Какви патики носите?

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Препорака за патика за пешачење до кај 5к денари?
Ги гледав и во Скечерс, но немам искуство со тој бренд...па нека каже некој совет за патики од таму.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Иначе вчера не допишав за патикиве, сакав да ги земам скроз белите со црн swoosh ама цел Балкан го превртев и никаде ги нема а во моментов не можам да одам во Словенија зошто можеш само до на тераса да искочиш :ROFLMAO: Кај нас жити и овие што ги најдов и тоа и ги порачав, ќе стигнат денес - утре :D Тешка сиромаштија сме.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.082
Иначе вчера не допишав за патикиве, сакав да ги земам скроз белите со црн swoosh ама цел Балкан го превртев и никаде ги нема а во моментов не можам да одам во Словенија зошто можеш само до на тераса да искочиш Кај нас жити и овие што ги најдов и тоа и ги порачав, ќе стигнат денес - утре :D Тешка сиромаштија сме.
Edna faking Bugarija ima 50000000 modelu povekje od nas. Koga trchav, edno vreme koristev Asics-kupen vo Bugarija, sho kaj nas dojdoa posle 3 godini i bea so etiketa novo hahahaha
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Edna faking Bugarija ima 50000000 modelu povekje od nas. Koga trchav, edno vreme koristev Asics-kupen vo Bugarija, sho kaj nas dojdoa posle 3 godini i bea so etiketa novo hahahaha
Има сега Асикс нови модели кај нас, финтата е што од SportVision не ги оставаат да земаат што модели сакаат, е до кого е вината, не знам :D ваљда Nike си бара процент некој за пласман на одреден производ.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Отсекогаш сум бил кежуал тип и ретко се дешавало спортски да се облечам. Сум обожавал свечени изданија, но не сум претерувал и во кежуал ситуации. Но исто така не сум форсирал многу и спортски изданија во јавност (зборувам за излегувања, кафиња и такви ствари).

Не дека сум против, нормално секој си негува свој стил, но секогаш купувам и носам тоа што сметам дека ми стои убаво а до скоро тоа беше кежуал стајлингот.

Никогаш не сум настојувал да купувам патики поради одреден бренд или да форсирам скапи патики само за паламудење. Секогаш приоритет ми било естетиката (според моите критеруми офк.)
После естетиката удобноста и комфорот, и накрај бренд или модел.

Отсекогаш сум носел сникерс или олдскул патики, апсолутно никогаш не купив running или било кој друг вид на патики. Секогаш ниски патичиња, лесно комбинирачки во секоја комбинација, дали било сo маичкa или па некој вид на кошулче, едноставно ми биле прикладни за во секоја пригода.

Но интересното е што последниве неколку години драстично ми се смени стилот на облекување:LOL:
И тоа без интенција, онака спонтано.
Почнав да купувам и да ми се допаѓаат running стил на патики. Повеќе почнав да практикувам спортски стил и кога и да гледам за ново купување некако повеќе се задржувам на поспортски дизајни.

Еве ова ми е последниот пар кој го купив...
1615826416699.png

Да, знам дека реков пополека бегам од овој стил, но Конверс (потогово хај-топ) отсекогаш ми биле безвремески стил на патики, отсекогаш ми биле супер кул.
Пред неколку години имав ниски, но овојпат се решив за повисоки :)

Знам дека ја иступив ептен, и тоа на тема “патики„ ... али ај да си довршам мислата :LOL:
- Знам само дека никогаш нема купам гломазни патики, без разлика дали тоа било Air Max, Џорданки или било кој друг вид на патики од тој стил. Кај Air Max би нашол нешто како за мене сепак, но Џорданки- пфф... никад!

Еве конкретно овој стил на патики воопшто не ми се допаѓале, плус со ваков платнен материјал...
ASICS TIGER & Pensole gel-diablo “Once Upon A Time In Kobe” смрт немаат
Прегледај го приврзокот 288038
Без увреда друже, само споделувам мој вкус :angel:
Не знам колку и дали воопшто имаат смрт, но не ми се симпатични на моја нога, ете... :)
 
Член од
24 декември 2017
Мислења
81
Поени од реакции
117
Отсекогаш сум бил кежуал тип и ретко се дешавало спортски да се облечам. Сум обожавал свечени изданија, но не сум претерувал и во кежуал ситуации. Но исто така не сум форсирал многу и спортски изданија во јавност (зборувам за излегувања, кафиња и такви ствари).

Не дека сум против, нормално секој си негува свој стил, но секогаш купувам и носам тоа што сметам дека ми стои убаво а до скоро тоа беше кежуал стајлингот.

Никогаш не сум настојувал да купувам патики поради одреден бренд или да форсирам скапи патики само за паламудење. Секогаш приоритет ми било естетиката (според моите критеруми офк.)
После естетиката удобноста и комфорот, и накрај бренд или модел.

Отсекогаш сум носел сникерс или олдскул патики, апсолутно никогаш не купив running или било кој друг вид на патики. Секогаш ниски патичиња, лесно комбинирачки во секоја комбинација, дали било сo маичкa или па некој вид на кошулче, едноставно ми биле прикладни за во секоја пригода.

Но интересното е што последниве неколку години драстично ми се смени стилот на облекување:LOL:
И тоа без интенција, онака спонтано.
Почнав да купувам и да ми се допаѓаат running стил на патики. Повеќе почнав да практикувам спортски стил и кога и да гледам за ново купување некако повеќе се задржувам на поспортски дизајни.

Еве ова ми е последниот пар кој го купив...
Прегледај го приврзокот 288111

Да, знам дека реков пополека бегам од овој стил, но Конверс (потогово хај-топ) отсекогаш ми биле безвремески стил на патики, отсекогаш ми биле супер кул.
Пред неколку години имав ниски, но овојпат се решив за повисоки :)

Знам дека ја иступив ептен, и тоа на тема “патики„ ... али ај да си довршам мислата :LOL:
- Знам само дека никогаш нема купам гломазни патики, без разлика дали тоа било Air Max, Џорданки или било кој друг вид на патики од тој стил. Кај Air Max би нашол нешто како за мене сепак, но Џорданки- пфф... никад!

Еве конкретно овој стил на патики воопшто не ми се допаѓале, плус со ваков платнен материјал...


Без увреда друже, само споделувам мој вкус :angel:
Не знам колку и дали воопшто имаат смрт, но не ми се симпатични на моја нога, ете... :)
Нормално секој си има свој вкус , мене ASICS , New Balance (посебно NB 1500ки) и може Nike AF , Nike AirMax1 ми се ок .Но во последно време асикс си форсирам. :)
Иначе лани Asics со Ronnie Fieg направија collab "The Palette" 30 год постоење на Asics Gel III со 30 уникатни бои.
kith-asics-gel-lyte-palette.jpg
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Има сега Асикс нови модели кај нас, финтата е што од SportVision не ги оставаат да земаат што модели сакаат, е до кого е вината, не знам :D ваљда Nike си бара процент некој за пласман на одреден производ.
Јас мислам дека у Орегон одлучуваат кои модели и во кои бои на кој пазар ќе се пласираат. Лето 2019та со бродот бев во Англија, Шпанија, Гибралтар, Италија, Португалија и Франција. Неверојатно но вистинито едни исти ружни патики ги наоѓав у СИТЕ спортски продавници. Од време на време ако начекаш нешто интересно во некоја продавница по кој знае која причина залутано. И обично нема твој број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom