Какви луѓе ве привлекуваат и зошто мислите е тоа? Совршен партнер? Имате?

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Не постои идеален партнер секој си има свои мани.Што ке беше ако сите бевме идеални.Затоа во овој свет кој го знаеме сите не постои ништо идеално и не си ја лажете свеста
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Првото прашање е што си ти во хороскоп - Вага - Водолија или рак? Rickyyy
Незнам колку влијание има хороскопот на темава, ама да не излезе дека не сум ти одговорил.... :D
Лав сум во хороскоп. Лошо гаѓаш :pos:
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Десанка Шакич!
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Незнам колку влијание има хороскопот на темава, ама да не излезе дека не сум ти одговорил.... :D
Лав сум во хороскоп. Лошо гаѓаш :pos:
Ти лав? абе ајде ... лав и емоции = магаре и музика брат ... извини али тој впечаток го имам јас :D
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ти лав? абе ајде ... лав и емоции = магаре и музика брат ... извини али тој впечаток го имам јас :D
Те молам речи ми дека си женско. Помислата на мажи што веруваат во хороскоп ми е неприфатлива.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Ти лав? абе ајде ... лав и емоции = магаре и музика брат ... извини али тој впечаток го имам јас :D
Секој различни впечатоци како последица од тоа што доживеал :ROFLMAO:
За мене хороскоп = 0. Не дека нема сличности за некои особини и се тоа (се погодува по нешто точно), ама во глобала сметам дека се е невистина и измислици. Греота е да се инволвира хороскоп во било каква тема на љубовен план.
Тоа го сметам сега, а ќе го сметам и засекогаш :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Совршена партнерка не постои па и онаа што е блиску уште ја неам стретнато :) али умирам по цурава :D
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Не знам зошто но секогаш ме привлекувале девојки за кои другите најчесто коментирале : Абе види ја каква џанкерка/забегана/несфатена итн. Црвена коса , некое пирсче или каналче нема да смета , троа послабички (не анорексични) и тетоважата би бил врвот.Најверојатно бидејки имам само 18 и претпоставувам дека сум во некоја тинејџерско-бунтовничка фаза од животот. But who cares as long as it's fun :D

Од другиот дел на квалитети : интелегенција , добар вкус за музика (т.е сличен на мојот :D ) , авантурист, бунтовнички дух , добра смисла за хумор и отвореност кон сите полиња - најважно сексот. Не сакам да го гледа како нешто што таа ми го пружа мене - туку како заедничко задоволство кое не спојува на физичко и духовно ниво, ниту пак да биде срамежлива и повлечена во тој поглед и да и преставува табу-тема.

Плус фактор на привлечност секогаш ми бил склоноста кон некој вид на уметност. Исто така за мене необјасниво - ме возбудува ако девојката има/имала психолошки трауми или пак е уживател на лесни наркотици.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Maaни секогаш има...Секој ги има....Ако го сакам ке го прифатам онаков каков што е...
Совршенството постои само во бајките...Оние со срекен крај...Или јас грешам?
Совршенството си го праиме ние сами.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Не знам зошто но секогаш ме привлекувале девојки за кои другите најчесто коментирале : Абе види ја каква џанкерка/забегана/несфатена итн. Црвена коса , некое пирсче или каналче нема да смета , троа послабички (не анорексични) и тетоважата би бил врвот.Најверојатно бидејки имам само 18 и претпоставувам дека сум во некоја тинејџерско-бунтовничка фаза од животот. But who cares as long as it's fun :D

Од другиот дел на квалитети : интелегенција , добар вкус за музика (т.е сличен на мојот :D ) , авантурист, бунтовнички дух , добра смисла за хумор и отвореност кон сите полиња - најважно сексот. Не сакам да го гледа како нешто што таа ми го пружа мене - туку како заедничко задоволство кое не спојува на физичко и духовно ниво, ниту пак да биде срамежлива и повлечена во тој поглед и да и преставува табу-тема.

Плус фактор на привлечност секогаш ми бил склоноста кон некој вид на уметност. Исто така за мене необјасниво - ме возбудува ако девојката има/имала психолошки трауми или пак е уживател на лесни наркотици.

This guy is the gay friend.
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
This guy is the gay friend.
Абе види ја не дека не би опнал некоја напудросана , со минич до пич и деколте фуфа од колосеум :D
Или било кој друг тип на жена со добри облини since we're talking...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не знам зошто но секогаш ме привлекувале девојки за кои другите најчесто коментирале : Абе види ја каква џанкерка/забегана/несфатена итн. Црвена коса , некое пирсче или каналче нема да смета , троа послабички (не анорексични) и тетоважата би бил врвот.Најверојатно бидејки имам само 18 и претпоставувам дека сум во некоја тинејџерско-бунтовничка фаза од животот. But who cares as long as it's fun :D

Од другиот дел на квалитети : интелегенција , добар вкус за музика (т.е сличен на мојот :D ) , авантурист, бунтовнички дух , добра смисла за хумор и отвореност кон сите полиња - најважно сексот. Не сакам да го гледа како нешто што таа ми го пружа мене - туку како заедничко задоволство кое не спојува на физичко и духовно ниво, ниту пак да биде срамежлива и повлечена во тој поглед и да и преставува табу-тема.

Плус фактор на привлечност секогаш ми бил склоноста кон некој вид на уметност. Исто така за мене необјасниво - ме возбудува ако девојката има/имала психолошки трауми или пак е уживател на лесни наркотици.
Нема везе што си млад, едноставно те привлекуваат таквите повеќе. А и таквите како што ги опиша не се само тие до 18 години, има и доста постари. Исто е и со мене, па затоа ти кажувам, еве на 23 години и уште такви цури најмногу ме палат. :D
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Да бев со него,ке одговорев дека Имам совршен партнер.Ама Него го немам.
А знам дека е совршен токму баш заради тоа што го немам.
Не ги знам неговите мисли кога ме погледнува,но знам дека ме гледа со совршен поглед.
Онолку колку што го знам,совршено размислува.
Често ме остава со подотворена уста,никогаш досега со ништо не ме разочарал,ама баш со ништо,за да можам бар еднаш да помислам дека (тој не е совршениот,и тој е како и сите нас,има маани не само доблести).
За физичкиот изглед и совршеноста од тој аспект нема ни потреба да спомнувам.
Тоа беше најпрво што забележав кај,,мојот,,совршен,,.
Не мислев дека некогаш во моите очи ке постои господин Совршен,дур не го запознав него.
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Мммм, па што знам. Сакам да има задоволителна доза на хумор, да е а да не се прави паметна чак глупа ако се прави уште поубаво, да ми се јави во 3 саат и да ми ја пушти ол ај нид од рејдиохед, да пиеме водка на екс заедно, да е одлучна, храбра, да не се нервира за безвезе ствари ко половина од нејзиниот пол, оно малце луда да е и тоа е најкратко.
Пеер, ја знам оваа што ја опишав! ПЕЕР, ДА НЕ ЈА САКАМ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom