Каков мобилен користите во моментов?

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Не те е лош мобилнио, естецки ме ареса. Ја па оште го користам тај шо ми го купи чичо ми за матурско -- верно, гулем е (комај цигла да носеш уф џебо) ама па врше си работа. Плус фаќа мрежа, едно нешо -- може да лафам и от срет поле, а тава е ногу практично кога са прибира бостано или са берат чушки. А уф зорт може и некоа шајка да зак'цаш сос него. При бидееќи не сам ногу по модите, врше ми работа, и задоволен сам.
 
L

Luki Junior

Гостин
Не те е лош мобилнио, естецки ме ареса. Ја па оште го користам тај шо ми го купи чичо ми за матурско -- верно, гулем е (комај цигла да носеш уф џебо) ама па врше си работа. Плус фаќа мрежа, едно нешо -- може да лафам и от срет поле, а тава е ногу практично кога са прибира бостано или са берат чушки. А уф зорт може и некоа шајка да зак'цаш сос него. При бидееќи не сам ногу по модите, врше ми работа, и задоволен сам.
МОбилнио ми е супер. 5-6 дена држе батерија, не замара, има камера за сликички, супер јако вибрира, претерано гласен, и има радио у слушалките... Иначе мама ми го купи 2008ма година у август.. Ногу беех среќен..
А за практично, ногу е практичен, и ако ми падне на земјата додек сам у редо, не се шашкам да не му биде нешто.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Бидејќи при обид за надградба ми цркна новиот Алкател ОТ-995, па морам да го носам во сервис, во меѓувреме повторно се вратив на оваа класика:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom