Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
181
Поени од реакции
113
Можно ли е во МК да се набави конопово масло со солиден процент на ТХЦ или тоа уште спаѓа во жанр научна фантастика? Нашите коноп бизнисмени се жалат дека натрупале премногу материјал кој чека за извоз, па додека да дочекаат да се донесе законот да извезуваат, најдобро да пуштат во оптек од тој квалитениот зејтин тука.
 
Член од
5 март 2013
Мислења
251
Поени од реакции
276
Iam visok gane, sakam da napravam kolacinja.
Nekoj proveren recept?

Idealno vegan.
и? најде веган рецепт? ако е да сподели. фала
Автоматски споено мислење:

Два пати неделно варено квалитетно месо домаче производња...не е лоша идеја мислам у бременост :D
и тоа како е лоша идеја
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.318
Поени од реакции
1.313
Значи не прашав дали може да издржи или не, тукубпрашав за последиците.
Секако има последици, да биде атлетски спремен како Болт, во Јамајка од физички аспект како што може да видиме во позитивна насока се.
Доколку мајката е под огромен стрес, подобро чак пат да испуши (не секој ден и не колачиња и улиња), зашто стресот многу поголеми компликации може да направи.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.676
Поени од реакции
12.880
Најверојатно од веганска смисла :D
Има едно чудо негативни последици....појди од заситени масти, TMAO, отрови од изумрени бактерии и т.н.
Можеби мислеше на варењето како метода за подготовка....затоа прашав.
 
Член од
5 март 2013
Мислења
251
Поени од реакции
276
Има едно чудо негативни последици....појди од заситени масти, TMAO, отрови од изумрени бактерии и т.н.
Можеби мислеше на варењето како метода за подготовка....затоа прашав.
мислев баш тоа ти што го мислиш
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.896
Поени од реакции
17.593
Секако има последици, да биде атлетски спремен како Болт, во Јамајка од физички аспект како што може да видиме во позитивна насока се.
Доколку мајката е под огромен стрес, подобро чак пат да испуши (не секој ден и не колачиња и улиња), зашто стресот многу поголеми компликации може да направи.
Каков црн стрес, кркаше едиблс од забава. Како и да е, се породи, детето делува ок. Се надевам ќе е ок и понатаму.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.017
Поени од реакции
28.921
и? најде веган рецепт? ако е да сподели. фала
Автоматски споено мислење:


и тоа како е лоша идеја
Da, najdov, mi prati eden clen.
Samo uste go nemam probano.

Samo zameni so kokosovo maslo, vegan cokolado i bez biskviti.

Screenshot_20200227_143739.jpg
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
181
Поени од реакции
113
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.573
Поени од реакции
7.182
Мава на килажа, за една недела 5 кила плус.
Затоа строго само чаеви со мед.
Откако е карантинов, дигнав некои си 8-10 кг од неконтролирано јадење благо пред заспивање.
Последниве денови сум исклучително на чај со мед и можеби некој бисквит. :)
 
На врв Bottom