Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Па добро бе пи*ка му материна нека кажат јасно и гласно колку време ќе им треба да го средат интернетот а не да ме ду*ат у здрав мозок...Се јавувам кај секретарката и и викам дека 20 минути ѕвонам на Техничка Поддршка и никој не ми се јавува она ми вика " Јавете се за 10 минути, колегата е таму". Па добро бе да му ЕБ*М МАТЕР АКО КОЛЕГАТА Е ТАМУ ЗАШТО НЕ СЕ ЈАВИ МА*ЕТО ВАШЕ У ПИ*КА !? ЕДЕН ЕБ*Н BUFFER НА YOUTUBE НЕЈЌЕ ДА НАПРАИ ИНТЕРНЕТОВ ПИ*КА ВИ МАТЕ*ИНА ВАША.:violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Добро да бе прашам што е со нетов на телекабел последно време?
Дали сегде е така или само на региони -ја во Центар сум.
Страни споро ми вчитува, општо спор е, ми паѓа на минутки :uvo:

Некој да не има слични проблеми?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Према инсајдерски информации ке го сределе до крај на неделава,нешто мењале..ваљда на боље нели :D
Иначе кај мене не е толку лош,све си отварана нормално.. на спидтест увек 4 мегабита место 6те :nesvest:
Само торентите слабо идат.. 30-50 максимум 80, за разлика од 720те кбп/с пред месец дена..
 

Co.oL

мафеЗ друарЧе ауФ
Член од
3 април 2008
Мислења
27
Поени од реакции
3
Еве од крајот на неделата:





Ќе почне и следната недела, дали ќе средат незнам ама ова е тортура.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ако Buffer на 2минутно видео нејќе да напраи, што друго онда ? Многу е тапа. Торенти не сум пробал ама Youtube е тапа, сајтови споро отвара, LAG на Online игри и тако даље. Нека се среди више еднаш за секад.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Јас сум корисник на Телекабел еве веќе 8 месеци.На почетокот кога го ставив првите 3 месеци беше за никаде.И 3 месеци и се јавував и им досаѓав за да дојдат да ми го средат.Да чукнам во дрво еве сеа нема гајле добар е.Стабилна брзина,нема лаг.Сеа е ОК.Задоволен сум.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Дали имате интернет од Телекабел во околината на ТЦ Бисер во Аеродром? Последниве 2 дена нема, па морам од комшии да крадам во моментов. :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Дали имате интернет од Телекабел во околината на ТЦ Бисер во Аеродром? Последниве 2 дена нема, па морам од комшии да крадам во моментов. :)
Се јави ли? Праша ли ? :D Можда баш таму копаат бе од ТК :pos2::pos2:

Во Ново ЛИсиче си е супер одличен со брзина од 512к вечерва :baeh:
Споредбено со тебе,пошто ти немаш нели :D
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Јави им се и прашај ги што е работа.Може нешто на терен се работи,ама до сеа не се десило 2 дена да нема.Обично кога прават нешто највеќе мрежата до пола саат да им е offline.
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
интернетот на телекабел е катастрофа невидена, преку ден е тапа, еве сега како е

а тек навечер е ужас
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Aj интернетот се претвори во срање, а дали има некој со телефонијата да се пофали?
Сецка, растура кај мене, ако не се оправат набрзо, ќе размислувам да ги откачам.
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
дали може да ми каже некој зш коа симнувам на торент нешто не оди брзината повеке од 6,3kb/s а коа ке проверам на speedtest.net имам солидна брзина слична како оваа на strelec. телекабел сум:helou:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
дали може да ми каже некој зш коа симнувам на торент нешто не оди брзината повеке од 6,3kb/s а коа ке проверам на speedtest.net имам солидна брзина слична како оваа на strelec. телекабел сум:helou:
1. Кој торент клиент го користиш?
2. Дали си позади router?

Дај малку повеќе информации за да може да ти помогнеме :)
 

Co.oL

мафеЗ друарЧе ауФ
Член од
3 април 2008
Мислења
27
Поени од реакции
3
Eve u Centar kako e...posle kratkiot kvar vo 18 casot
ај те молам провери на било кој друг сервер освен на Телеком. Со нив имаат добра врска меѓутоа ние плаќаме за иста брзина кон цел интернет а не само кон телеком.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom