Каков е вашиот стил ?

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Не знам како да го наречам мојот стил, едноставно носам то шо ми се свиѓат и шо убо ми стојт. Зависит од пригодата... за навечер поелегантно така, а за на школо.... хмм..... некогаш знам да забегам и да се дотерам (зависит од расположението) а некогаш така поедноставно :devojce:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
кремско-спортски-како би рекла скул....а што мразам? па ништо посебно-секоја како што сака си се облекува на денешницава-така да се ми е ок!
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
Елегантен, одело со NIKE патики и бели чорапи со Попај!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
Ne znam kako se narekuva tocno mojot stil ama e ovaka nekako
Braon ili krem pantaloni, crvena ili crna bluza, temno braon ili krem dolga jakna(sprotivno od pantalonite) i shapkata za koja sto vo nekoj od postovite kazav. A vo leto 3/4 krem pantaloni i teget ili crvena kosula so kratki rakavi i kapa najnormalna. Cevli braon, vo leto sandali
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Ух..стил..немам некој дефиниран..како се осеќам така...не носам розево т.е уопште не носам светли бои такада таканаречениот кремски отпаѓа и прифаќам се друго....хипи...рок...црнила...шаренила...широко..тесно...битно да ми е удобно...нормално знам и да избацам нешто деколте аауу ама тоа евентуално навечер...он а дејли бејсис фармерка патика ми е стандард
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Мојот стил.

Underground со доза на милитаристички и револуционер...
Превод... СФРЈ маички, СССР маички, Che Guevara :)

Мерак иам за шарпи, широки војнички (или било какви) пантолони, широки блузи, Doc Martens или обични патики...

Ретко некогаш се облекувам така smart и повеќе ме личи ама...вака поубаво ми е:)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Зависи како кога...за преку ден поспортски онака, а за вечер нешто поелегантно..
А што мрзам..хмм..Не мрзам ништо.Секој си има свој вкус и секој си се облака како што си сака така да не се замарам со тоа што и како носат другите нивно право си е тоа
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Stilot go menjavam spored raspolozenie, ama pretezno underground vrtkam, i obozavam crna boja alista, najelegantna, najklasicna, sekogas moderna.
Ima retki slucaevi koga elegantno ke se olecamm i tatko mi ke rece "e sega licis na devojce"
:jaj:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
порано како и идеологијата и стилот на музика што го слушав се носев панкерски, со стари панталони рамни ко цефка, клицни, безопасни, беџови, и други тракатанци...
исто така носев маички од омилени групи пример Кежлтис, Експлојтед, Комбат84 итн...
Имав една кошула војничка зелена од 82` ја искинав стаив некои партали на неа позади стаив прешивач со исчкртана анархија т.е. забрането анархија наредив кукасти крстови и се будалев...
ретко носев мартинс појке носев командоси...
до пред година ипол така се носев.Сега се облакам малце попристојно т.е. клошарски или со еден збор кажано шо ми дојде прво на рака.
пример денеска носам една црвено-црна блуза од пума, фила панталони - некој си спортски модел и саломон патики.:toe:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Стилот хмм за по дома тренерки најчесто а вака за излегување и за на други места најчесто фармерки со некој џемпер или некое кошулчеto e to
 
Член од
25 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
0
Pa soznam za stil nemam nekoj poseben alii... Ednostavno se oblekuvam so ona sto najdobro mi stoi... Mislam vo glavno se nosam dosta elegantno i vo trend i za u skolo i za navecer ali doma si se nosam samo so trenjerki ....... A inace sakam doteruvanje mislam ne sakam da igledam klosarski kako nekoj ulicar sakam da imam stav i da sum svoj ne sakam da go kopiram na nekogo ili sto ke nosi nekoj drug i jas da nosam.... Tuku sakam da imam svoe JAS:)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Najcesto se oblekuvam "sportski", a za sveceni situacii strogo od "ACID WEAR"
 
Член од
19 март 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
pa jas seuste ne mozam da go razberam toa "kremski" me potseka na nesto pazarsko ili nesto od tipot na eko!:)mojot stil e markata toa sepak ne znaci deka sum snob ednostavno najudobno se cuvstvuvam vo marka.a preferiram i trenerki i stikli zavisi od denot i raspolozenieto.navecer normalno poise vnimanie obrakam na sebe...
 
T

Tetro

Гостин
металски,
во некои ситуации класично, со пантолони и фина кошула, светнати кондури и средена фризура (тогаш си личам на некој друг човек).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom