Како ви е поубаво - со кондом или без?

Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
најчесто имам без и така сакам. Хах, природно си е природно.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Понекогаш без но со голема внимателност но со кондом веќе ако е само за една вечер :) има секакви :cautious: нечу 5 мин слатко па онда цел живот татко
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Да дупиш со кондом ти е исто ко да го дркаш со ракавица...
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Ако имаш еден партнер и знаеш кога треба да го "извадиш"...не ти треба кондом.
Меѓутоа многу девојчиња имаат останато бремени само затоа што му "верувале" на партнерот. :)
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Какво "fail" прашање :eek: , се разбира дека без кондом е поубо, но ризикот е поголем :гик:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ако имаш еден партнер и знаеш кога треба да го "извадиш"...не ти треба кондом.
Меѓутоа многу девојчиња имаат останато бремени само затоа што му "верувале" на партнерот. :)
Да ама тука постои проблем, треба да го извадиш баш кога ти е наслатко :) Бдв. у некоа вонсериска состојба од типот пијанство неможеш да гарантираш за своите постапки, а и се дешава да исфрлиш материјал пред да осетиш дека доаѓа, нормално стотинки се во прашање! Друга предност на кондомот е што сексот подолго трае.
А одговорот на прашањето во насловот на темата, нормално декае поубаво со кондом, тука нема ни голема потреба од дискусија :)
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Нема ништо поубаво него природно а за заштита од болести се сложувам кондомот заштитува до некој степен.
А за да не забремени не е сто посто сигурно ми се има случено кога бев 22 год кондомот се скина а не ни осетив ни јас ни таа со убаво ни беше но кога приметив што се случило на девојчето не и кажав 20 дена не заспав мирно. За моја среќа не остана бремена после од кога доби период и кажав што се случи а таа ладнокрвана демек и ако останев бремена ке се исчистев.
Сега сум во брак никогаш не користиме кондом супер си е а еднаш до два пати во месецот си добивам бонус да си свршам натре најубо нешто досега оваа се покажа успешно не останува бремена во меструалниот циклус има само неколу денови кои се плодни кога имаме однос неколку дена пред и после менструација си го добивам моето ехтра поклонче.
А ова чисто од искуство за второто кое не беше планирано беше суприсе остна бремена не дека јас свршив со намера внатре или бев пијан ви пренесувам чисто искуство.Ако водиш лубов во иста вечер повеќе пати и да свршич надвор можи да се деси малку семен да застани во кналите од предходно и да се исфилри при вториот пат пред да осетиш .
Ај Ќерка ми да не личеше на мене иста крвана група ке почнев да се сомневам во дека жената ми има изневерено ,но мора да признам некое време јанза ме јадеше дур не најдов на интернет дека можи да се случи такво нешто и кога се роди поради некој мали копликации требаа да се направат анализи и да ја одредат крвна група нулта позитв иста ко мојата.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
70
Поени од реакции
44
Ако имаш еден партнер и знаеш кога треба да го "извадиш"...не ти треба кондом.
Меѓутоа многу девојчиња имаат останато бремени само затоа што му "верувале" на партнерот. :)
Нема логика да се зборува како е подобро, а и не е страшно без кондом во никој случај освен тие неколку плодни денови кога може да остане бремена и од предсемена течност. А почеток и крај на месец можеш слободно да свршиш во неа :D ( what a feeling ). И остави верување на партнер, ххх, колку убави и богати девојки така заминаа во брачните води, а и млади уште зелени, нови во сексуалните води, си постојат апчиња со кои се заштитува девојката а она пак нека си верува ако сака :)
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
5
Bez sekako do dusa nie so deckomi samo 2 pati imame koristeno kondom prirodno si e prirodno...
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.018
Затоа што не сум бил во посериозна врска, ќе речам со кондом. Односно, не сум почувствувал желба да се случи тоа без.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom