Како вие ги негувате вашите усни ?!

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Исклучиво со павловичева, лабело неможам многу да користам ми се суши устата.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Labelo nonstop, Nivea ili Rosal sekogas! Najmnogu koristeno mi e ona so med i mleko a za zimski period si go miluvam cokoladnoto! Isto i edno svetlo plavo od Nivea za podobra hidratacija!
A tie so svetki, sjaevi pretty girl ili sto ti ja znam ne me bendisuvaat ama ic!
Ete taka:pipi:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Eagle, така баш се „разболуваат“ усните. :)
Од многу бакнежи, слатки лигавења, грицкања устава ми станува решето и тука улетува Росал Лип Балм да ме спаси од слатката мака. :icon_lol:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Лабело си употребувам секојдневно, посебно зимно време, а најубави и најефикасни ми се лабелата на росал:helou:
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
сјаевите ми се фетиш ... обожавам кога устата ми е убаво негувана...:smir:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Лабело (Нивеа или од Авон), сјај, некогаш ретко и кармин :)
А кога ми е ептен крш, гроздова мрсна една :) Ја ставам навечер и утредента ко нова :)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Користам лабело. Веќе 5 години по ред користам Росал Боровинка. Во екстремни случаи, кои ги спомна БигКис вечерта ставам бекутан, утринскиот ефект е феноменален, не само на изглед.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
росал росал и само росал што се однесува на лабело, ми се допагаат дека се по мрснички за разлика од нивеата... до душа имам едно лабело од нивеа низ дома и бидејки е со седефасто розе боја го користам како карминче од време на време бидејки имам полна уста и вистински кармин ми делува некако нападно (лично по мој вкус) :pipi: и мора да кажам сјаевите на макс фактор права ствар.. 500 денари цела вечер убави усни а и ке ви седи во ташничка со месеци:pipi:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Богами никако.
Имам 2-3 лабела, едното Labello - Velvet rose, едното некое германско ради пакувањето (црно-бело :pos: ) купено, и третото шо едвај се сетив кое беше е нивеа најобично,хидра.:pipi:
 
M

MIL

Гостин
So labelce od vanila na avon i si go lizam blagicko mi e toa mi e najubavko ama naskoro nema da mi treba labelo lalalaa:salut:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Користам лабело од Росал - Прити грл исклучиво и пред спиење ставам павловичева па устето ми е нежно :pipi:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Eve vi den mnogu ednostaven i eftin piling za usni,isklucivo za vo domasni uslovi:)
Ako piete tursko kafe namackajte gi usnite so malku talog,ostavete da postoi 2-3 miniti i istrijajte gi.Posle ova stvarno se meki i mazni,isprobano e.:smir:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Сјаеви или било што од пазар не купувам .. Иначе добри се сјаевите и лабелата од Nivea , Oriflame , Avon а и неодмана си купив сјајче од Kara .. И никад не ми било жал да давам пари на сјаеви и лабела :pipi:
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
користам Antiseptic. Camomile.
Длабински ги негува усните, ја одржува влажноста на клетките и ги штити усните од штетните влијанија на надворешната средина. Маслото од камилица делува антисептички и антибактериски a во комбинација со витамин ACE, регенеративно и стимулирачки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom