Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
30% загуба на пакети денеска, ништо не се игра онлајн.... Сите се дома во недела и си сурфаат, а ТК немаат сила да ги издржат....
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
30% загуба на пакети денеска, ништо не се игра онлајн.... Сите се дома во недела и си сурфаат, а ТК немаат сила да ги издржат....
Не верувам да е до тоа, ниедна недела не била ваква, има некој посериозен проблем денес, едвај странициве се отвараат.
Гледам имаат проблеми и другите провајдери, изгледа пак проблеми со надворешните линкови.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
А излеа и не е до Телекабел само.. пошто ко сите да имаат проблеми..
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Леле тиња денес нетов...

Сеа се јавив ми рече тој у Техничка Поддршка дека имало проблеми од надвор, ваљда до тоа ќе да било .... ова ваљда коа ќе ми го кажат ...:pos2:
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314

Sea samo sto se podoprai u centar, ali cel ovoj mesec pojse od 3-4Mbita ne vidov....dosea najtapa im e netov ovoj mesec
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86

Sea samo sto se podoprai u centar, ali cel ovoj mesec pojse od 3-4Mbita ne vidov....dosea najtapa im e netov ovoj mesec
Незнам како е во Центар,али тоа што го глеам кај тебе е премија :))

Еве во моментов.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еве го добар е денес, се врати :)
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Како што веќе некој спомна викендов (скоро и секој викенд е иста причина) целиот интернет беше лош бидејќи погодете кој (ако не МТ) имаше „мали проблеми“ со интернеционалните линкови ...
 
P

Princ

Гостин
Да го дополнам Бидиков: кои всушност и ги немаше туку на нас така ни се чинеше.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Тоа вчера е факт дека не беше од Телекабел..
Но самиот нет сеуште не е среден онака ко што беше до пред 2-3 месеци..Сабајле е топ .али како поминува времето во текот на денот се намалува..на крајот на краиштата не ми е за брзината.. највеке ми е за лагот кој иде и преку 200.. :S

Еве како е во моментов



Тоа е.. сабајле си е топ .. после ке постирам и навечер како е..
Веке 2 години сум на ТК и само последниве 2 месеца има проблеми кај мене.. Гледам се копа по булеварот Јане Сандански кабли се ставаат и се надевам тоа ке ги реши овие проблеми.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Да го дополнам Бидиков: кои всушност и ги немаше туку на нас така ни се чинеше.
Да де - сите у макеоднија јаделе лоши печурки и затоа нетот не чинел :pos2:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Сабајле е топ .али како поминува времето во текот на денот се намалува..на крајот на краиштата не ми е за брзината.. највеке ми е за лагот кој иде и преку 200.. :S

Тоа и јас го имам приметено во последниве 3 месеци. А многу добро знаеме што значи....
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314



Denska doza tinjakabel inet, pak li e do MT net ? :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom