Како би му кажале на вашето дете дека е посвоено?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Imam drugarka koj posvojija detence , zlatna kerkicka od Brazil . Ja nosat Brazil da vidi kaj e izrasnata , imat kontakt so majkata i pomagaaat po malce . A malata gi vika mama i tato i epten milo semejstvo se . Mislam deka nema da ma stresovi nikogas vo zivotot deka posvoena od niv.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
А ти доколку посвоиш дете, како би му кажала? Кога би му кажала и дали воопшто би му?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
FortunE напиша:
А ти доколку посвоиш дете, како би му кажала? Кога би му кажала и дали воопшто би му?
Sekako deka bi mu kazalo , uste od malecko kako nesto najobicno da e i nikogas ne bi go delelo ili tretiralo poinaku od drugite deca . Ako bi mozelo bi postavila nekoj redok kontakt so bioloskata majka za da znaj maleckoto deka e sakano od site no majkamu poradi x pricini mislela deka e podobro vaka , i ne bi ja sudela nikogas nego bi dala doznanie od malo deka odlukata na majkata e blagoslov za nas doma so te imame tebe .. Teski i osetlivi postapki se zato sto pomalce sush mush to podobro.
 
Член од
14 април 2006
Мислења
76
Поени од реакции
0
Definitivno treba da mu se kaze na deteto. I toa koga e uste malo. Zatoa sto i da ne mu kazat roditelite, porano ili podocna ke go doznae toa. I zosto da ima negativna reakcija?? Najvazno e kako ke mu se kaze toa. Naprotiv treba da bide srekno deka go posvoile prekrasni luge sto se grizat za nego. Ako ne bilo taka ke rastelo vo nekoj dom za deca bez roditeli.
Roditeli ti se tie so koi zivees, koi se grizat za tebe i te vospituvaat.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Точно Grace, ама постои можност да се почувствува отфрлено. Не од родителите кои го одгледале, туку од вистинските родители. Како и да е, малку е целата ситуација непријатна. Но, со несебично давање љубов од луѓето кои посвоиле, сето тоа може да се неутрализира.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
FortunE напиша:
Точно Grace, ама постои можност да се почувствува отфрлено. Не од родителите кои го одгледале, туку од вистинските родители. Како и да е, малку е целата ситуација непријатна. Но, со несебично давање љубов од луѓето кои посвоиле, сето тоа може да се неутрализира.
то бе форутуне имаш право
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не баш мало дете. Тоа нема ни да разбере за што се работи а може да си уврти во глава дека е тоа нешто многу страшно. Кога ќе тргне на училиште, прво второ одд може да му се збори за тоа како низ муабети а не седнување на сериозна тема и тоа да му се каже. Ќе го погоди тоа многу. Имав во основно другарка која дома и имаа направено (најверојатно) филм дека мајка и не ја сакала и ја дала заради тоа па девојчето никогаш неќеше ни да се спомне дека има биолошки родители.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Мислам дека на детето тоа треба да ми се соопшти уште мало. Можноста лошо да реагира е најмала како мало дете, подоцна кога ќе почнат да му работат бубачките ќе биде голем удар за неговиот идентитет. Сега како ќе му се соопшти треба родителите сами да проценат според катактерот и темпераментот на дедето.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
ја би му кажал , и тоа уште у самиот старт (кога ке го посвојам ), нема шо да кријам, или да чекам да порасне, па да му речам со фејкери си го изживеал пола живот. ако е ептен мало, бебе со текот на неговото растење и развивање би му кажал дека е посвоено.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ќе собереш 10 другарчиња негови, ќе ги поставиш во ред и ќе им кажеш..

Тие кои не се посвоени нека истапат чекор напред

Каде бе мали?

Инаку, да имам јас посвоено дете, а нема да имам против принципите ми е, ова само хипотетички, никогаш нема да му кажам дека е посвоено.
Некои работи треба да останат тајна.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Никола напиша:
Ќе собереш 10 другарчиња негови, ќе ги поставиш во ред и ќе им кажеш..

Тие кои не се посвоени нека истапат чекор напред

Каде бе мали?

Инаку, да имам јас посвоено дете, а нема да имам против принципите ми е, ова само хипотетички, никогаш нема да му кажам дека е посвоено.
Некои работи треба да останат тајна.
Veruvaj koga togas ke doznae!

Inaku porano vo izvod na rodenite na posvoenite deca pisuvase ime i prezime na Vistinskite majka i tatko.Sega ova e smeneto (neznam od koga) vo izvodot im go pisuva imeto na posvoenite roditeli taka da nema shansi da doznae na ovoj nacin.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас не посвојувам, затоа немам што да кажувам.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
искрено немам таква намера да посвојувам , али недај боже да се деси тоа ќе му кажам искрено и отворено секако кога ќе мислам дека е спремен да се сноси со таа информација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom