Какви луѓе ве привлекуваат и зошто мислите е тоа? Совршен партнер? Имате?

Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Да иам совршен дечко.:) Совршен е и со сите мали мани..Најдобар е за мене во се..Значи ист е ко мене во многу работи, размислувања и темперамент. Отсекогаш ме привлекувале и сум посакувала такви ко него...Кои многу ретко ги има..
 
M

MIL

Гостин
Imam , toa sto go barav - go najdov copy paste , ko preslikani na indigo sme :vozbud:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Се мислам дали е во ред вештачки слики да си ствараш?

Совршена партнерка немам замислено иако имам за некои работи дефинитивно оформено мислење сеуште немам целосна слика.

Еве неколку работи :

Спомнаа претходно во некој пост мејк уп како кловн не е убава работа што поприродно изгледа толку попривлечно барем според мене. (Simplicity is the ultimate sophistication.)

Не смее да биде пушач(одма ги пречкртувам во тефтерот :LOL:)

Другото ваљда класика да ти биде интересна (карактер, интереси), физички да те привлекува и така.

Оваа како мал ми фаќаше око. :скромен:



За бринети оваа на спотов ми прави мерак само не знам како се вика :(


Оваа од црвените :cautious:



П.С Што е многу многу е :pos:
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Наједнсоставно нешто.. Да има смисла за хумор, без шминки, најнормално понашање од нејзина страна... Иначе претежно кафенооки и бринети ме привлекуваат најмногу.:)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Еј маживе сакаат скромни едноставни девојки, а кај жениве муабетов "I want to date myself" :facepalm:
Ја искрено сакам секси и самоуверени девојки, да се помачиш околу нејзе, а не после еден муабет љубовни пораки и есеи.
Сакам женствени девојки кои имаат вкус за различни ствари од фустан до dirty street look... :D

Classy and Sassy....Joie de vivre
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Паметни.
Поточно, street smart, проникливи, снаодливи, вешти. Не од типот на - сите 10ки ми се во индекс, ами оние што знаат да го искористат мозокот.

Исто и рекреативно згодни. Под тоа мислам, оние што рекреативно нешто тренираат/вежбаат, а не се на стероиди.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Мене ми е харизмата и да речеме ете енергијата која во себе ја носи таа личност, а која се испреплетува и надополнува со мојата тоа што би ми го привлекло вниманието кај една личност повеќе за разлика од некоја друга. Не можам ни на сама себе да го објаснам, едноставно го чувствуваш, топло ти е на душа и сакаш да си покрај таа личност...
И тогаш не ти е ни битно дали во слободно време спортува или сака да се излежава во кревет, дали е троа повисок од тебе или сте иста висина па ќе мораш да правиш отстапки и да носиш ниско и слични банални работи кои сите ги набројавте како особини шо некој треба да ги има за да ве привлече...
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
55
Поени од реакции
47
Овој моментално кој ми го зеде паметот е оној тип скопски фраер, вечер во клуб, викенд Водно, ова-она, фудбал, Формула1, добра музика, абе совршен е. Изгледа прекрасно, се интересира од се`, премногу е забавен, многу е фин, знае како да те расположи, но има само една маана - не ме сака мене.:icon_lol:
Инаку обично се заљубувам во тие, кои ич не им е гајле за мене, а заљубени во мене се тие, кои мене со ништо не ме привлекуваат. Мене најбитно ми е да знае како да ја покаже својата љубов, да е фин, паметен и да има амбиција за успех во се`, исто како мене.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Од секогаш ме привлекувале,и сум сакал постари жени,така околу 30-35 години..Не сум заљублив по природа,едноставно кур ме боли за љубов и тие работи..Ама некои средени теткици од 30-тина години и те како ми го прават ќеифот..Попрво би легнал некоја од тие години,него некоја 20-тина годинки..
 

doorsi

Баџанак
Член од
26 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
234
Да знае добро да пуши е клучно. Да се чуди човек колку мал процент на девојки знаат да изведат квалитетен blowjob.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Плава коса, зелени очи, темпераментна и интелигентна, баш тоа и го имам покрај мене
 

Kajgana Shop

На врв Bottom