Каков е вашиот стил ?

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Мојот стил е ваљда мој:) Што знам како што да се маркирам, зависи од расположење. Мојот стил е комотен т.е. најкомотно се чувствувам за по дома тренерка или кога е топло шорцеви а навечер ако седам дома обавезно пижама. А за излегување зависи каде и со кој. Дефиниран стил и немам баш. Беше тоа на времето „раперски„ стил на облекување нај широките панталони маицата до колена капа нешто ау, а сега што знам некако стана модерно да се облекуваа така. Иначе најмногу ме нервира и оној „металски„ начин на облекување ЦРНО И САМО ЦРНО сите станаа металци преку ноќ
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Најобичен. Тегет фармерки (никако од тие `рѓосаните или тие што се нападно избелени), старки (патики), не-стреч блузи (најчесто темни), ролки за на зима. Ги мразам оние шарени ”педерски” билборд маици (Diesel, Energie и сл.) шо се во тренд. Претпочитам минимализам, едноставен изглед.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
неам бе стил. носам свашта. само да не е курвински, и да не открива повеќе од што покрива.
 

<Dark Angel>

RuDe...CrAzY...GiRl
Член од
10 јули 2007
Мислења
255
Поени од реакции
0
Koj e vasiot stil na obleka

Sekoj ima svoj razlicen stil,i sekoj si e ubav na svoj nacin...
Ajde malce da diskutirame za nasite stil4inja.
Kako na primer omilena boja na obleka,omilena obleka,sto najcesto nosite,kako se sminkate,kakva frizura imate,kakov nakit sakate...itn.Objasnete celosno!

Jas najveke sakam da se oblekuvam vo obicni farmerki i nekoja maicka crna,bela ili plava
Sminka sakam ama ne mnogu preterano da stavam
Frizura pustena,peglana kosa
Nakit obozavam posebno prsten4injata :)

Sega znaete kako treba pa ajde da vidime kakov e stilot na nekoj dr.

:smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:
 
Член од
1 август 2006
Мислења
145
Поени од реакции
2
Vaka...definitivno siroki,("malku")spusteni farmerki,ponekogas se oblekuvam u tesni farmerki,ali toa ne e mn.4esto!Nekoi iskinati,otvoreni,ednostavno kazano tipski bluzi4ki,po moznost da se crni,a ne mi pre4at ni sinite,ni crvenire bluzi4ki.Kosata mi e pustena,a nakit... zavisi,koa ke me udri neso u glava togas stavam prsteni i alki:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Минимализам, резултат на старост, а Акцент ставам на моето деколте.

...а да, има ваква тема.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa se oblekuvam kako sto najubavo se cuvstvuvam,znaci farmerki i maicka ili suknjicka koja e udobna, sakam svetli boi no ja obozavam i crnata, saka detali no ne premnogu stikli definitivno neumeam na niski da odam.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Таков што би направил да личам на човек и да се претопам во масата, која инаку не трпи издвојувања.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Иман спортски стил!!!И многу си го сакам:baeh:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Aко видите некој истресен да се шета по улици, со турнати пантолони под колкови, да оди ко каубоец, со камуфлажна боја, тоа сум јас. И да.. Стандарно, капа носам.
Се знае.. ХИП ХОП СТИЛ! :):):):):)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па шо знам се обидвам да си бидам оргинален свој во стилот, така нешто кремско спортски се носам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom