Каква фризура сте имале како мали?

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не можам да најдам слика од дете,а не кукла,ама вака буквално ми беше само црна, со шноли со се

Па едно време се фураше ова, најчесто на свадби
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Не можам да најдам слика од дете,а не кукла,ама вака буквално ми беше само црна, со шноли со се

Па едно време се фураше ова, најчесто на свадби

Боже колку ли години имаш ти :lolzz:
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
30
Поени од реакции
100
Секогаш ми беше до рамена права, сега имам права, долга до половината само. :D
Еднаш сакав да ми направат шишки и на 6години ми направија, никогаш повеќе, воопшто не ми стојат. :cautious:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Kapche frizura najpostuvana na vremeto,toa bese standard procedura.:lolzz: :toe:
Izlaganje od na frizer i spremen za vo vojska(drzev sreka sto pobrzo da porasne:icon_mrgr::popce:).
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Џастин Бибер,па после тоа модата со четка фризура...гел еден тон...кога ќе ми текне на тие времиња,протресувам глава за да ми се тргнат мислите.

Ипак,беше боље фризура од денешнава шминкерска која ја носат денешниве кежуелци.
 
А

Атомската мравка

Гостин
До 4 одделение шишка стил после од 4-5то почнав залижана да ја носам а сега класика :D
Инаку опашка, шатирање и обетка кај машко убедливо најтапа трендови, добро е што не сум бил толку „модерен“.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
а ви текнува сите жути кога се правевме, хит беше тоа пред 7,8 години, од оној пабло или како се викаше од бунтовници :toe:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Од мал додека ме носеа на бербери мојте унпрофор (2ка горе и кец од страна) и залижана ко Френк Синатра ми беше фризурата.Од кога инат ме фати и се откажаа мојте да се секираат ,све бесни фризури сум имал. И сеуште имам ;)



кај и да е ми рекоа дека ке ме истераат од дома
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Поголемиот дел од детството војничко фризурче.
Army-Haircuts-trends-2011.jpg
И во еден период од детството имав и нешто слично вакво (се мисли само на косата :D ).
long-hairstyles-for-men-with-thick-hair.jpg
Моментално а веке и подолг период нешто вакво најслично.
matt-damon-short-buzzed-cut-hairstyle.jpg
А се случува и вака да биде. :cool:
buzzed-haircut-v1qchet.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
не знам како да ги дефинирам тие, секира maybe:D сеа ја терам на страна, најубо ич не се замарам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom