Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Кај мене се опраи YouTube-от, пуни солидно...Торент немам пробано како иде.
Удри еден скриншот да ти видиме просек, http://www.youtube.com/my_speed.

Со торенти скоро никогаш нема проблеми кога се работи за zamunda, torrentleech и сл., барем кај мене е така.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Еве како е моментално (рачунајте дека торентисувам некои ретки програми):


Проблемот со Youtube е од поглобална прирора односно кој правел трејсрут ќе види дека минатиот период место од германскиот Googleplex работите доагаа од преку барата!

За РапидШер не зборам - ради балканов ќе прават надградби имале нешто навала на FREE корисници :pipi:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513


wooooooooooooooooooooowwwwwww !!!!! добар сум 720 ми е просек
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.920
Поени од реакции
1.427
Еве како е моментално (рачунајте дека торентисувам некои ретки програми):


Проблемот со Youtube е од поглобална прирора односно кој правел трејсрут ќе види дека минатиот период место од германскиот Googleplex работите доагаа од преку барата!

За РапидШер не зборам - ради балканов ќе прават надградби имале нешто навала на FREE корисници :pipi:
RapidShare имаат лимит поставено на број на пакети на 10 секунди или така нешто, за балкански free корисници. Кога ќе стигне лимитот до одредената бројка на дозволени пакети за тој период стримот престанува (се разбира без при тоа да ја терминира конекцијата) и чека да помине целиот одреден период, потоа пакетите пак протекуваат.
Така што мерење на брзина со RS download би било страшно неточно и спаѓа во смртни гревови. :helou:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Пред 3-4 часа брзината на youtube постигнуваше едвај 20 kBps, со повеќе видеа пуштени одеднаш, мерено со NetLimiter.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Толку.6 дена солиден нет и сега пак по старо...мамето ваше.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
ме чуди оти е супер брзината ова време само ју туб шо не можам да гледам оти си врти тоа глупото пол саат (ЗНАЧИ МОМЕНТАЛНО НЕВОЗМОЖНО Е ДА ГЛЕДАМ ЈУ ТЈУБ)

ШоБешеТоаЈуТуб



КАТАСТРОФА
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
до мене ли е.. или до ТЕЛЕкабел, ниеден клип не се лодира, ни на јутуб, ни на други :)drk: не можам да наведам кои, мали деца има тука ) (го отвара клипот, ама мн. споро иде) А брзината мерена на спеедтест е 4~5 мбпс.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
до мене ли е.. или до ТЕЛЕкабел, ниеден клип не се лодира, ни на јутуб, ни на други :)drk: не можам да наведам кои, мали деца има тука ) (го отвара клипот, ама мн. споро иде) А брзината мерена на спеедтест е 4~5 мбпс.
Кај мене на тие дотични страни отвара брзо али на јутуб е споро ептен...
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
до мене ли е.. или до ТЕЛЕкабел, ниеден клип не се лодира, ни на јутуб, ни на други :)drk: не можам да наведам кои, мали деца има тука ) (го отвара клипот, ама мн. споро иде) А брзината мерена на спеедтест е 4~5 мбпс.
исто и кај мене. Срање у боја. цццццццц
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Telekabel SMRDI od sekokas smrdel mi zavrsi godovorot so duo extreme kade so 1 god nemav nikakov problem sea privremeno sum PAK na ova sranjevo telekabel, gnasi zivi za 1500 den mi davaat 4mbps demek neograniceno a nemoze ni igri da se igra secka ni niso load ne pravi kako so treba pr. youtube i drugo.... edvaj cekam pon. vtor. da mi namestat call and surf comfort +, pa ke cepam na ova dodeka ne sredat optic u aerodrom... pozz do site moj sovet NIKAD da ne stavite telekabel ako imate BILO sto izbor drugo !!!
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
до мене ли е.. или до ТЕЛЕкабел, ниеден клип не се лодира, ни на јутуб, ни на други :)drk: не можам да наведам кои, мали деца има тука ) (го отвара клипот, ама мн. споро иде) А брзината мерена на спеедтест е 4~5 мбпс.

скоро сите што имаат телекабел го имаат овој проблем
интернетот во моментов е ептен катастрофа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom