Како би реагирале ако женско ве удри?

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Досега ниедна не ме удрила па така да не знам како би изреагирал...можеби би и се изнасмеал...а можеби и не :smir:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
хелооооо па тебе ке ти се смеат а и може и ќутек да добиеш од некој батки ако те видат како тепаш девојче.

мислам ако сакаш да бидеш фраер тепај се со некој рамен на тебе зошто девојче кое повеке од шамар и не знае да удри.
абе ајдее
он топик :мене да ми удри девојче шамар само би ја понижила со збор и ке се свртам да си одам.не се замарам со такви простаци:smir:
Не е фер машкото да јаде ќутек ако удира во самоодбрана (нормално во некои граници - неможеш да ја нокаутираш сеа ти)

Ако удира некое ситно, мало, безпомошно девојченце, таа нема ни сила да удри толку силно па да пламнам и да и се истурам, ама верувај дека не се сите мали, ситни, нежни и безпомошни. They come in all shapes and sizes а некои од нив знаат и борчки вештини (пример имам другарка, никад не би ти паднало на памет да ја удриш, зошто воопшто не изгледа слабо, а недај боже да ти дае еден хај кик има сите ѕвезди да ги изброиш)

да ме удири мене некоја (ако не ме удри премногу силно па да изгубам контрола) најверојатно не би ја удрил (има поефективен метод). Би ја фатил за рамена и би ја затресол силно. И ќе и се издерам силно :costumed2 и најверојатно ќе ја навредам пред сите. Би дал до знаење колку сум лут, со ова, без да ја повредам физички. После ја си заминувам љут како ѓаол:devil2:, а таа почнува да плаче girlstyle - водопади од очи:cry:.
проблем солвд:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
a be znaci devojkive(narocito makedonkive) se bog da cuva,pa pazi izjava na devojka na forumov"ako te udri bodibilder,celiot nabildan,dali i na nego ke mu vratis",pa jas bi prasal dali toj bilder,celiot nabildan i silen,ako jas go udram,dali treba da ocekuvam da ne mi vrati,zatoa sto sum poslab od nego?ili taa privilegija vazi samo za devojkite?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
treba na devojkive da im se dade na znaenje sto moze da im se sluci dokolku se odlucat na toj cekor"da mavnat nekogo",i tuka ne se raboti za masko dali bi udril devojka,tuku sto koga ona bi go udrila,i normalno ako nikoe masko ne bi izreagiralo na udar od zensko,koj bi gi spreciol togas zenskive da ne samaraat kade stignat,bez razlika za kakov povod,i +jas kolku sto gledam so svetov vladeat pojakite ,a ne poslabite ,taka da ako devojkive seuste sebe si se smetaat za poslabi.neka pazat dobro sto pravat.zatoa sto drugo e covek nesto da napravi namerno(kako zenskive vo primerov(vo temata)),a sosema drugo vo afkekt(vo odbrana) kako maskive.a inace jas ne opravduvam,koristenje udar kako argument od nitu edniot pol,nitu od eden covek na planetava.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не би дозволил со своето однесување, да се доведам во ситуација да ме удри некое женско, девојка или било што, но доколку веќе кулминира таква некоја ситуација, наздравје, :helou:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ти стефане да не планираш на секое да те спојувам?!
И немој толку цврст став,ќе се исплашат жениве на форумов:wink:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Ako dozvoluvas zensko da te udri?....togas maski te mlatat na sekoj cekor, garant!
A, што ќе правиш кога ќе скокнат едно петмина од околу да го одбранат девојчето од насилникот? (оди на првата страна и отвори го првиот линк за да ти стане појасно. Посликовито е објаснето)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
procitano gospodine!

A, што ќе правиш кога ќе скокнат едно петмина од околу да го одбранат девојчето од насилникот? (оди на првата страна и отвори го првиот линк за да ти стане појасно. Посликовито е објаснето)

Slusaj vaka! Semejno nasilstvo e edno! Posto opsto e dadeno prasanjeto t.e. "Sto bi napravile ako zensko ve udri?". jas ke ti kazam vaka:
- Nema potreba mojata zena (zenet sum) da ja udaram oti ja sakam. Koga bi se dovele vo situacija da se udarame eden so drug sigurno ke go izede podebeliot kraj. Prijatele ti ne si bil vo situacija da se nosis so zenski inaet zatoa taka zboris. Bidi ziv ozeni se pa koga ke ti se kaci zenati na glava ke te prasam stoi ke i naprais?!
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Не знам ама пак најверојатно не би ја тепал.
Ама не ми беше тоа муабетот туку тие нас може да не плескаат колку сакаат а ако ние вратиме, ние сме насилници, тепаме женски. Затоа прашувам, што ако те пласне добро негде пред луѓе, ти и враќаш, скокаат неколкумина да ја бранат. Што правиш ти и дали е фер позицијата во која сме ставени.
 
Д

Демијан

Гостин
Не знам ама пак најверојатно не би ја тепал.
Ама не ми беше тоа муабетот туку тие нас може да не плескаат колку сакаат а ако ние вратиме, ние сме насилници, тепаме женски. Затоа прашувам, што ако те пласне добро негде пред луѓе, ти и враќаш, скокаат неколкумина да ја бранат. Што правиш ти и дали е фер позицијата во која сме ставени.
Ако девојката што е со тебе е нездрава и ненормална,тоа ќе го направи у јавност пред луѓе.Да е нормална нема.А ти вака паметен дечко ми изгледаш,нема да си најдеш таква
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
kontra..

Kako i da e kontra. Za toa deka maskite ako udaraat sekogas ispadjaat nasilnici si sosema vo pravo. Posto nemam takvo iskustvo dodeka bev bekjar vo sekoj slucaj togas bi izel mozebi i kotek od nekoi kavaleri koi bi ja branele.
Ama sega stavi se vo situacija kako mene zenet na primer, izleguvas nekade so drustvo, se karate, i taa pljas tebe samar!!!
Objasni mi ti mene gospodine drag sto ke napravis "ti" a ne jas.....posto jas ti kazav sto ke napravam. Zavisno od toa kakvo drustvo imas i kakov komsiluk, sto se nema da se zbori za tebe vo toj slucaj, moze da se pretpostavi!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom