога и некако ти се плеткаат нозете у воздух и трескаш на земја од едно метро целиот спружен на земја, за малце кај комшијата доле ќе завршиш, гледаш дека не ти е ништо и добро си прошол и не можеш да дочекаш да се доварат макароните бидејќи си како волк гладен, ги тргаш од рингла полуживи истураш вода стааш кечап и цел калап сирење и бодеш со вилушката толку силно што и росвајтот го грицкаш по парчиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom