Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.552
Поени од реакции
7.100
Имав еден на работа......месец дена работеше, по три комада ги цицаше.....и мене ми смота еднаш еден :D
Работи и не се жали...ама трефкар доста време, не го брљавеше толку. Додека работеше стварно вреден, ама јбг не можеш да планираш со такви на долг рок.
Систематски да сум му правел кој знае што ќе покажало хахахахахахахх
Abe, a zasto nemozes da go planirash na dolg rok?
I sam vikash deka e vreden rabotnik.
Sho mislish kje ottapi so tek na vreme?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.596
Поени од реакции
12.727
Abe, a zasto nemozes da go planirash na dolg rok?
I sam vikash deka e vreden rabotnik.
Sho mislish kje ottapi so tek na vreme?
Во 5 дена 3 дена касни на работа...некад и по саат време. А најбитна работа е сабајле 8 саат сите нацртани да бидат...иначе нема ред од тука натака ако не се испочитува тоа. Го боли qr....ја го разбирам, си правиме муабет и се смееме. Кога ќе се видиме и сега се смееме двајцата, јбг во некој друг универзум нормална ствар е тоа, ама тука не :)
Он 7 год. дува...не приметив cognitive decline никаков. Чудно ми е како беше адаптиран на толкава количина....2-3 кеца за осум саати.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.552
Поени од реакции
7.100
. Чудно ми е како беше адаптиран на толкава количина....2-3 кеца за осум саати.
Се смеам. :D

Јас ги правам две двојки во 3 саати.

Добро, до душа сега сум паднат и неможам да издржам како порано кога праевме со екипата и по 4-5 во ноќ.
Се е навика, па така и ова.

Иначе, за каснењето не верувам дека е до тревата.
Јас и пред и за време на активно дување трева сум каснел и каснам редовно.
Дали било тоа школо, факултет, возачки испит или работа стварно нема разлика.
Тоа пред се мислам е човечка особина отколку да има влијание тревата или било што друго.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.889
Поени од реакции
17.558
Кои се последиците од пушење на марихуана за време на бременост? За последици врз детето прашувам. Знае некој(не од гугл, гуглав и јас)?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.596
Поени од реакции
12.727
Кои се последиците од пушење на марихуана за време на бременост? За последици врз детето прашувам. Знае некој(не од гугл, гуглав и јас)?
Не би користел да сум на местото на било која бремена жена...па макар и 1000 студии покажат дека е ок. Цигара, алкохол трева ју нејм ет никако. Балансирана храна, саглам вода, пластика амбалажа не, прсканици со пестициди, антибиотици и сл. срања никако.
Трева би пасел само за добро на бебето. :)
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
Не би користел да сум на местото на било која бремена жена...па макар и 1000 студии покажат дека е ок. Цигара, алкохол трева ју нејм ет никако. Балансирана храна, саглам вода, пластика амбалажа не, прсканици со пестициди, антибиотици и сл. срања никако.
Трева би пасел само за добро на бебето. :)
Де бе ти па. А сувомесните срања, скарите, марите са здрави за бебето. Ти на жена ти ке и забранеш марихуана, али за месиштата ке си траеш, а? Бога ти пољубим!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.596
Поени од реакции
12.727
Де бе ти па. А сувомесните срања, скарите, марите са здрави за бебето. Ти на жена ти ке и забранеш марихуана, али за месиштата ке си траеш, а? Бога ти пољубим!
Два пати неделно варено квалитетно месо домаче производња...не е лоша идеја мислам у бременост :D
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
Два пати неделно варено квалитетно месо домаче производња...не е лоша идеја мислам у бременост :D
O ЕМ ЏИ. :shook: Фор Будас сејк под хитно да си го сменеш надимако и потпписо под него.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
Кои се последиците од пушење на марихуана за време на бременост? За последици врз детето прашувам. Знае некој(не од гугл, гуглав и јас)?
9 месеци може да се издржи без се па поготово без марихуана.
Колку и да не наштетува сепак не би требло да се користи за тие 9 месеца.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
Значи не прашав дали може да издржи или не, тукубпрашав за последиците.
Ок ама која е потребата да се ризикува.
Гарант нема да ти биде ништо ако во тие 9 месеца испушиш неколку џоинта,испушиш некоја штека цигари,или испиеш некоја чаша пиво за викенд ама јас кога би бил во таква ситуација не би ризикувал чиста поради психолошкиот страв.
Сепак се работи за дете.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.889
Поени од реакции
17.558
Ок ама која е потребата да се ризикува.
Гарант нема да ти биде ништо ако во тие 9 месеца испушиш неколку џоинта,испушиш некоја штека цигари,или испиеш некоја чаша пиво за викенд ама јас кога би бил во таква ситуација не би ризикувал чиста поради психолошкиот страв.
Сепак се работи за дете.
Човек, прашувам за некој кој веќе ја направил глупоста, доста ме масираш...
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.869
Поени од реакции
10.651
Значи не прашав дали може да издржи или не, тукубпрашав за последиците.
Евентуално CBD масло за утрински мачнини, анксиозност и несоница, THC се поврзува со помал плод, предвремено раѓање, потешкотии во психолошкиот развој на детето и слично.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.793
Поени од реакции
48.624
Зависи ваљда и од количина. Знам за некои кои пушеле и немало последици. Веројатно многу фактори имаат улога околу тоа дали поради оваа работа би имало последици.
 
На врв Bottom