Како би поминала Југославија на СП 2010

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
Леее се наежив од составов. Старно би биле конкуренти за титулата. Според мене би играле во финале, а дали би победиле зависи со кого играат.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
...група први, 1/8 ги тепаат Англија 3-0 убедливо, 1/4 пукање Коларов на Бразил гол од 40м "Михајлович" 1-0 со маки, 1/2 со Шпанија 2-1, финалето е најинтересно...против мојата Аргентина, дава Хиго гол и до 89 е 1-0, се будат Југословенците и си викаат чек бе треба да земеме титула, два гола и титула дома.:pos2:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ауууу составов:):) Нападов е ОРГАЗАМ:drk:
Ама има уште многу играчишта кои што не се ставени:):):)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Боби[Мкд];3641761 напиша:
Добро де, само србите уште плачат по Југославија и прават математики шо ќе беше ако уште постоеше. Сите другите се анти.

Сега југоносталгичар е еднакво на тоа... исти курац!
Ептен неточно ти е ова.

Тимот е страшен, факт. Глеав на една хрватска телевизија имаше ваква дебата, постари тренери и новинари кажаа дека вака исполнет тим на секоја позиција СФРЈ немала ни во најдобрите успеси.

Али муабетов е што би било кога би било.... и СССР да не се распаднеше што тим ќе имаа...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Да ти се плаче за тимов :) Одлична екипа, на секоја позиција по минимум двајца играчи од светска класа...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Лелеееее нападот :drk:
4-3-3 и Мурињо тренер и Светски Прваци и Европски...

Ја не би сакал да бидам тренер, нема да знам кој да го ставам во напад...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Со овој состав, и јас како тренер би бил Светски првак :wink:

Според мене, голман Хандановиќ, одбрана Чорлука, Ивановиќ, Видиќ, Коларов, средина Красиќ, Модриќ, Станковиќ и Ракитиќ и во напад Џеко и Олиќ :icon_lol:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Хаднановиќ; Попов, Ивановиќ, Видиќ, Чорлука; Срна, Крањчар, Модриќ; Џеко, Пандев, Вучиниќ.

Замени:
Плетикоса; Коларов, Шимуниќ, Праниќ; Красиќ, Станковиќ, Ракитиќ; Јоветиќ, Наумовски, Едуардо, Олиќ..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
Ednas veke vi napisav eve ne mi e tesko i po vtor pat da bese Jugoslavija cela ZLATAN IBRAHIMOVIC (iako ne mi e nesto posebno omilen) nemase da bide izbeglica u Svedska i ke igrase vo ovaa ekipa.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ednas veke vi napisav eve ne mi e tesko i po vtor pat da bese Jugoslavija cela ZLATAN IBRAHIMOVIC (iako ne mi e nesto posebno omilen) nemase da bide izbeglica u Svedska i ke igrase vo ovaa ekipa.
Ибрахимович и Џеко(босанчерос страјкерс) во напад, ма кој сака нека дојде овие двајца има да ги пунат.:pipi:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Само јак тренер му фали на ова и доста уигрување на овие играчи.Полуфинале не би бегало.Само не знам еве коа и би учествувале на пример.Не би се радувал до толку коа има само еден наш.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
п.с. а можеби ќе дојде и денот кога сите бивши ју републики ќе отидат на едно големо натпреварување
да да.......но само не во овој живот
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
а можеби ќе дојде и денот кога сите бивши ју републики ќе отидат на едно големо натпреварување
Може, кога ќе учествуваат 40 репрезентации на европско првенство.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
да бидиме реални..да го имаше овој состав ќе беше еден од најдобрите состави и еден од фаворитите..но како да го заборавате оној балкански менталитет кога е најпотребно ја посеруваат...за глупирање први сме....југославија секогаш на времето на сите Светски првенства пристапуваше плашливо на натпреварите и играше бавен фудбал..и сигурно сега така ќе беше па повеќе од 1/8 или 1/4 финале не ми се верува да поминавме евентуално со ваков состав:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.242
Поени од реакции
41.576
да бидиме реални..да го имаше овој состав ќе беше еден од најдобрите состави и еден од фаворитите..но како да го заборавате оној балкански менталитет кога е најпотребно ја посеруваат...за глупирање први сме....југославија секогаш на времето на сите Светски првенства пристапуваше плашливо на натпреварите и играше бавен фудбал..и сигурно сега така ќе беше па повеќе од 1/8 или 1/4 финале не ми се верува да поминавме евентуално со ваков состав:toe:
Нема потреба да го споменуваш овој менталитет зашто со 1 ваков состав нема да се менува играчкиот кадар за 180 степена од натпреварување во натпреварување и квалитетот нон стоп ке беше одржуван на едно високо ниво, па со тек на време ке стекнеа една полнолетност за вакви натпреварувања и високиот пласман под дифолт ке доаѓаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom