Како би поминала Југославија на СП 2010

M

mercenary

Гостин
Може на некои од нас ни е добра темата(од фудбалси аспект)..
На сите кои не им е + политичарите,никој не ги тера со сила да h8таат тука.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ај замислете како би поминала Европска унија на СП :),така испаѓа муабетов
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ај замислете како би поминала Европска унија на СП :),така испаѓа муабетов
Така де тоа викам и јас :toe: А тек НАТО да испратеше екипа... и Бин Ладен едно составче да пратеше со Ахмед :pipi:

Како и да е нек си дискутираат тие на кој ова им има резон...
 
F

FilipMacedon

Гостин
На светско финтата е да се натпреваруваат нациите,а не федерациите,па и една Британија има оделни селекции
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
А зашто се спомнуваваат Југославија, СССР, Чехословачка?
Од проста причина што некогаш биле држави и што некогаш се натпреварувале како такви...
Апсурдно е да со збори што ако Австралија, Бразил, Германија и Кина состават тим...

И убаво ви викаат, ако не ви се допаѓа темава - игнор !
 
M

Mario Gómez

Гостин
Епа Баскија и Каталонија посебно ... :)

Туку, како Баскија би поминала?
:raz::raz:

Чаби Алонсо е баскиец?
 
F

FilipMacedon

Гостин
А зашто се спомнуваваат Југославија, СССР, Чехословачка?
Од проста причина што некогаш биле држави и што некогаш се натпреварувале како такви...
Апсурдно е да со збори што ако Австралија, Бразил, Германија и Кина состават тим...

И убаво ви викаат, ако не ви се допаѓа темава - игнор !
Така е замислено,како промоција на нациите,а сега што имало и ке има такви случаи тоа е друго....
И не,напротив,темата баш ми се бендисува,убаво е да замислиш...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не бе брат не спомнав политики никаде - едноставно безсмислена ми е темава и со коментарот сакав чисто тоа да го потенцирам :toe: Подеднакво безсмислена како и „Јужноамерикански дрим тим/СССР/баба ми со тркала“ тема и исто ќе искоментирав и на чешки и на руски форум. Што би било кога било муабети ми одат на нерви до јаја и во приватен живот...

А ти не се плаи одма ако некој се нашали на тема која му е смешна. Стварно ми е :tv:
Не дека се палам, али глупи ми се коментарите, и ти не дека се нашали, мене ништо не ми беше смешно во твојот пост xD
Самиот си викаш дека ти одат на нерви вакви коментари и муабети, затоа имаш милион теми на форумов, оваа што те нервира ставија на игнор и готово...

Као што ти реков, темава одредени членови ја користат за да го промовираат нивниот сарказам, кој што нема нити С од таа работа и ко увек испаѓаат прости на некој начин...
 
F

FilipMacedon

Гостин
Боби[Мкд];3648213 напиша:
Епа Баскија и Каталонија посебно ... :)

Туку, како Баскија би поминала?
:raz::raz:

Чаби Алонсо е баскиец?
На Баскија уште денес да им дадеш да играат самостојно ке играат,само јеби га,ЕТА не успеа...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ајде сега сите заедно еден голем ROOOOOFL !!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
На Баскија уште денес да им дадеш да играат самостојно ке играат,само јеби га,ЕТА не успеа...
Треба да играат, ако постои Шпанија треба и Југославија да постои.

Па сите заедно, ЏЕКО ДИЈАМАНТУ!:vozbud::vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што ви смета што има ваква тема? Баш интересно е онака, претпоставки да се има. Што ако стои темава, сакале нејќеле, Југославија е дел од нашата историја, на некому може му е интересно да дискутира на неа, не мора да значи дека е југоносталгичар.

Иначе бришев позади некоја страна, кој продужи бан.

--- надополнето ---

Ај замислете како би поминала Европска унија на СП :),така испаѓа муабетов
Отвори си тема, слободно, со оглед на тоа какви теми виреат на форумов, оваа би била загатка и за најтврдокорните филозофи :toe:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Што ви смета што има ваква тема? Баш интересно е онака, претпоставки да се има. Што ако стои темава, сакале нејќеле, Југославија е дел од нашата историја, на некому може му е интересно да дискутира на неа, не мора да значи дека е југоносталгичар.

Иначе бришев позади некоја страна, кој продужи бан.

--- надополнето ---



Отвори си тема, слободно, со оглед на тоа какви теми виреат на форумов, оваа би била загатка и за најтврдокорните филозофи :toe:
Гледам брзо ги читаш постовите и недочитуваш....читај погоре
И како можам да ја негирам Југославија во нашата историја кога член од мојата фамилија дал живот за таа ебана Југославија,се си има свое,а и споредбата не ми е далеку од вистина,е сега дали тоа некој ке го признае или не,тоа си е негово...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гледам брзо ги читаш постовите и недочитуваш....читај погоре
И како можам да ја негирам Југославија во нашата историја кога член од мојата фамилија дал живот за таа ебана Југославија,се си има свое,а и споредбата не ми е далеку од вистина,е сега дали тоа некој ке го признае или не,тоа си е негово...
Мои предци биле и протерани од оваа држава на Голи Оток ради таа Југославија па не терам пропаганди по теми и не одам авале на другите :smir: На кому не му се свиѓа темава, игнор.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ок, пак влечете на коментари со иста политичка содржина, пиши му ПП на Џену за тој од фамилијата живот што би дал за Југославија и крај. Остај овде да видиме што муабет ќе падне за фудбалериве и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom