Какви патики носите?

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Дечки има некој купено патики од Урбан Х Стор во Сити Мол ? Како се покажале на квалитет ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дечки има некој купено патики од Урбан Х Стор во Сити Мол ? Како се покажале на квалитет ?
Па ваљда зависи од брендот на патики а не од продавницата.
Јас земав од Урбан X Стор пред 3 години Саломон и воопшто не сум задоволен.
Врвките ми се скинаа, уствари тоа со што се обложени се искина.
На страните од позади исто многу се изљуштија... Јес да ја правев се и сешто со нив (трчање, Водно итн), ама Саломон не се тоа што беа, или таков модел ми се погоди.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Vans nosel nekoj? udobni se izdrzlivi?
според мене исти курац ко старките само друго паковање...
само шо изгледа по региони се популарни, у грчка секој втор носи ванс а кај нас старки


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
M

Macedon1um

Гостин

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Искуство со New Balance патики во поглед на издржливост/удобност ? Конкретно овие сакам да ги земам https://www.buzzsneakers.com/MAK_mk/patiki/32849-m373 а како втора опција ги гледам https://www.sport-m.com.mk/mazi/obuvki/patiki/da9862-vl-court-2.0 во последниве 4-5 години само газеле купував па сакам да сменам малце.
Издржливи се премногу, само треба да се пази на превртената кожа, мада и Газелот е превртена кожа па валда знаеш. Имам 574 околу 6-7 месеци и сум одлично задоволен. Од пред два месеци имам и м530 и морам да ти кажам дека сум прилично изненаден во поглед на комфорноста, една од најудобните ако не и најудобната патика што сум ја носел, а сум носел многу модели. Особена препорака за вторите, мада нема многу модели кај нас.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
https://www.sportvision.mk/obuvki/8396659-nike-air-max-axis

gi ima li nekoj patkive i okej li ke se za ko ke zaladi[DOUBLEPOST=1538840392][/DOUBLEPOST]

nvm gi zedov imaa popust
sexy patika i lesna, ke videme koa ke dojdat dozdovi i vetar :D
Како се покажаа патикиве до сега?
На wishlist ми се некое време ама не сум ептен загреан.Ме плаши да не се скроз неупотребливи зимава зш до пролет веќе ќе има нови модели и ќе ми пројде меракот.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.646
Како се покажаа патикиве до сега?
На wishlist ми се некое време ама не сум ептен загреан.Ме плаши да не се скроз неупотребливи зимава зш до пролет веќе ќе има нови модели и ќе ми пројде меракот.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Mene duri malku mi gi potat nozete, taka da od ladno ke nemas gajle, ima nekolku sloevi guma i valda ne dise nogata ubavo osven odozgora mrezata ama toplo ti e

Gi nosam na 5 stepeni temperatura i dozdovi momentalno, super se zimaj ama cekaj gi na namalenie, stalno gi stavaat, 7. 300 im e mnogu. Ja 5.800 mislam gi zemav.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Имам два пара слични Nike Air Max и на излогот изгледаа ептен грдо, ама кога ги облеков е друго и си купив уште еден пар. На претходните страни имам ставено слики.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom