Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
Ја има ли некој видено рекламата од Телекабел?Демек нудат телефон,неограничен интернет и аналогна+дигитална телевизија за 1000 денари!?Да видиш да неверуваш,има некој информации повеќе?
http://telekabel.com.mk/
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Ја има ли некој видено рекламата од Телекабел?Демек нудат телефон,неограничен интернет и аналогна+дигитална телевизија за 1000 денари!?Да видиш да неверуваш,има некој информации повеќе?
http://telekabel.com.mk/
Стварно, има некој повеќе информации за ова.
Неограничен интернет, али сигурно спуштаат брзина по одредени гигабајти :S
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
ај те молам провери на било кој друг сервер освен на Телеком. Со нив имаат добра врска меѓутоа ние плаќаме за иста брзина кон цел интернет а не само кон телеком.
Promenlivo oblacno :)








 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
Стварно, има некој повеќе информации за ова.
Неограничен интернет, али сигурно спуштаат брзина по одредени гигабајти :S
Така и така давам 1200 у просек со телефон,интернет и обична телевизија.Вака за тие пари ми испаѓа гратис дигиталната според ова,а тоа за интернет дали намалуваат незнам.Дај ако некој се јави и праша во подршка како иде ова нека каже
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
34
Поени од реакции
4
Пошто господинот Овердрајв со добриот интернет од телекабел ме пренасочи овде од форумот за кабелски, дај уште еднаш да пишам и овде нека има, не е на одмет луѓето да знаат: Телекабел е bullshit!!! Свеж корисник сум од овој месец и по се изгледа ќе бидам најкраткотраен. Сум читал по вакви форуми демек бил добар, али зошто лажеле не знам и срдечно му препорачувам на секој што не е во околина на аеродром да не се приклучува, затоа што нити ќе види брзина од 1 мега бит, нити ќе може да игра нешто онлајн во Македонија (да не зборувам пак за во странство). Инаку, торент со брзина од 20 кб/с максимум ми се симиња, а врие seederi (такви торенти од он нет и макс со 400 брзина се симињаат). Bitcometot, што сум го ставил да симиња цела вечер еден филм, ми покажува дека се потрошиле 700 мб даунлоуд и 300 уплоад, додека во конекцијата ми пишува 1.2 гига даунлоуд и 1 ГИГА АПЛОУД (како е можно и тоа не знам, но компјутерот го уклучив и одма го ставив торентот). 5 пати се јавував во техничка неделно, веќе 2 недели, но екипите ми стигнаа пред 3 дена и проверија на speedtest, дека имам 0.60 доунлоуд и 0.20 аплоуд и ми рекоа, цитирам: „ЕПА ТОА Е, МРЕЖАТА Е ОПТОВАРЕНА НЕ МОЖЕМЕ НИЕ НИШТО ТУКА“ и си отидоа...
И да не заборавам: при едно јавување, му се бунев на дечкото во техничка за никаквата брзина и лагот невиден, и тој после 10 мин дремење на телефон ми рече: „имате вирус...“ Крај на муабет. Значи да резимирам: Телекабел = неписмени = лажговци = крадци.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
И ти ова го заклучи само по еден месец користење? Јас користам година и пол нет од Телекабел и воопшто не е лош, а за OnNet... сигурно не ги викаат за по џабе OffNet.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86


Хммм се ми се чини ова не е нешто ново..
Само постерот е сменет.

-Неограничени разговори во ама рамки на ТК) -150 денара
-65+70 дигитални (ама ако си купиш ресивер)- 350 денара
-Неограничен интернет(ама намален после 15г на 256к) 500 денара..
Укупно 1000ка,.
______________
Е да дадат бесплатен рисивер за "дигиталните",да да биде 6 мегабитен константно без намалување и да е неограничен.. тоа би било нешто :vozbud: и сето тоа за 1000 денара е топ ама..

Ама ништо не е сменето излеа :S
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Значи да резимирам: Телекабел = неписмени = лажговци = крадци.
Potpolno se slagam so Glanc za gornovo :)
TK bea super do pred da ja uvedat telefonijata, iam dojam deka mnogu nasednaa na evtinata ponuda za telefonija+Inet+TV i sea e tinja i netov i telefonijata i samo pogolem bandwith gi vadi a ne da go prefrlaat od suplje u prazno bandwithot so limitiranje torenti namaluvanje brzina i slicno. So vaka slab kvalitet na uslugata verovatno gi gubat korisnicite stom se pojavi novava reklama sve u edno za 1000ka na koja sigurno pak ke se izlazat kup luge i ke frlat po 4-5000 za oprema za resiver i modem pa posle ke kinat zivci ko Glanc a nit netot ke mrda nit telefonot ke se slusa :)
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
34
Поени од реакции
4
И ти ова го заклучи само по еден месец користење? Јас користам година и пол нет од Телекабел и воопшто не е лош, а за OnNet... сигурно не ги викаат за по џабе OffNet.
Ај бе што збориш??? Офф нет, а? Ипак, телекабел не за џабе ги викаат гомно преку кабел.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Se soglasuvam so Strelec i Glanc. Tele se bedi, toa so tapija. Ima del od koricnicite 25% koj gi falat poso im se pogodilo. a ostanatite 75% imaat tinje internet i si plakaat posteno i ne dobivaat usluga. Taka da koj ke mi kaze tele deka e dobar se laze, od site koricnici del se dobri i toa e internet provajred ne me zaebavajte.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пошто господинот Овердрајв со добриот интернет од телекабел ме пренасочи овде од форумот за кабелски, дај уште еднаш да пишам и овде нека има, не е на одмет луѓето да знаат: Телекабел е bullshit!!! Свеж корисник сум од овој месец и по се изгледа ќе бидам најкраткотраен. Сум читал по вакви форуми демек бил добар, али зошто лажеле не знам и срдечно му препорачувам на секој што не е во околина на аеродром да не се приклучува, затоа што нити ќе види брзина од 1 мега бит, нити ќе може да игра нешто онлајн во Македонија (да не зборувам пак за во странство). Инаку, торент со брзина од 20 кб/с максимум ми се симиња, а врие seederi (такви торенти од он нет и макс со 400 брзина се симињаат). Bitcometot, што сум го ставил да симиња цела вечер еден филм, ми покажува дека се потрошиле 700 мб даунлоуд и 300 уплоад, додека во конекцијата ми пишува 1.2 гига даунлоуд и 1 ГИГА АПЛОУД (како е можно и тоа не знам, но компјутерот го уклучив и одма го ставив торентот). 5 пати се јавував во техничка неделно, веќе 2 недели, но екипите ми стигнаа пред 3 дена и проверија на speedtest, дека имам 0.60 доунлоуд и 0.20 аплоуд и ми рекоа, цитирам: „ЕПА ТОА Е, МРЕЖАТА Е ОПТОВАРЕНА НЕ МОЖЕМЕ НИЕ НИШТО ТУКА“ и си отидоа...
И да не заборавам: при едно јавување, му се бунев на дечкото во техничка за никаквата брзина и лагот невиден, и тој после 10 мин дремење на телефон ми рече: „имате вирус...“ Крај на муабет. Значи да резимирам: Телекабел = неписмени = лажговци = крадци.
Си симнал торент од Zamunda?

Ај пробај го ова:

Пушти го да се симнува Backtrack колку само да видиш со колкава брзина ќе го симнува (кај мене со 460 KB/s моментално) и после прекини го. (освен ако не ти треба, 1.3 GB e.)
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
34
Поени од реакции
4
Си симнал торент од Zamunda?

Ај пробај го ова:

Пушти го да се симнува Backtrack колку само да видиш со колкава брзина ќе го симнува (кај мене со 460 KB/s моментално) и после прекини го. (освен ако не ти треба, 1.3 GB e.)

Ne zamunda, ne mininova, ne nisto. Nejke ni da pomisli da siminja so pogolema brzina od 20, sto ne ti e tuka jasno? Koga bev na on net so 500 siminjav od zamunda. Ne sum ja nov korisnik na internet pa da ne se razbiram, nov sum na telekabel...

Inaku ti ako si od Kozle (jas sum ulica 2, kaj makpetrol benzinskata) moze te znam, ako treba telefon ke ti dadam decko pa dojdi kaj mene doma i slobodno poveli da siminjas nesto jas ke te castam, samo gledaj da ne bide pogolemo od 2 mb zosto ke se simne drugata godina ova vreme.

I uste edna bitna informacija da ne zaboravam. Klipce na youtube od 1 minuta trailer, na telelabel mi se polni za 4 minuti!!! Na sekoja 3ta sekunda mi pravi buffering!!! Bog da cuva i da brani od telekabel... Pozdrav
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ne zamunda, ne mininova, ne nisto. Nejke ni da pomisli da siminja so pogolema brzina od 20, sto ne ti e tuka jasno? Koga bev na on net so 500 siminjav od zamunda. Ne sum ja nov korisnik na internet pa da ne se razbiram, nov sum na telekabel...

Inaku ti ako si od Kozle (jas sum ulica 2, kaj makpetrol benzinskata) moze te znam, ako treba telefon ke ti dadam decko pa dojdi kaj mene doma i slobodno poveli da siminjas nesto jas ke te castam, samo gledaj da ne bide pogolemo od 2 mb zosto ke se simne drugata godina ova vreme.

I uste edna bitna informacija da ne zaboravam. Klipce na youtube od 1 minuta trailer, na telelabel mi se polni za 4 minuti!!! Na sekoja 3ta sekunda mi pravi buffering!!! Bog da cuva i da brani od telekabel... Pozdrav

Значи кај тебе е лошо ,тоа е факт..
Земи јави им се нека ти средат ако не откачи ги тоа е тоа..

Еве во овој момент кај мене како иде на торент..

Ептен тазе..



Како и како заврши филмот.. 20 Мин подоцна :)))
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Samo da prijavam deka denes pominav karsi Ramstor i megu dvete kuli kopaat i ko so kazaa tie argatite sto kopava za TK kopale pa ke vidime so efekt ke ima
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ај да не кобам ама очекувајте топ подобрувања во наредниве 24-48 часа (знаете фино тјунирање треба да се прави после овакви зафати), но бидејќи си жртвував статички адреси (и тоа од убавите на 1 што почнуваат) треба да знаете дека ќе вреди ...

Значи очекувам исто толку пофални зборови откако ќе се разреши се ова :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom