Каков мобилен користите во моментов?

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
ОФ Ист ваков купив од Германија за 69 евра а на некои места беше по 77..

ОН. Кажи ми како да бришам песни од меморијата на телефонот ?

пс некако не сум задоволен од телефонот очекував повеке од еден вокмен, звукот е слаб..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.615
Поени од реакции
31.821
ОФ Ист ваков купив од Германија за 69 евра а на некои места беше по 77..

ОН. Кажи ми како да бришам песни од меморијата на телефонот ?

пс некако не сум задоволен од телефонот очекував повеке од еден вокмен, звукот е слаб..
Песната ја пушташ во плеерот и потоа има опција да делетираш на тие стрелките кои стојат на средина. Полесно можиш да го поврзиш со каблето на компјутер и ќе ти се отвори посебно меморијата на телефонот, па од тука од музика можеш да ја избришиш исто.
Мене ми се погоди во батерија, звукот е слаб донекаде, но е добар чист особено со вклучен еквалајзер, доловува ефект. Арен телефон, за тие пари е арен :) ќе го користам уште година дена, особено тачот ми се допадна каде не треба да работиш со нокт туку со цел прст си е прецизен.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Песната ја пушташ во плеерот и потоа има опција да делетираш на тие стрелките кои стојат на средина. Полесно можиш да го поврзиш со каблето на компјутер и ќе ти се отвори посебно меморијата на телефонот, па од тука од музика можеш да ја избришиш исто.
Мене ми се погоди во батерија, звукот е слаб донекаде, но е добар чист особено со вклучен еквалајзер, доловува ефект. Арен телефон, за тие пари е арен :) ќе го користам уште година дена, особено тачот ми се допадна каде не треба да работиш со нокт туку со цел прст си е прецизен.
Небива кај стрелките бе ми дава 3 опции сенд трак , шеар и кансел..
Која опција ја користиш кај еквалајзерот?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.615
Поени од реакции
31.821
Небива кај стрелките бе ми дава 3 опции сенд трак , шеар и кансел..
Која опција ја користиш кај еквалајзерот?
Нормал ми е почесто, некогаш Unique но под него на слушалки Stereo widening On е царски убајни, го дели звукот.
Иначе грешка моја за делетирањето така како да ми беше запамтено. Изгледа останува финтата со каблето погоре.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Од вчера. Ванила андроид 4.1.1. - лудница! (мој е скриншотот)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom