Какви патики носите?

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Filip89, 19 април 2007.

 1. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.627
  Допаѓања:
  1.062
  Ич не се грди.Баш се убави и удобни. :)
   
  На Staeseng му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.117
  Допаѓања:
  30.803
  Дали се грди, е субјективна работа. Можеби мене тие што ми се убави, другому ќе му бидат грди.
  Инаку, верувам дека се удобни.
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.597
  Допаѓања:
  158.446
  [​IMG]

  Од вчера, ги земав за на работа, ваму таму.

  Иначе пролетоска постирав за тие Аsics Gel Contend-от што ги купив, поексплоатирани патики ако има на светов еве на, дури сега почна внатрешноста да попушта и да се познава сунѓерот. Некаде ~700 км имам претрчано со нив од априлот навака, што по стаза, што по песок, што по бекатон и ѓонот, гелот поточно уште гајле си нема :D ако ви треба некоја средна класа патика за трчање, препорачувам.
   
  На Igorcemk, Ailurophile и wot им се допаѓа ова.
 4. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.804
  Ептен се издржливи овие Најк. Жена ми ги имаше околу 2-3 години. Не се скинаа и така ги фрли од што веќе и здосадија.

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gODHEAD

  gODHEAD Crucified

  Член од:
  6 декември 2007
  Мислења:
  1.645
  Допаѓања:
  109
  Ново парче
  [​IMG] :D
   
  На Patience му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.609
  Допаѓања:
  4.146
  Aко мислиш на Air Max зaвиси кој е моделот и дизајнот, има различни модели и дизајни. Мене тие како за трчање спортските ич на изглед не ми се допаѓаат, ама ваков тип air max патика ми се допаѓа
  [​IMG]

  Таквиот тип патики со перничиња се удобни за оние луѓе со рамни стапала тие што долго време стојат на нозе бидејќи се подигнати малку а сепак не се толку високи како топуцине женска кондура.

  Поудобно од таква патика немам носено. Јас имам рамни стапала.
   
  Последно уредено: 26 ноември 2018
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.503
  Допаѓања:
  8.221
  Ванс платнените патичиња им се штосни, ама воопшто не се удобни, тврда е подлогата доле. Зборам за типот на модели како овие. Е сега сум имал едни Ванс многу одамна, купени во Беверли во Меднес продавница, што одамна не работи, тие не беа платнени ниски вакви, туку беа височки, тие воопшто немаа тврда подлога и ми беа топ патики. Не можам да ги најдам на интернет, веројатно правеле поквалитетни порано, сега кога се во мода и секој втор носи, ги ставаат на продажба исклучиво овие неудобните.

  Друга работа, Адидас тие Стен Смит или како и да се викаа белите со зелено СЕ НАЈУЖАС патики на планетата земја. Најпрво јас не знам како може да се носи нешто што секој друг човек го има, и машки и женски гледам вакви носат, како ве исполнува да носите нешто што сите околу тебе го имаат, немате ли потреба да сте поразлични. Не ја сфаќам модата, а патиките ми се тотално ништо посебно, исто како едно време блага ретардација што беше сите женски бели стартки. Е сега за квалитетот, едно другарче ми ги даде на едно излегување дека ист број носиме, патиките се премногу неодубни, на прстите се претесни, и прстите дур ги носев ми беа еден преку друг и си правев рани од што ми беа набиени. Значи патикиве немаат доволно место за сите прсти напред на ногата, кој к....

  Air Max се топ патики, особено осетив колку се добри, кога играв кошарка и моментот кога се призејмуваш после скок, со многу патики ми бил како стрес неудобност, со максиците ми беше како на душек да си рипкам со боси нозе.
   
 8. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.804
  x-ultra-mid-winter-cs-wp__L40479500.jpg
   
  На Beric Dondarrion, whatto, Bonnie and Clyde и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Flegmaticen

  Flegmaticen

  Член од:
  24 ноември 2011
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  116
 10. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.804
  Од Англија 125 фунти

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
 11. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.956
  Допаѓања:
  2.401
  [​IMG]
   
  На Bonnie and Clyde и Patience им се допаѓа ова.
 12. Patience

  Patience Гостин

 13. lycku

  lycku

  Член од:
  10 април 2013
  Мислења:
  502
  Допаѓања:
  200
  Adidas traserocker GTX vs.Nike Air Max?Koi se podobri ,mislam seojdnevno nosenje za pretstojniot period kraj na zima I pocetok na prolet?
   
 14. icerici

  icerici No Woman No Cry

  Член од:
  19 април 2012
  Мислења:
  259
  Допаѓања:
  256
  LA212O02E-A11@11.jpg lacccc.jpg
   
  На Igorcemk и Bonnie and Clyde им се допаѓа ова.
 15. Nathan

  Nathan Гостин

Сподели преку: