Какви патики носите?

Член од
21 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
4
може би е малце оф топик но каде ги има „најдобрите“ фејк Nike Air Force 1 low ?
не ми е за да се курчам со нив туку сакам да експериментирам со custom дизајни направени од мене
*не би сакал да ескпериментирам со 100евра :D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.066
Поени од реакции
14.169
Samo ke recam deka ni imalo ni ke ima patika kako Nike Air Max 97 od vremeto. Ne znam kakvi se segasnive pak gi prodavaat ama tie vo vremeto bea elegancija, non plus ultra. Ekstra skapi bea ama koj oseti na noga znae za sto zboruvam.

1618238202126.png

Se izvinuvam na off topic :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
679
Поени од реакции
2.334
Некој да има носено Ellesse или Reebok од Sportvision?

Ги има овие два модели па сакам еден од нив да земам колку за летово...
Од кој помалку се замара ногата?
Елесе имам носено 2 сезони од Sportvision купени, али тогаш не движев толку многу низ град.
Исто Reebok имам носено сличен модел 2 сезони но не од Sportvision и океј ми беа.
Ваши искуства? 
Член од
3 мај 2021
Мислења
2
Поени од реакции
4
Да се надоврзам на одличнава тема...

Пошто ретко се наоѓаат добри патики во МК (а скоро никогаш во големи броеви), чат-пат нарачувам од странство преку другари, или сам си зимам каде најдам (кога се патуваше на раат).

Инаку, претежно Jordan (кецот ми се нај casual), и по некој AF1 Flyknit за во сред лето, и се имаат покажано како многу издржливи (Jordan-ките). Ова ми стигна меѓу последните:
1620071891853.png

Имам и ептен фрлено мерак на Jordan React Havoc PSG, само ми испратиле (и донесоа) погрешен број :( :( . Морам да ги продавам некако сега (ако на некој му фати око нека пише, да не правам plug-ови - US11).
1620072237073.png

Ќе се надоврзам со друго од колекцијата во некој следен пост.
 
Последно уредено:
Член од
1 мај 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
20210504_131846.jpg
Ultraboost 21

Дали патика за трчање е добра патика за пешачење на долги релации?
Се мислам дали да ги земам гледав ревјус на јутјуб биле тешки како за патики за трчање, можда некој има искуство со овие патики?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.303
Поени од реакции
22.016
Се наоѓа негде низ Скопје, Nike Jordan mid и Nike Air Force 1 mid?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.556
Поени од реакции
5.057
Се наоѓа негде низ Скопје, Nike Jordan mid и Nike Air Force 1 mid?
Кога ќе донесат во BUZZ, инаку другите продавници, евентуално во Sport Vision (иста фирма се уствари, ама некогаш знае да залета нешто што е за у Баз и во обичните продавници). Сега го ѕирнав сајтот имаат Force High. А од Jordan имам приметено имаат модели кои ги имаат само во продавница, не ги ставаат на сајтот :)
 
Член од
8 април 2014
Мислења
117
Поени од реакции
9
Да се надоврзам на одличнава тема...

Пошто ретко се наоѓаат добри патики во МК (а скоро никогаш во големи броеви), чат-пат нарачувам од странство преку другари, или сам си зимам каде најдам (кога се патуваше на раат).

Инаку, претежно Jordan (кецот ми се нај casual), и по некој AF1 Flyknit за во сред лето, и се имаат покажано како многу издржливи (Jordan-ките). Ова ми стигна меѓу последните:
Прегледај го приврзокот 294326

Имам и ептен фрлено мерак на Jordan React Havoc PSG, само ми испратиле (и донесоа) погрешен број :( :( . Морам да ги продавам некако сега (ако на некој му фати око нека пише, да не правам plug-ови - US11).
Прегледај го приврзокот 294330

Ќе се надоврзам со друго од колекцијата во некој следен пост.
Како си задоволен од Џорданките?
Јас се мислам за патики за летово, изборот ми е или Jordan 1 Low или Air Force 1....и незнам што да изберам...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.015
Поени од реакции
194.561
Прегледај го приврзокот 294376
Ultraboost 21

Дали патика за трчање е добра патика за пешачење на долги релации?
Се мислам дали да ги земам гледав ревјус на јутјуб биле тешки како за патики за трчање, можда некој има искуство со овие патики?
Сите патики за трчање се добри за било што друго. Пената во ѓонот е таа што го прави комфорот а неа ја немаш во другите модели. Секогаш кога ќе ме викне некоја другарка да пешачиме искачам со патиките со кои што трчам.

Иначе не знам дали те сфаќам добро ама викаш Ултрабуст дека биле тешки, втф, од кого читаше reviews жити се, да беа лоши или тешки патики немаше да коштаат ѓавол и пол. Не мешај тежина со респонзивност на ѓон, друго е тоа, респонзивноста ги одделува патиките од патики за кратки трки (до 10км) и патики за 21/42км.
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сите патики за трчање се добри за било што друго. Пената во ѓонот е таа што го прави комфорот а неа ја немаш во другите модели. Секогаш кога ќе ме викне некоја другарка да пешачиме искачам со патиките со кои што трчам.

Иначе не знам дали те сфаќам добро ама викаш Ултрабуст дека биле тешки, втф, од кого читаше reviews жити се, да беа лоши или тешки патики немаше да коштаат ѓавол и пол. Не мешај тежина со респонзивност на ѓон, друго е тоа, респонзивноста ги одделува патиките од патики за кратки трки (до 10км) и патики за 21/42км.
Еве и јас се зачудив тоа толку скапи а тешки биле мислам која е поентата ако не? Можда у друг контекст е кажано како што велиш поврзано со респонзивност на ѓонот али малку чудно ми зазвучи дека е heaviest running shoe...
https://youtu.be/azKqBO0oWP4 околу 05:25 кажува за тежината на патиката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.015
Поени од реакции
194.561
Еве и јас се зачудив тоа толку скапи а тешки биле мислам која е поентата ако не? Можда у друг контекст е кажано како што велиш поврзано со респонзивност на ѓонот али малку чудно ми зазвучи дека е heaviest running shoe...
https://youtu.be/azKqBO0oWP4 околу 05:25 кажува за тежината на патиката.
Тие ситни грамови тежина во споредба со Flyknit 4% и другите патики што коштаат 250 евра плус, ти менуваат нешто само ако си Елиуд Кипчоге :) ако не си, исто ти се фаќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom