Каков темперамент имате?

каков темперамент имате?


  • Вкупно гласачи
    370
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ја сум холерик. Брзо пламнувам, лесно се разбеснувам и ја држам таа лутина
 
D

Delux

Гостин
сангвиник-(sangvis-крв), реагираат брзо со слаби реакции кои траат кратко, екстравертно основна емоција им е веселост и оптимизам. Активен е, започнова некои работи но не ги завршува до крај, лесно воспоставува контакти со многу луѓе кои најчесто се површни. Брзо пламнува а потоа може да се кае


gore dolu tuka sum
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
колерик-брза сум,експлозивна,но со краткотрајно дејство.
Отворена,комуникативна,организаторски настроена,упорна и истрајна.
Што наумам-остварувам. Лутина не држам,но забава долго памтам.:)
 

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
сангвиник-(sangvis-крв), реагираат брзо со слаби реакции кои траат кратко, екстравертно основна емоција им е веселост и оптимизам. Активен е, започнова некои работи но не ги завршува до крај, лесно воспоставува контакти со многу луѓе кои најчесто се површни. Брзо пламнува а потоа може да се кае

Најпојќе изразено е болдираното а сигурно имам и по некоја особина и од другите типој
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
ќе да сум сангвиник освен што не пламнувам...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Jas sum holerik,mnogu lesno plamnuvam za sekakvi gluposti i sitnici i bogami dolgo me drzi lutinata.Ambiziozen sum e sea bas i ne sakam da sum glaven sekade ama sepak najveke spagam vo ovaa grupa.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Ja sum nesto izmegju sangvinik i flegmatik :)
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Сангвиник најногу ми лежи!

Sanguine
indicates the personality of an individual with the temperament of blood, the season of spring (wet and hot), and the element of air. A person who is sanguine is generally optimistic, cheerful, even-tempered, confident, rational, popular, and fun-loving. They can be daydreamy to the point of not accomplishing anything and impulsive, acting on whims in an unpredictable fashion. This also describes the manic phase of a bipolar disorder.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Melanholicno govedo so sredno zaeban karakter, koj ako mu stapnete na opaskata ke vi go ebe piperot kad tad.
Virtuelniov svet e poln so zrtvi sto zasluzeni sto kolateralni od mojot karakter. Nekoi toliko su "jebali jeza u legja" da uste se budat noke vo kosmari od mene.
Melankolik so doza na anksioznost karakteristicna samo za nas so crni zolcki.

ne vidov deka vo vovedot imalo i objasnuvanje

меланхолик-(melan hole- црна жолчка), реагираат многу бавно, но силно и долготрајно, на лицето не им се забележува што чуствуваат(интравертно), основна емоција им е тага и песимизам. Настаните длабоко ги преживува, тешко воспоставуваат контакти, но кога ќе воспостават тие се вистински пријатели. депресивно реагира. Не реагира брзо и ако некој ги навреди , таа навреда ја памти.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Kje da sum sangvinik, samo ne celosno. Ipak mislam deka sum neshto izmegju sangvinik i melanholik (od krajnost vo krajnost) :)
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
pa sea..nekoja si kombinacija..spored toa fotkata sangvinik..a imam i od kolerik definitivno...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom